הגשת תביעה תאונת עבודה – כך נכון לפעול

בשגרת היום יום, עשויות להתרחש תאונות עבודה שיכולות להוביל לנזק עבור העובדים ובמצבים קיצוניים יותר, אילו לגרום למותם. אדם שעבר תאונת עבודה, עשוי להישאר עם חבלות בגוף, בעקבות ביצוע עבודה במיקום לא בטיחותי, בעקבות שימוש בחומרים מסוכנים וכיו"ב.

 

ההגדרה ל"תאונת עבודה"

תאונת עבודה הינה הגדרה לאירוע שהתרחש במקום עבודתו של אדם, במהלך מילוי תפקידו, או לחילופין, בדרכו לעבודה או בחזרה ממנה הביתה. במהלך אירוע זה, נפגע האדם בגופו ו/או בנפשו ונותר עם נזקים. לאחר שהפגע אדם בתאונת עבודה, רשאי הוא להגיש תביעה, בגין הנזקים שנגרמו לו, כאשר את התביעה יש להגיש לביטוח הלאומי, למטרת קבלת פיצוי בגין הפגיעה.

 

דיווח על תאונת עבודה – כיצד?

דיווח לביטוח לאומי, עקב תאונת עבודה, נעשה על גבי טופס 250. בנוסף, לאחר התרחשותה של תאונת עבודה, על העובד לעדכן את מעסיקו על כך וכן, מתפקידו של המעסיק למלא טופס דיון ולחתום עליו. טופס דיווח מעסיק למעשה מהווה אישור מצדו לכך שהתאונה התרחשה.

 

הגשת תביעה לאחר תאונת עבודה

במידה ואדם ניזוק כתוצאה מתאונת עבודה, כדאי שיפנה לעורך דין תאונות עבודה, למטרת קבלת ייעוץ בנוגע לתאונה שעבר ובנוגע לדרכי פעולה בהליך הגשת התביעה. לרוב, תאונות עבודה עשויות לגרום לנזקים גופניים ו/או נפשיים לעובד שנפגע ולפיכך, הפיצוי שאותו תובע העובד לקבל, באמצעות תביעת תאונת עבודה, מטרתו לפצות אותו עבור הנזקים שנגרמו לו וכן, עבור פגיעה ביכולת השתכרותו, עקב התאונה.

 

תביעת המעסיק

מעבר להגשת תביעה לביטוח לאומי, העובד זכאי להגשת תביעה נגד מעסיקו. בהליך התביעה כנגד המעסיק, העובד נדרש להוכיח כי הייתה רשלנות של המעסיק אשר בתורה, גרמה לעובד להיפגע בתאונת העבודה. לרוב, הפיצוי שניתנים לאדם שנפגע בתאונת עבודה, דומים בשיעורם לפיצויים הניתנים לנפגעי תאונות דרכים. פיצויי נזיקין, בגין תאונות עבודה או בגין תאונות דרכים ניתנים על כאב, סבל, החזר הוצאות על טיפולים ותרופות וכד'.

 

נפגעת בתאונת עבודה? דע את זכויותיך

ככלל, לאדם שנפגע בתאונת עבודה מגיעות זכויות, שמטרתן להבטיח עבורו הכנסה, באם יכולת השתכרותו מעבודה – נפגעה, עקב התאונה. ייתכנו מצבים בהם עובדים לא מודעים לזכויות המגיעות להם, לאחר תאונת עבודה ולפיכך, כדאי שיפנו לעורך דין מומחה בתחום, שיוכל להדריכם באופן מקצועי, כיצד עליהם לפעול, בכדי למצות את הזכויות להן הם זכאים.

 

לסיכום

לרוב, תהליך הגשת תביעה בגין תאונת עבודה עשוי להיות מורכב ומסורבל ויתרה מכך, המוסד לביטוח לאומי לא נוטה לסייע עבור התובעים בהליך מימוש זכויותיהם לקבלת הפיצויים עקב הפגיעה. לכן, סיוע של עורך דין מנוסה בתחום יכול להקל על עובדים בהליך הגשת התביעה ולהנחות אותם כיצד בהכנת תיק התביעה, באיסוף המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, בצירוף של כתב חוות דעת המעיד על מצבם והנזקים מהם הם סובלים ועוד.

Accident

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

האם טיפולי PRP יעילים כמו השתלת שיער?

נשירת שיער, היא מצב שכיח המשפיע על גברים ונשים כאחד, והיא יכולה להיגרם ממגוון גורמים כגון גנטיקה, חוסר איזון הורמונלי, מתח או מצבים רפואיים. לנשירת

מה זה קורס MBCT בשיטת מיינדפולנס?

בחיים המערביים של ימינו, המלאים בחרדות ומתחים נפשיים, מספר האנשים אשר נמצאים בקשיים נפשיים וחווים אפיזודות של דיכאון, הולך וגובר. על מנת להתמודד עם בעיות