החלקה צרפתית

למי החלקה צרפתית מתאימה?

בעיקרון למי שלא העביר את שיערו טיפול כימי כלשהו, מלבד צביעה(ואז יש להיוועץ במעצב השיער) ורוצה שיער חלק. בנוסף, במידה ואתם לא מעוניינים בשיער מאוד חלק ("קרשים"), יש להחלקה זו 3 רמות ותוכלו לבחור את הרמה המתאימה עבורכם. 

עקרונות ההחלקה הצרפתית

החלבון האחראי על מבנה השיערה הוא חלבון הקראטין. חלבון זה, בדומה ליתר החלבונים, מורכב משרשרת של חומצות אמינו. בין חומצות האמינו נוצרים מגוון קשרים, ביניהם גם קשרי מימן וגופרית (S-S)- אותם אנו מנסים לפרק בביצוע ההחלקה היפנית. בעוד שפירוק קשרי המימן נעשה באופן פשוט יחסית (חפיפת השיער), את קשרי הגופרית יש לפרק באמצעות חומרים מחזרים. החומרים המחזרים גורמים לפירוק הקשר שנוצר בין אטומי הגופרית, מה שמביא בסופו של תהליך לפירוק המבנה המתולתל של השיערה. לבסוף, ע"מ שיהיה קיבוע של המצב שהתקבל נעשה שימוש בחומר מחמצן (או כפי שיקרא לו מעצב שיערך "מנטרל"). בשונה מההחלקה היפנית, שעקרון הפעולה בה זהה, את תוצאות ההחלקה הצרפתית ניתן להשיג בפחות זמן. בנוסף, הן הרבה יותר מגוונות מתוצאות ההחלקה היפנית שכן ניתן לבחור את הרמה המתאימה להחלקה ובנוסף ניתן לעצב את השיער כפי שרוצים במהלך ההחלקה עצמה. 

מחיר החלקה צרפתית

קודם כל, חשוב לציין כי המחיר תלוי מאוד בכמות השיער ובאורכו. כלומר, המחירים הגבוהים ביותר ייגבו מבעלי/ות שיער שופע וארוך בעוד שבעבור שיער דליל וקצר יותר התשלום הנדרש יהיה לפעמים נמוך באופן משמעותי. ובכל זאת:

כל כמה זמן צריך לחדש את ההחלקה?

בגדול- כל 6 חודשים. 

בקטן- תלוי. באופן עקרוני השיער שעבר החלקה יוותר חלק, אולם הבעיה היא בשורשים החדשים שצומחים. ככל שהשיער מתולתל ונוטה להיות נפוח יותר, ההבדל בין השורש החדש לשיער שעבר החלקה יהיה יותר משמעותי. אם כן, ככל ששיערך מתולתל יותר בשורש, סביר שיהיה עליך להקפיד להתייצב אצל מעצב השיער לעיתים תכופות יותר על מנת לחדש את השורשים. לעומת זאת, בעלי/ות שיער שנוטה להיות חלק יותר בשורש וגלי/מתולתל יותר למטה, כנראה יוכלו להמתין זמן רב יותר עד שיצטרכו לחדש את השורשים. ההחלטה היא אינדיבידואלית ותלויה רק בך. 

  • בנינו, כל אחד ואחת יודעים בדיוק מתי יש לחדש את ההחלקה כשהרגע הזה מגיע. בתור מישהי שמחדשת את ההחלקות כבר שנים אני יכולה להגיד בוודאות שאם אני לא מתייצבת אצל מעצב השיער שלי בדיוק 6 חודשים מיום ההחלקה הקודמת- אני לא מסוגלת להסתדר יותר עם השיער ללא החלקת השורש באמצעות מחליק. ההחלקה היא פתרון מדהים שחוסך המון זמן וכאב ראש, אבל במידה ולא מקפידים על התחזוק הבסיסי הזה מתחיל כאב ראש אחר…  

התהליך במספרה – שלב אחר שלב

שלב מס' 0 (זה טיפ, לא חייבים)

הגיעו למספרה 5 דק' לפני וודאו כי ההחלקה אותה הזמנתם היא אכן ההחלקה אותה אתם עומדים לעבור. אני יודעת שלפעמים זה קצת לא נעים, בעיקר אם אנחנו מטופלים במספרה הזו כבר שנים. אבל זהו תהליך יקר וארוך וחשוב שלא תהיינה פאשלות או אי הבנות עם מעצב השיער בנושא הזה.  השורות הללו נכתבות מדם ליבי (סתם, לא להגזים) , אך כבר היו דברים מעולם. קחו לתשומת ליבכם. 

3 סוגים (אלו הם בעצם 3 העוצמות המדוברות)- 1. הורדת נפח, 2. החלקה במראה טבעי, 3. החלקת "קרשים"

שלב מס' 1 – חפיפת השיער.

ראשית יש לפרק את קשרי המימן בין מול' החלבון ועל כן התהליך מתחיל בשטיפה של השיער. הייבוש בשלב זה הוא באמצעות מגבת בלבד (כלומר השיער עוד לח אך לא מטפטפים ממנו מים). 

שלב מס' 2 – מריחת שכבת יסוד, פרסיפון.

מטרת השכבה הנ"ל היא להעניק שכבת הגנה וחיזוק לשערה במהלך הטיפול שהיא עתידה לעבור. המריחה נעשית בעיקר על האזורים הפגומים בשיער, כגון קצוות השיער ולאורכו. 

שלב מס 3 – מריחת חומר ההחלקה.

לאחר כ-20 דק' יבדוק מעצב השיער האם החומר ביצע את פעולתו והוא מוכן לשטיפה (יש שעושים זאת באמצעות קשירת לולאה מהשערה ובדיקה האם הקשר נשאר). 

שלב מס' 4- שטיפת השיער במים. תפנקו 😊

שלב מס' 5 – ייבוש השיער.

ראשית ייבש מעצב השיער את שיערך עם מגבת ולאחר מכן עם פן (רק ייבוש, ללא ניסיון להחליק את השיער באמצעות הפן). עכשיו, לא להיבהל! השיער אמנם יהיה הרבה יותר חלק כבר בייבוש הזה אך זו ממש לא התוצאה הסופית! . אני זוכרת את עצמי בהחלקה הראשונה מתמלאת דמעות בעיניים בשלב הזה  כי אולי בזבזתי את מיטב כספי על שטויות. אז אין מה להילחץ… אנחנו רק באמצע הדרך וכך זה גם נראה!. 

שלב מס' 6- החלקת השיער עם מחליק.

בשלב זה בעצם ישנו עיצוב של השיערה כפי שאנו רוצים שתיראה בתהליך הסופי. בנינו, זה השלב השנוא עלי. בכל פעם מחדש, אני מגיעה לחלק הזה מפוחדת ומבוהלת ומזכירה למעצב השיער שלי, שעדיין סבלני לכך באורח פלא, שאני רגישה מאוד בקרקפת ושיזהר עלי. אז אני יודעת שזה מלחיץ, ובנינו, קורה לפעמים לקבל איזה מכת חום קטנה מהמחליק. אז כמובן שחשוב שהתהליך ייעשה אצל אדם מיומן שאנו סומכים עליו, אולם גם לנו יש חלק חשוב בכך שהוא יצליח. אל תזוזו יותר מידי, בלי קפיצות מיותרות ותנועות חדות. נשמו עמוק, הירגעו, גם השלב הזה יכול לעבור בנעם. 

שלב מס' 7 – מריחת החומר המנטרל.

השלב שאני תמיד אוהבת לשכוח. השיער שלי מוחלק ואני נראית מיליון דולר. אבל לא לא לא… לא סיימנו! כעת יש למרוח חומר מנטרל ע"מ "לסגור" את קשרי הגופרית בחזרה ולקבע את המצב הקיים. החומר המנטרל הוא חומר מחמצן . גם לו יש ריח ייחוד , אולם פחות דומיננטי מזה של חומר ההחלקה המחזר. יש להמתין עם החומר המנטרל על השיער כרבע שעה. 

שלב מס' 8 – שטיפת החומר המנטרל במים. 

כמעט סיימנו…

שלב מס' 9 – ייבוש סופי באמצעות פן.

בשלב זה, הייבוש באמצעות פן ייראה לנו את התוצאה הסופית. אם עדיין השיער איננו חלק (חס וחלילה טפו חמסה) עליך לפנות למעצב השיער לבירור הנושא…  

  • לפעמים בסיום נעשית מריחה של קרמים לאיזון השיער. 

היתרונות של החלקה צרפתית

החסרונות של החלקה צרפתית

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!