האם קיים קשר ישיר בין קנאביס רפואי לבריאותם של חולי אלצהיימר?

קשה לנו להאמין שמישהו מבינכם אינו יודע מה זה קנאביס רפואי, אבל לשם הפרוטוקול, נסביר בכל זאת. הקנאביס הרפואי מכיל כל מיני תרכובות שמכונות קנבינואידים, כאשר הכי מוכרת הינה טטרהידרוקנבינול, שהינה אמונה להשפעות הפסיכו אקטיביות של הקנאביס הרפואי.

יש מהם אף בצורה טבעית בגוף האדם, או לחלופין שאפשר לייצר אותם בצורה סינתטית. אנו מבקשים ממכם, בכל לשון של בקשה, התחילו לקרוא, ואל תעצרו באמצע, ותגלו, בין השאר – האם קיים קשר ישיר בין קנאביס רפואי לבריאותם של חולי אלצהיימר? ועוד הרבה דברים מפתיעים…

 

מה מעיד המחקרים על קיום הקשר בין קנאביס רפואי לבריאותם של חולי אלצהיימר?

נתחיל בעובדות – כל מי שרוצה להשתייך לקהילה של הקנאביס הרפואי, בלי כל קשר לחולי אלצהיימר, מכל סיבה רפואית אחרת, חייב להוציא רישיון לקנאביס רפואי. נעשו שפע של מחקרים בניסיון למצוא את קיומו של הקשר בין קנאביס רפואי לבין היכולת של טיפול באלצהיימר בקנאביס. ולהלן נציג בפניכם את הלך הדברים, בסדר ממש רנדומלי –

  • חוקרים רבים טוענים כי יש עוד המון מה ללמוד על ההשפעות בראייה קדימה של הקנאביס הרפואי על מוח האדם, כאשר מספר מחקרים הוכיחו, כי שימוש לתקופה ארוכה  בקנאביס רפואי מתקשר בהכרח לבעיות זיכרון, ומכאן נקודת המוצא לקשר של חולי האלצהיימר.
  • מספא רב של ניסויים קליניים הוכיחו, כי קנאביס רפואי עשוי לעזור בניהול סימפטומים התנהגותיים בקרב בני אדם שסובלים מאלצהיימר, לרבות התוקפנית, אבל זה הוגדר למצבים מסוימים  בלבד.

 

כיצד קנאביס רפואי יכול להשפיע על המוח של בני האדם?

על מנת להבין האם קיים קשר ישיר בין קנאביס רפואי לבריאותם של חולי אלצהיימר, טוב נעשה אם נבהיר כיצד קנאביס רפואי משפיע על המוח של האנשים. ובכן, הקנבינואידים, אשר קיימים בקנאביס הרפואי מקיימים סוג של אינטראקציה עם כמה קולטנים  בכל גוף של המטופלים, שמכונה,  בשפה המקצועית – האנדוקנבינואידית.

זאת מערכת שנמצאת בגוף בני האדם, על מנת לייצר אינטראקציה עם האנדוקנבינואידים שחלים בצורה טבעית, ושממלאים תפקיד חשוב בוויסות של המון תפקודי גוף. קולטני הקניבנואידים מצויים במרבית האיברים והרקמות, אבל יש יותר מהם בפרט במוח.

עם הצריכה של קנאביס רפואי והקנבינואידים שבו פועלים על אותם קולטנים, הינם מסוגלים לשנות את השחרור של הנוירוכימיקלים שבמוח, עובדה אשר משנה את האופן שבו תאי המוח מתקשרים אחד עם השני. כל זאת משפיע בהכרח על כל מיני תהליכים בגוף האדם, לרבות יכולת הלמידה, תיאבון, מצב הרוח או כאבים, וכמובן יכולת הזיכרון, ומכאן הקשר הישיר בין קנאביס רפואי לבין בריאותם של חולי האלצהיימר.

 

האם צריך לעשות עוד מחקרים, על מנת להבין האם קיים קשר ישיר בין קנאביס רפואי לבין בריאותם של חולי האלצהיימר?

מדענים שחוקרים את האלצהיימר רק כעת נמצאים בראשית דרכם של החקירה בשימוש קנאביס רפואי לשם טיפול בהתנהגות שקשור למחלת האלצהיימר או למחלת הדמנציה. הכמות הכה מועטה של המחקרים בחנה את ההשפעה שיש לרכיבים אקטיביים ספציפיים על הקנאביס הרפואי, וכן צורה סינתטית של סוגי התנהגויות שונים, כגון תוקפנות. לא קיימים מספיק מחקרים בתוקף, אשר מסוגלים להדגים את היתרונות הקוגניטיביים של קנאביס רפואי בחולי אלצהיימר.

קנאביס רפואי

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!