באילו מקצועות נדרש ללמוד קורס עזרה ראשונה?

 היום כבר יודעים שמתן עזרה ראשונה הוא לא רק תפקידם של החובשים והפרמדיקים.

גננות ומורים, מאמנים כושר, מצילים, מדריכי סנפלינג, מאבטחים ועוד מקצועות נדרשים ללמוד קורס עזרה ראשונה כחלק מההכשרה שלהם.

בחלק מהמקצועות מדובר בקורס קצר, בחלק נדרש קורס מעמיק וארוך יותר אבל בסופו של דבר על כולם לדעת לתת עזרה ראשונה לאדם אחר בשעת צרה

 

עובדים עם אנשים? כדאי שתדעו לטפל בהם

בכל מקום בו יש אנשים, יכולים לקרות מקרי חירום רפואיים. לכן נדרש במקצועות רבים היום לדעת להגיש עזרה ראשונה בשעת הצורך.

בין היתר אפשר לראות מגישי עזרה ראשונה כמו מאמני כושר וספורט, מצילים, עובדי מוסדות חינוך בכל הגילאים, מעסים ומטפלים במגע, נאמני בטיחות במקום העבודה, עובדי מערכת הבריאות (אחיות, רופאי שיניים, פיזיותרפיסטים, עובדי קופת חולים, נהגי אמבולנס וכמובן רופאים) ומדריכי קייטנות.

 

חוק שימור הידע

קורס עזרה ראשונה בודד מלמד את הכלים הבסיסיים לתת מענה למצבים השונים, אך אנו בני אדם ועם הזמן אנו נוטים לשכוח את מה שלמדנו אם אנחנו לא משתמשים בידע. לכן חשוב לעבור רענון עזרה ראשונה מדי שנתיים.

רענון הוא חשוב לא רק בשביל להיזכר – מדי פעם השיטות בהן פועלים משתנות, המחקרים החדשים מראים עדיפות לשיטת טיפול אחת על אחרת וחשוב להישאר מעודכנים. רענון עזרה ראשונה למדריכי ספורט או לאנשי חינוך הוא בעל חשיבות גבוהה בשל כמות האנשים איתם באים במגע והסיטואציות השונות בהן המורים והמאמנים עלולים למצוא את עצמם מגישים עזרה ראשונה.

 

עזרה ראשונה במקצועות ברמת סיכון גבוהה

כמובן שמי שנמצא בסביבה של חומרים מסוכנים, כלי נשק וכלים חדים עלול להיפצע ולהזדקק לעזרה ראשונה. לכן קורס עזרה ראשונה נדרש גם ממאבטחים, שוטרים, מדריכי ירי, מדבירים, מדריכים בספורט אקסטרים, מדריכי טיולים ועובדי מפעלים.

 

גם אנשים פרטיים יכולים להגיש עזרה

החוק אמנם מחייב מקצועות מסויימים ללמוד להגיש עזרה ראשונה אך הכלים בהצלת חיים רלוונטיים לאנשים פרטיים לא פחות. גם עובדים בסביבה משרדית יכולים למצוא את עצמם בסיטואציה בה אחד מהקולגות חווה התקף או דום לב, שבץ, חנק או התקף אסתמה.

קבוצה נוספת שכדאי שתלמד את יסודות העזרה הראשונה הם הורים – ביצוע החייאה בתינוק וילד וכן טיפול במקרים של חסימת גוף זר (צעצוע או חטיף לדוגמה) הם קריטיים ברגע האמת.

בנוסף, כולנו יכולים להיות עדים לתאונת דרכים חס וחלילה, ולהזדקק לידע של טיפול באירוע שכזה.

 

קורס עזרה ראשונה הוא לא נטל, הוא זכות

אם אתם עובדים במקצוע הדורש קורס עזרה ראשונה זכרו כי ידע בהצלת חיים הוא אחד הכלים החשובים ביותר בחיינו והוא יכול לבוא לעזרתנו בכל מקום, לא רק במקום העבודה.

הצלת חיים היא זכות של ממש. גם ללא קשר לעיסוק מקצועי, חשוב שכמה שיותר אנשים ידעו לסייע במקרי חירום וליצור עולם טוב ובריא יותר.

 

החייאה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

כיצד לשמור על עור הפנים בגיל המעבר?

גיל המעבר הוא גיל מפחיד מאוד עבור רבים – וזאת בגלל השינויים המשמעותיים שהוא מביא אתו לגוף – הכוללים בתוכם שינויים הורמונליים ופיזיולוגיים. אחת מתופעות