החלקות שיער – איך לבחור את ההחלקה המתאימה עבורי?

מה לכותבת ולהחלקות שיער

הפעם הראשונה בה הלכתי לעשות החלקת שיער, הייתה לפני 10  שנים. אחרי כמה שנים טובות בהן לא יצאתי מהבית בלי פן, מחליק או שביס למקרים קשים (סתם) החלטתי שחלאס. בריא, לא בריא, יקר, זול – לא מעניין אותי. אני עושה החלקה.  לגבי סוג  ההחלקה לא הייתה יותר מידי התלבטות. היו שני סוגים מוכרים בשוק, והספר שלי הכיר רק אחד מהם, החלקה יפנית. אז החלקתי . בפעם השנייה, בחידוש השורשים חצי שנה לאחר מכן, הספר שלי שאל אותי אם בא לי לנסות החלקה ברזילאית. שמעתי איפשהוא בחצי אוזן שזה לא בריא אז החלטתי שאני ממשיכה עם היפנית. בפעמים הבאות זה כבר נהיה הרבה יותר מסובך. פתאום צצה גם החלקת הקרטין המשקמת, החלקה אורגנית ועוד שמות רבים ומפוצצים שהיריעה קצרה מלהכיל.

החלקות שיער
החלקות שיער

בשנים האחרונות טרנד החלקות שיער תופס חלק משמעותי משגרת הטיפוח של ישראלים רבים. אין מה לעשות, צריך להודות, האקלים הישראלי לא מותיר לנו יותר מידי ברירות…

אז מה עושים? איך בוחרים את ההחלקה המושלמת? ומהם סוגי ההחלקות העיקריים העומדים לרשותנו? בואו נעשה קצת סדר…

החלקת שיער יפנית

ההחלקה המסורתית, השיטה פותחה ביפן .

המרכיב העיקרי בשערה האחראי על המבנה שלה הוא חלבון הקראטין. חלבונים מאופיינים בכמה סוגים של קשרים כימיים המקשרים בין חומצות האמינו המרכיבות אותם. בהחלקה היפנית, הקשרים אותם אנו מעוניינים לשבור כדי שניתן יהיה לעצב את השיער כרצוננו הם קשרי מימן וקשרים בין אטומי גופרית (S-S). את קשרי המימן פותחים באופן פשוט יחסית, בתחילת ההחלקה באמצעות חפיפת השיער. ע"מ לפתוח את קשרי הגופרית (S-S)  הלוא הם קשרים חזקים יותר, יש להשתמש בחומרים "מחזרים".

החלקה יפנית
החלקה יפנית

החומרים הללו יבצעו פעולת חיזור ובמסגרתה ייפתח הקשר בין אטומי הגופרית ויוצר קשר חדש בין אטום גופרית לאטום מימן (H). בשלב האחרון, נעשה שימוש בחומר מחמצן ע"מ לסגור שוב את קשרי הגופרית שנפתחו ולקבע את המצב כמו שהוא.

היתרונות של החלקה יפנית

החסרונות של החלקה יפנית

דעתי האישית: מבחינת האיכות היא מצוינת, אולם משך הטיפול ארוך מידי. יש היום דרכים נוספות  להשיג תוצאה זהה בפחות זמן.

למידע נוסף על החלקה יפנית לחצו כאן

החלקת קראטין – משקמת (שם קודם: החלקה ברזילאית)

יש שיטענו כי זו אינה החלקת שיער אם כי טיפול משקם לשיער. מדוע?- ראשית כי באמת לא מדובר בטיפול שעיקר פעולתו הוא להפוך את השיער לחלק יותר. טיפול הקראטין מרכך את השיערה, ומצפה אותה אך אינו משנה את המבנה הכימי שלה (ע"ע החלקה יפנית/צרפתית/אורגנית). אופן הפעולה הוא בעצם החלקת השיער וקיבוע המצב הקיים באמצעות ציפוי עשוי קראטין, כך שהמבנה החדש יישאר לאורך זמן. אולם, עם הזמן והשטיפות הציפוי הנ"ל ירד, והשיער יחזור לקדמותו.

היתרונות של החלקה קראטין

החסרונות של החלקת קראטין

דעתי האישית: מודה, לא ניסיתי. מבין החברות שלי שבחרו בטיפול הקראטין, נראה כי הוא עובד מצוין עבור "מקרים קלים", כלומר, בנות שהשיער שלהן לא היה מאוד מתולתל והן רצו רק שיסתדר להן בקלות יותר או שירד לו הנפח. עבור מקרים קשים יותר, כמוני, הספר שלי ממליץ תמיד על טיפול הקראטין כטיפול משלים לטיפוח השיער אך לא כטיפול הבלעדי.

למידע נוסף על החלקת קראטין לחצו כאן

החלקה צרפתית (מבית Loreal, חברה צרפתית)

החלקת שיער צרפתית מבית Loreal, דומה מאוד להחלקה היפנית, גם באופן הטיפול וגם במהותו. גם כאן הטיפול בשערה הוא באמצעות  חומרים כימיים והתוצאה היא שינוי במבנה הכימי של השערה באמצעות חיזור של קשרים בין חומצות האמינו המרכיבות את חלבון הקראטין. השוני המשמעותי אם כן המבדיל את ההחלקה הצרפתית מהיפנית הוא סוג החומרים בהם משתמשים לצורך כך.

היתרונות של החלקה צרפתית

החסרונות של החלקה צרפתית

דעתי האישית : הדמיון שלה להחלקה יפנית נשמע מבטיח ואם זה מגיע בתוספת מראה שיער טבעי יותר זה נשמע מהמם.

למידע נוסף על החלקה צרפתית לחצו כאן

נק' חשובות:

  • יש לוודא שמעצב השיער לא משאיר את החומר על השיער יותר מ-20 דקות. החומר הינו חזק מאוד.

דעתי האישית : הדמיון שלה להחלקה יפנית נשמע מבטיח ואם זה מגיע בתוספת מראה שיער טבעי יותר זה נשמע מהמם.

החלקה אורגנית

בדומה להחלקות השיער הצרפתיות והיפניות, גם כאן ישנה התערבות כימית במבנה השיערה כך שהשיער שעבר טיפול לא יחזור לקדמותו. אולם בשונה מהשתיים הקודמות, ההתערבות הכימית במקרה זה היא שונה, והיא מבוססת על חומצות אמינו ושמנים.

היתרונות של החלקה אורגנית

החסרונות של החלקה אורגנית

דעתי האישית: מוצלחת מאוד, מלבד הגירוי בקרקפת שבאמת לא כל כך נעים במהלך הטיפול, משך הטיפול קצר יחסית, השיער הופך לנעים יותר ובעל יותר ברק.

למידע נוסף על החלקה אורגנית לחצו כאן

לסיכום, אלו הן 4 סוגי החלקות השיער הנפוצות ביותר בשוק היום. ישנן אמנם החלקות בשמות נוספים אולם הרבה מהן, אלו נגזרות של ההחלקות הנ"ל. במידה והנכם נתקלים בשם פחות מוכר מומלץ לשאול את מעצב השיער במה מדובר.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!