בחן את עצמך – האם אתה מכור לגראס?

גראס הוא כינוי לסמים חשיש ומריחואנה. אמנם גראס נחשב כסם "קל", אך הוא ממכר כמו כל סם אחר – וההתמכרות אליו עלולה לעורר בעיות פיזיות ונפשיות. כאן תוכל לבחון את עצמך ולבדוק האם ישנם סימנים שיכולים להעיד שאתה מכור לגראס, וכן הצעות לטיפול בהתמכרות.

 

שאלות מנחות – האם אתה מכור לגראס?

 • האם אתה מעשן גראס בכל יום, ולא מסוגל להעביר יום ללא עישון?
  ● האם אי פעם שיקרת לאדם קרוב לך בקשר לעישון גראס?
  ● האם ניסית להפסיק לעשן, והרגשת שהצורך בעישון גובר עליך?
  ● האם מאז תחילת השימוש בגראס אתה חווה חרדה או דיכאונות לעיתים קרובות?
  ● האם המחשבה על כך שאספקת הסם עומדת להיגמר מלחיצה אותך?
  ● האם יצא שקנית את הסם בכסף שהיה מיועד לתשלום חשבונות, מזון או שכר דירה?
  ● האם חווית ירידה ביכולת התפקוד המקצועית והמשפחתית שלך מאז תחילת השימוש בגראס?
  ● האם אתה מעדיף להיות בסביבת מעשני גראס?
  ● האם אתה מרגיש שאינך מסוגל לבצע פעולות יומיומיות בצורה מיטבית ללא השימוש בגראס?

 

ההשלכות של שימוש בגראס

במהלך השנים נערכו בעולם מחקרים רבים על השימוש בסמים קלים, לרבות גראס, ועל ההשלכות שלהם על חיי הנחקרים.

 

השפעות על המוח

הוכח ששימוש מאסיבי בגראס משפיע לרעה על המוח, ופוגם ביכולתו לייצר חומרים כמו דופמין וסרוטונין – החומרים שהפרשתם גורמת למצב רוח מרומם ותחושות של רוגע והנאה.

 

השפעות נפשיות

הוכח ששימוש מאסיבי גראס מעלה את מפלס החרדות, הדיכאונות והמחשבות האובדניות, ואף עלול לגרום להפרעות פסיכוטיות כמו סכיזופרניה. בנוסף, הוכח כי השימוש מפחית את יכולות הריכוז והזיכרון, ופוגם ביכולות התפקודיות של האדם בכל תחומי חייו.

 

השפעות פיזיות

הוכח כי שימוש מסיבי בסם עשוי להעלות את רמת הסיכון לחלות בסרטן האשכים, וכן להעלות את הסיכון ללקות בהתקף לב.

 

כיצד ניתן להיגמל משימוש ב?

הצעד הראשון בדרך לגמילה – ההכרה בכך שקיימת בעיה של התמכרות, ושיש צורך לטפל בה כל עוד המצב הפיך. ככל שתקדימו להכיר בקיומה של הבעיה, כך יהיה לכם קל יותר להיגמל.

מחקרים מראים שזמן הגמילה וחזרת המוח לתפקוד רגיל, עשוי לקחת בין חצי שנה לשנתיים. זהו תהליך ארוך, ולכן נדרשת מכם סבלנות רבה ואורך רוח, וכן לא לאבד את המוטיבציה באמצע הדרך.

מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי – במכון גמילה או מרכז טיפולי מוסמך, על מנת שתוכל להיגמל בדרך הטובה והקלה ביותר, תוך ליווי מקצועי ומתן כלים שיעזרו בהתמודדות הלא פשוטה.

ניתן לראות כי הליך הגמילה הוא ארוך ודורש משמעת עצמית רבה – אך הגמילה היא אפשרית. חשוב לזכור כי זו הדרך בה תוכלו להחזיר את השליטה לחייכם, והפעם לתמיד. לעזרה וטיפולים היכנסו לאתר: המרכז לטיפול וייעוץ – אורנית ווינשטוק.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
נשירת שיער אצל נשים

למרות שרובנו רגילים לחשוב בהקשר של נשירת שיער על גברים, בפועל זה כלל לא מדויק. יש הרבה מאוד נשים שסובלות מנשירת שיער בשלבים שונים בחייהן

סקירת סדרת מוצרי קמדיס לעור KAMEDIS

קמדיס היא חברה ישראלית אשר משווקת סדרות שונות של מוצרים דרמטולוגים מחומרים טבעיים המתאימים לבעיות עור שונות עבור אנשים אשר יש להם עור רגיש במיוחד.

עדשות מגע

אחד הפתרונות היעילים עבור אנשים הסובלים מבעיות כמו קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה הוא שימוש בעדשות מגע. העדשות נוחות לשימוש ולהחלפה, מתקנות בקלות בעיות ראייה