האם ניתן לפתור את בעיית הקטרקט ללא ניתוח

בעיית הקטרקט באה לידי ביטוי בירידה של איכות הראייה כתוצאה מסיבות שונות.

מהן הסיבות וכיצד ניתן לפתור את הבעיה? על כך במאמר הבא.

 

מהו קטרקט ומתי הוא פוגע באיכות הראייה?

כ-60% מהאוכלוסייה בארץ סובלים מדרגות שונות של קטרקט. זוהי מחלת עיניים המופיעה בדרך כלל בגיל המבוגר ומתבטאת באיכות ראייה ירודה. הקטרקט יכול להופיע בעין אחת או בשתי העיניים בו זמנית, או קודם בעין אחת ולאחר מספר שנים גם בעין השנייה. לאדם הסובל מכך תהיה עכירות בעיניים, טשטוש לצבעים ולכתב, טשטוש בשעות החשכה, הפרעה קלה או הפרעה העלולה אף לגרום לעיוורון. כלומר, הנזק בא לידי ביטוי בדרגות שונות ולכן יש לטפל בעכירות הראייה מוקדם ככל האפשר. בנוסף, אנשים החולים בסוכרת עשויים לסבול מקטרקט בלי קשר לגילם. בדרך כלל הפגיעה היא אצל אנשים מבוגרים שרקמת עדשת העין שלהם מזדקנת, אך גם אנשים אחרים החשופים לקרינת השמש עלולים לסבול מקטרקט וגם אנשים שנחבלו בעיניים, סבלו מדלקות חוזרות ונשנות או שנוטלים סטרואידים בקביעות. כאשר הקטרקט בתחילתו ועדיין אין פגיעה ניתן להתגבר עליו באמצעות משקפיים, אך ככל שעוברות השנים העכירות מתפתחת ומפריעה לראייה, אם כי אינה מלווה בכאבים מיוחדים. הקושי לתפקד בעבודה, בנהיגה ובחיי היום יום הוא בלתי סביר ולכן יש לטפל בו.

 

האם ניתוח לקטרקט יעיל?

כאשר פונים להתייעצות לפני ניתוח קטרקט, סימן שמגיעים למצבים בהם מסתנוורים מאור חזק, רואים כפול, מתקשים להתמקד, רואים מטושטש או מתקשים להבחין בצבעים. לאחר שהרופא המנתח מאבחן את דרגת הקושי נקבע הניתוח. זהו ניתוח מאוד נפוץ ויעיל עם שיעורי הצלחה של 98% הנערך בהרדמה מקומית. המטופל לא מרגיש כאבים והוא ערני לאורך כל הניתוח. בניתוח מושתלת למטופל עדשה לאחר שמוציאים את העדשה העכורה. כיום, התהליך הניתוחי עבר שינוי וניתן לטפל בקטרקט גם באמצעות לייזר.

 

כיצד מתבצע טיפול בלייזר?

ניתוח לקטרקט באמצעות לייזר הוא התקדמות טכנולוגית המאפשרת יותר דיוק והפחתה של תופעות הלוואי והסיכונים השונים. באמצעות הלייזר יוצרים פתחים מדויקים, חותכים את הקרנית ואת העדשה. לאחר מכן שואבים אותן, מנקים את שק העדשה ומחליפים לעדשה חדשה. גם תהליך זה דורש הרדמה מקומית של טיפות והתוצאות ניכרות במהירות.

 

האם ניתן לפתור את בעיית הקטרקט ללא ניתוח?

רק עם הקטרקט בתחילתו ניתן לעשות שימוש במשקפי ראייה אך להיות במעקב. כאשר מתפתח טשטוש ועכירות בעדשה המומלץ ביותר הוא לעשות טיפול בלייזר שנחשב לניתוח פחות חודרני מהניתוח הסטנדרטי. גם מבחינת סיבוכים כמו: זיהום, יובש, עלייה בלחץ התוך עיני, בצקת, דימום מקומי ועוד, הלייזר הוכח כטיפול טוב יותר כל עוד בוחרים בעדשה המתאימה. יתרה מכך, זמן ההחלמה קצר יותר וניתן להגיע למצב בו כלל לא זקוקים יותר למשקפי קריאה או שמספרם יפחת לאחר החלפת העדשה.

בדיקה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

מי זקוק למיטה סיעודית חשמלית?

ישנם מקרים שבהם מיטה רגילה אינה מספיקה, כך שיש צורך הכרחי במיטה סיעודית חשמלית שעונה על צרכים שונים של המטופל. בעקבות ריבוי שאלות שקיבלנו לאחרונה

5 דברים שחובה לסדר לפני חתונה

מזל טוב! החלטתם למסד את הקשר ולחגוג עם החברים והמשפחה את החלטתכם להתחייב אחד לשנייה לעד. חתונה היא אירוע של כיף ואהבה גדולה מהקרובים אליכם

עדשות מגע

אחד הפתרונות היעילים עבור אנשים הסובלים מבעיות כמו קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה הוא שימוש בעדשות מגע. העדשות נוחות לשימוש ולהחלפה, מתקנות בקלות בעיות ראייה

אילו תכשירים טובים לשיער מתולתל

השיער הוא אחד האלמנטים שמשפיעים במידה הרבה ביותר על המראה החיצוני. שמירה על טיפוחו תגרום לכל אישה ואיש להיראות זוהרים ומלאי חיים. אם יש לכם