הדרך אל האושר: איך ליהנות מהחיים בגישת ה -NLP

גישת ה – NLP היא שיטת אימון אישי עוצמתית אשר מאפשרת לאנשים לשלוט יותר במצבם הרגשי ולהגיע למימוש עצמי בחייהם.

המיומנויות והכלים הטיפוליים העומדים לרשותם של מאמנים ומתאמנים בשיטת ה – NLP מעניקים לאדם את היכולת לחוש במיטבו ולמקסם את יכולותיו לעתים קרובות יותר ובהיבטים מגוונים יותר בחייו, על ידי ניהול יעיל של דפוסי המחשבה והדפוסים הרגשיים שלו.

איך שיטת ה – NLP פועלת וכיצד היא מסייעת לאנשים לחוש מסופקים ושלווים בחייהם? על כל אלו ועוד, נסביר בהרחבה בשורות הבאות.

 

NLP – זה נשמע לי מוכר… תזכירו לי במה מדובר?

NLP מסביר ערן שני, מנהל מרכז סטרונגר (למידע על המרכז: stronger.co.il) הם ראשי תיבות של המושג Neuro Linguistic Programming, שפירושו בתרגום חופשי לשפה העברית הוא: ניתוב לשוני נוירולוגי. מדובר בגישה פסיכולוגית טיפולית שפותחה בארצות הברית במהלך שנות ה – 70 של המאה ה – 20. שיטת ה – NLP כרוכה בניתוח של אסטרטגיות המשמשות אנשים מצליחים, ויישום דפוסי הפעולה שלהם לטובת השגת מטרותיו האישיות של כל המטופל. שיטת ה – נלפ מחברת בין שפה, מחשבות, רגשות, ודפוסי התנהגות שהמטופל סיגל לעצמו בעקבות התנסויות סובייקטיביות, לבין התוצאות הספציפיות בחייו של אותו אדם.

לפיכך, במסגרת תהליך אימוני בשיטת נל"פ, נעשה שימוש בכלים טיפוליים ממגוון סוגים על מנת לקדם שינוי במחשבותיו, בתחושותיו ובהתנהגויות ברירת המחדל של המטופל. כל אלו כאמצעי לחולל שינוי בדפוסי הפעולה האוטומטיים של אותו אדם.

נקודת המוצא של שיטת ה – נלפ, הינה כי באמצעות שיפור מיומנויות התקשורת הבין אישית של המטופל לצד שיפור השיח הפנימי של המטופל מול עצמו, ניתן לקדם אותו להשגת התוצאות בהן הוא חפץ בחייו. מטפלים רבים בישראל ובעולם כולו, עושים שימוש בעקרונות ה – נ.ל.פ במסגרת טיפול רגשי, טיפול בחרדות, אימון אישי, אימון עסקי, סדנאות לפיתוח אישי, קורסים דיגיטליים וספרי שיפור עצמי.

 

מה הקשר בין NLP ואושר?

טכניקת הטיפול ב – NLP היא שיטה שנוצרה על ידי ריצ'רד בנדלר וג'ון גרינדר בשנת 1972, ונועדה להשפיע באופן חיובי על הקשר בין תהליכים נוירולוגיים, דפוסים לשוניים (שפה) ודפוסי התנהגות שנלמדו באמצעות חוויות שאדם חווה בחייו (תכנות). באופן זה ניתן להשתמש ב – NLP לשינוי ההקשרים הקיימים במוחו של אדם בין מצבים שהוא נתקל בהם בחייו לבין מצבו הרגשי, כדי לסייע לו להשיג מטרות ספציפיות ולשפר את ההתפתחות האישית שלו. יכולתו של אדם לשלוט בפרשנות שלו למגוון תרחישים ואירועים בחייו ולרתום את משאביו הפנימיים להשגת יעדיו, מעניקה לו תחושת שליטה בחיים וכתוצאה מכך – משפרת את תחושת הרווחה הכללית ושביעות הרצון שהוא חווה.

 

לסיכום

הכלים שגישת ה – NLP מציעה למתרגליה, מציעים לנו שליטה רבה יותר ביכולת שלנו לחוש במיטבנו בתדירות גבוהה יותר. זה מאפשר לנו לתקשר בצורה יעילה יותר ולקבל שליטה רבה יותר על המצב הרגשי שלנו. כתוצאה מכך, אנו מסוגלים להרגיש מאושרים יותר בחיינו. כל הכלים הללו לשיפור שביעות הרצון שלנו מחיינו ומיקסום ההנאה מהם, זמינים ללמידה במסגרת קורסי NLP אונליין.

 

אישה עושה מדיטציה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

מה זה קורס MBCT בשיטת מיינדפולנס?

בחיים המערביים של ימינו, המלאים בחרדות ומתחים נפשיים, מספר האנשים אשר נמצאים בקשיים נפשיים וחווים אפיזודות של דיכאון, הולך וגובר. על מנת להתמודד עם בעיות

ג'ל לבניית ציפורניים

את קוסמטיקאית מקצועית? מוצאת את עצמך מחפשת בכל פעם מחדש את המקום המושלם לרכישת כל הציוד שאת צריכה? אם כך, כדאי שתדעי שאת לא לבד.

נהיגה בפסילה עקב מצב בריאותי

לעיתים נהגים עולים על רכבם ויוצאים לנסיעה למרות שהם יודעים שמצבם הבריאותי רעוע ועלול לסכן אותם. למקרה שחשבת כי מדובר במצב בריאותי שקשור למעבר בין