איך להילחם בדימוי עצמי נמוך

הדימוי העצמי שלנו מכליל בתוכו את מגוון התכונות והדימויים אותם אנחנו משייכים לעצמנו.

אנשים רבים מתמודדים עם דימוי עצמי נמוך המהווה המגביל ומהווה חסם בחיים, ואם אתם סובלים מכך חשוב שתדעו שאתם לא לבד וכי זו אינה גזירת גורל.

לדימוי עצמי נמוך אין רק השפעה על המצוקה הספציפית הנגזרת ממנו אלא גם השלכות ישירות על התפקוד שלנו בסיטואציות חברתיות שונות, על הקריירה, חיי הזוגיות והקשרים האישיים שלנו.

איך ניתן לטפל בדימוי עצמי נמוך?

 

ראשית כל – לזהות את מוקד הבעיה

דימוי עצמי הוא אינו גוש אחד גדול, אלא מורכב מכל מיני היבטים המשפיעים על הדימוי שלנו. יתכן ובהיבטים מסוימים יש לנו דימוי תקין ובריא על עצמנו בעוד בהיבטים אחרים יש לנו דימוי עצמי נמוך ושברירי. במקרים רבים הדימוי העצמי הנמוך בהיבט מסוים יכול לפגוע בדימוי בהיבט אחר, ולכן חשוב לזהות את מוקד הבעיה והאופן בו היבט מסוים משפיע על היבטים אחרים.

 

עיוותי מחשבה ודפוסים המשמרים דימוי עצמי נמוך

בחיים אנחנו חווים לפעמים כישלונות ודחיות – זה בהחלט לא נעים אך לא ניתן להימנע מכך. התגובה שלנו לכישלונות אלו והשפעתם על הדימוי שלנו נתונה לבחירתנו וקשורה לפרשנות שלנו את המציאות. למשל, כאשר בחור מתחיל עם בחורה והיא דוחה אותו הוא יכול לתת מספר פרשנויות לסיטואציה כאשר חלקן סבירות יותר ופחות. הוא יכול לחשוב שפשוט יש לה טעם אחר בגברים וזה לגיטימי, או ללכת לכיווני מחשבה שליליים לקשור את הכישלון בקשר עם הבחורה במאפיינים מהותיים בו, וליצור עיוותי מחשבה שרק מגבירים את תחושת הכישלון והדימוי העצמי הנמוך.

 

איך מתמודדים עם דימוי עצמי נמוך?

להפחית הימנעויות:

דימוי עצמי נמוך פעמים רבות מגביר הימנעויות מסיטואציות המאיימות עליו ומסכנות בפגיעה. בטווח הקצר זה אולי יגן עלינו מכישלון אך כדי לחזק את הדימוי אין מנוס מהתמודדות עם דברים שמפחידים אותנו.

 

חיזוקים חיוביים:

כדאי לתת מקום בחיים לדברים שמהווים חיזוקים חיוביים עבורנו ומגבירים את הדימוי העצמי. כאמור, הדימוי העצמי שלנו מורכב מהיבטים שונים שחלקם משפיעים באופן חיובי עליו וחלקם באופן שלילי, וכדאי לחזק את ההיבטים החיוביים.

 

קחו אחריות ולא אשמה:

פעמים רבות דימוי עצמי נמוך גורם לנו לוותר לעצמנו ולהרגיש שמשהו בנו פגום באופן אינהרנטי ולכן לא נוכל להצליח כך או כך. גישה זו פוגמת באפשרות לשפר את הדימוי העצמי. חשוב לזכור כי אנחנו אחראים למעשינו, אך לא אשמים בכל נסיבות החיים שלנו.

 

טיפול פסיכולוגי יכול לשפר את הדימוי העצמי

טיפול פסיכולוגי מעמיק יכול לשפר את הדימוי העצמי שלנו. טיפול פסיכולוגי אינו פתרון קסם ומצריך מאיתנו עבודה והשקעה לאורך זמן, אך התוצאות המושגות מסייעות לנו להרגיש נוח יותר עם עצמנו.

לתיאום פגישה עם פסיכולוג בהרצליה וקריאה נוספת מוזמנים להיכנס ללינק.

 

אנשים מדברים

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!