החלקה אורגנית

למי החלקה אורגנית מתאימה?

מתאימה בעיקרון לכולם. כל מי שמעוניין במראה שיער בריא, ואין לו בעיה שתהיה מעט התבהרות של השיער עקב התהליך.

העקרונות של ההחלקה האורגנית

החומר המחליק מבוסס על חומצות אמינו ולכן הוא מאוד חומצי (pH 1.7  בערך). בהחלקה היפנית אנו הורסים את קשרי הגופרית( S-S ) בחלבון הקראטין ובונים אותם מחדש (ע"ע החלקה יפנית). בהחלקה האורגנית לעומתה, אין שבירה של הקשרים הללו כי אם רק הרחבה שלהם, המאפשרת את מראה השיער החלק יותר. לכן, אגב, אין צורך במריחת חומר מנטרל בסיום התהליך. שכן החומר המנטרל תפקידו לסגור מחדש את קשרי הגופרית שנשברו בעוד שבמקרה זה אין כלל שבירה שלהם.

מחיר החלקה אורגנית

קודם כל, חשוב לציין כי המחיר תלוי מאוד בכמות השיער ובאורכו. כלומר, המחירים הגבוהים ביותר ייגבו מבעלי/ות שיער שופע וארוך בעוד שבעבור שיער דליל וקצר יותר התשלום הנדרש יהיה לפעמים נמוך באופן משמעותי.

כל כמה זמן צריך לחדש את ההחלקה?

בגדול- כל 6 חודשים.

בקטן – תלוי. באופן עקרוני השיער שעבר החלקה יוותר חלק, אולם הבעיה היא בשורשים החדשים שצומחים. ככל שהשיער מתולתל ונוטה להיות נפוח יותר, ההבדל בין השורש החדש לשיער שעבר החלקה יהיה יותר משמעותי. אם כן, ככל ששיערך מתולתל יותר בשורש, סביר שיהיה עליך להקפיד להתייצב אצל מעצב השיער לעיתים תכופות יותר על מנת לחדש את השורשים. לעומת זאת, בעלי/ות שיער שנוטה להיות חלק יותר בשורש וגלי/מתולתל יותר למטה, כנראה יוכלו להמתין זמן רב יותר עד שיצטרכו לחדש את השורשים. ההחלטה היא אינדיבידואלית ותלויה רק בך.

  • בנינו, כל אחד ואחת יודעים בדיוק מתי יש לחדש את ההחלקה כשהרגע הזה מגיע. בתור מישהי שמחדשת את ההחלקות כבר שנים אני יכולה להגיד בוודאות שאם אני לא מתייצבת אצל מעצב השיער שלי בדיוק 6 חודשים מיום ההחלקה הקודמת- אני לא מסוגלת להסתדר יותר עם השיער ללא החלקת השורש באמצעות מחליק. ההחלקה היא פתרון מדהים שחוסך המון זמן וכאב ראש, אבל במידה ולא מקפידים על התחזוק הבסיסי הזה מתחיל כאב ראש אחר…

התהליך במספרה – שלב אחר שלב

שלב מס' 0 (זה טיפ, לא חייבים)- הגיעו למספרה 5 דק' לפני וודאו כי ההחלקה אותה הזמנתם היא אכן ההחלקה אותה אתם עומדים לעבור.

אני יודעת שלפעמים זה קצת לא נעים, בעיקר אם אנחנו מטופלים במספרה הזו כבר שנים. אבל זהו תהליך יקר וארוך וחשוב שלא תהיינה פאשלות או אי הבנות עם מעצב השיער בנושא הזה.  השורות הללו נכתבות מדם ליבי (סתם, לא להגזים) , אך כבר היו דברים מעולם. קחו לתשומת ליבכם.

שלב מס' 1 – חפיפת השיער.

כאמור, ראשית יש לפרק את קשרי המימן בין מול' החלבון ועל כן התהליך מתחיל בשטיפה של השיער. הייבוש בשלב זה הוא באמצעות מגבת בלבד (כלומר השיער עוד לח אך לא מטפטפים ממנו מים).

שלב מס' 2 – ייבוש השיער בפן (ייבוש בלבד ללא החלקה).

שלב מס' 3- מריחת החומר מחליק.

לאחר מריחת החומר, בד"כ יעטוף הספר את שיערך בניילון או חומר נצמד כלשהו . כעת ישנה המתנה עם החומר על הראש במשך שעה. יש מעצבי שיער, שנותנים למטופל/ת פשוט להמתין במספרה או בשמש לייבוש . אחרים משתמשים במכשיר מיוחד הנמצא במספרה.

שלב מס' 4 – שטיפה חלקית של החומר עם שמפו.

שלב מס' 5 – החלקת השיער עם מחליק.

בשלב זה בעצם ישנו עיצוב של השיערה כפי שאנו רוצים שתיראה בתהליך הסופי. בנינו, זה השלב השנוא עלי. בכל פעם מחדש, אני מגיעה לחלק הזה מפוחדת ומבוהלת ומזכירה למעצב השיער שלי, שעדיין סבלני לכך באורח פלא, שאני רגישה מאוד בקרקפת ושיזהר עלי. אז אני יודעת שזה מלחיץ, ובנינו, קורה לפעמים לקבל איזה מכת חום קטנה מהמחליק. אז כמובן שחשוב שהתהליך ייעשה אצל אדם מיומן שאנו סומכים עליו, אולם גם לנו יש חלק חשוב בכך שהוא יצליח. אל תזוזו יותר מידי, בלי קפיצות מיותרות ותנועות חדות. נשמו עמוק, הירגעו, גם השלב הזה יכול לעבור בנעם.

שלב מס' 6 – חפיפה נוספת של השיער.

בשלב זה המטרה היא להסיר את יתר החומר שעוד נותר בשיער (בחפיפה הקודמת, החומר הוסר באופן חלקי). החפיפה איננה באמצעות מים בלבד כי אם בשילוב של שמפו וחומרי הזנה אורגניים לשיער.

שלב מס' 7 – ייבוש סופי באמצעות פן. בשלב זה, הייבוש באמצעות פן ייראה לנו את התוצאה הסופית.

אם עדיין השיער איננו חלק (חס וחלילה טפו חמסה) עליך לפנות למעצב השיער לבירור הנושא…

היתרונות של החלקה אורגנית

  • תוצאות מצוינות, מראה שיער חלק ובריא.
  • אין ריח רע המאפיין החלקות אחרות, למעשה יש ריח נעים לרוב.
  • הבהרת השיער מעט (לטעמי זה יתרון כי זה חידוש מרענן ואם אנחנו בכל זאת לא אוהבים, תמיד אפשר להחזיר לצבע הקודם באמצעות צביעת השיער).
  • השיער חלק לצמיתות, יש לחדש את ההחלקה רק כאשר צריכים להחליק את השורש החדש שצמח.

החסרונות של החלקה אורגנית

  • אורכת כ4-5 שעות, בערך כמו ההחלקה היפנית.
  • החומר החומצי עשוי לגרום לגירוי קלות בקרקפת. אם הגירוי הוא משמעותי, אנא מכם יידעו את מעצב השיער.
יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!