הוצאת שחורים מהאף – למה לעשות זאת?

שחורים הם הכינוי הרווח לנקבוביות מזוהמות על פני עור הפנים.

העור שלנו אינו רציף. הוא מכיל, לצד שכבות מרובות של תאי עור, גם נקבים ושקעים, אשר דרכם יוצאות השערות, כמו גם הפרשות שומניות אשר שומרות על הלחות של העור ומונעות חדירת מזהמים.

הוצאת השחורים מהפנים היא חיונית כדי לעצור את התהליך הזיהומי, וגם כדי לפתוח מחדש את בלוטות ההפרשה, ולהתחיל תהליך שיקום.

מדוע מצטברים כל כך הרבה שחורים דווקא על האף?

הוצאת שחורים מהאף היא תהליך מתיש, אשר רוב האנשים נדרשים לעבור אותו אחת לכמה שבועות. השחורים מצטברים על פני כלל עור הגוף, אך נראה שאין מקום יותר פופולארי עבורם מהאף. הסיבות להצטברות השחורים דווקא על האף הן רבות. ראשית כל, מדובר באיבר בולט במיוחד, אשר כל אחד נוטה לבחון אותו בכל פעם שהוא מסכל בראי. הבחינה החוזרת, הופכת את השחורים על האף לבולטים במיוחד, הרבה יותר מאשר מקביליהם באיברים אחרים. אור השמש תורם גם הוא להצטברות השחורים על האף. האף חשוף לקרינה ישירה לאורך כל שעות היום. הוא אינו מוגן בבגד, ולא מוצל על ידי איבר אחר. אור השמש גורם למוות מהיר של תאי עור על האף, ולחסימת הנקבוביות. האף גם חשוף יותר לזיהומים שונים, והעור בו הוא בעל מבנה ייחודי ועבה יותר, מה שמגדיל את נטייתו להיחסם.

 

מהם היתרונות בטיפול בכך ובהסרת השחורים?

הוצאת שחורים מהאף היא תהליך ארוך, אשר דורש סבלנות. למרות הקושי, חשוב מאוד להמשיך ולהוציא את כלל השחורים מעור האף, ולעשות זאת באופן שגרתי. כל נקודה שחורה, היא למעשה תהליך זיהומי. התהליך הזיהומי מורכב גם מלכלוך חיצוני, וגם מהפרשות של תאי מערכת החיסון המגיעים בשל התגובה הדלקתית. תאי מערכת החיסון ימשיכו להגיע לאזור, ויגבירו את התגובה הדלקתית, מה שיוביל להרחבת הנקודה השחורה, ולפגיעה נרחבת יותר. השחורים הם גם כר פורה להתפתחות של פצעי בגרות, והסרה שלהם יכולה לחסוך לכם בדיוק את הפצעים הממוקמים באזור הבולט ביותר בפנים. נוסף על כל אלה, הוצאת השחורים באופן תדיר תשמור על עור הפנים שלכם בריא, נעים ורך יותר, בגלל שהפרשות השומן החופשיות מהבלוטות הפתוחות ימנעו בריחת לחות.

חשוב להיזהר לא לפגוע ברקמה הסובבת

כאשר מוציאים שחורים מעור הפנים בכלל, ומהאף בפרט, חשוב מאוד לעשות זאת בעדינות. פעמים רבות, הוצאה אגרסיבית של שחורים גורמת לפגיעה חמורה לרקמה הסובבת אותם, פגיעה שיכולה להיות חמורה יותר מזו שמייצרת הנקודה השחורה. כדאי מאוד לשקול להיעזר במכשיר אשר יוצר לחץ שלילי, דמוי וואקום, מעל השחורים. הוואקום יסייע לכם להוציא את השחורים ללא הפעלת מניפולציות ולחצים עם העור מתחתיהם, מה שיוביל להוצאה מהירה יותר, קלה יותר, ועם סיכון נמוך לצלקות.

 

מסכת פנים

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
מדרסים מומלצים ב 2020

מה באמת צריך לדעת כל מי שרוצה לקנות מדרסים חדשים בשנת 2020? והאם המדרסים של ימינו באמת יכולים לתת את התמיכה שלה אנחנו זקוקים? כל

אילו תכשירים טובים לשיער מתולתל

השיער הוא אחד האלמנטים שמשפיעים במידה הרבה ביותר על המראה החיצוני. שמירה על טיפוחו תגרום לכל אישה ואיש להיראות זוהרים ומלאי חיים. אם יש לכם