הטרדה מינית במקום העבודה מה לעשות

על אף המודעות הגוברת והולכת לגבי ניצול יחסי מרות במקום העבודה והטרדות מיניות בין עובדים למעבידים, מקרים אלו עדיין צצים מעל פני השטח חדשות לבקרים. המורכבות שבקיום יחסי מרות וניצולם על ידי בעלי הכוח, דוחקת את הקורבן לפינה וגורמת לו לבלוע רוק ולהבליג, מחשש לפגיעה בפרנסה. זכותם של כל עובד ועובדת להתלונן על הטרדה מינית במקום העבודה, ובמאמר זה נמליץ על דרכי פעולה אפשריות. 

 

הגדרת המושג הטרדה מינית

על פי ההגדרה של המושג הטרדה מינית בחוק, מצוינות שש התנהגויות אסורות מצד המעביד כלפי כפיפיו ועובדיו, כאשר כל אחת מהן מהוות הטרדה מינית בפני עצמה.

  • ביצוע מעשים מגונים.
  • התייחסות חוזרת ונשנית למיניותו של עובד או עובדת, אשר הביעו בפני המטריד כי אינם מעוניינים בו.
  • התייחסות משפילה או מבזה המופנית כלפי עובדת או עובד, באשר למינה ומיניותה.
  • סחיטה באיומים והתעללות רגשית או כלכלית, כאשר העובדת או העובד נדרשים לבצע אקט מיני כלשהו.
  • הצעות מגונות שחוזרות על עצמן על אף דחייתם של העובדת או העובד.
  • פרסום תצלומים או הקלטות הנוגעות למיניותם של עובד או עובדת, בנסיבות שמבזות או משפילות אותם וכאשר הפרסום מתבצע בניגוד מוחלט לדעתם או הסכמתם.

אם חוויתם אחת או יותר מההתנהגויות האסורות שצוינו לעיל, צרו קשר ללא דיחוי עם עורך דין הטרדה מינית המתמחה במקרים של ניצול יחסי מרות, על מנת לבוא חשבון עם הפוגע.

 

תביעה אזרחית כנגד המעביד

חשוב לציין כי בכל הקשור לעבירות הטרדה מינית של המעביד כנגד העובד, בית הדין לעבודה ידון במקרה כל עוד לא חלפו שבע שנים בטרם הוגשה התביעה. באפשרותו של הקורבן להגיש תביעה אזרחית כנגד המעסיק, במידה והוא עצמו זה שהפר את חוק למניעת הטרדה מינית.

ביכולתו של בית הדין לעבודה לפסוק פיצויים לטובת הקורבן בסכום של עד 120,000 שקלים, ללא צורך בהוכחת נזק. במידה והקורבן סבור שהנזק שנגרם לו נאמד בסכומים משמעותיים יותר, ניתן להגיש בלי קשר תביעת נזיקין.

 

תלונה במשטרה ותביעה פלילית

בהתאם לנסיבות המקרה, מונחת גם אפשרות של הגשת תלונה במשטרה שעשויה להוביל להגשת כתב אישום וניהול משפט פלילי. העונשים בחוק בגין הטרדה מינית תלויים בדרגת החומרה של ההטרדות. התנכלות בשל הטרדה מינית במקום העבודה עשויה להביא לעונש מאסר של עד ארבע שנים, והטרדה במסגרת סחיטה באיומים או מעשים מגונים- מאמירה את העונש לעד שבע שנות מאסר.

 

כך או כך- ייעוץ משפטי בגדר חובה

חשוב לזכור כי למעסיק יש הרבה יותר מה להפסיד מאשר לקורבן ההטרדה, על אף הסיטואציה הקשה שנקלע אליה. אם אתם או מי מקרוביכם נפל קורבן להטרדה מינית וסובל מניצול יחסי מרות, יש לפנות בהקדם לייעוץ משפטי עם עורך דין המתמחה בתחום ההטרדות המיניות. חשוב להכיר את דרכי הפעולה העומדים לרשותכם ולגבש אסטרטגיה נכונה שתעשה צדק ותעניק פיצוי שיקל ולו במעט, על עוגמת הנפש.

הטרדה מינית במקום העבודה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

הטיפולים הטבעיים לנשירת שיער

המון אנשים מתמודדים עם התופעה של נשירת שיער, זה יכול לנבוע מכל מיני סיבות ולהגיע לכל מיני טווחי חומרה שונים. הרבה מאתנו מתמודדים גם עם

3 טיפולי אסתטיקה שאתם חייבים להכיר

טיפולים אסטתים נכנסו אל חיינו בסערה. כולנו כבר מכירים את צמד המילים ״חומצה היאלורונית״ ומבינים היטב את ההבדל שבין בוטוקס לחומצה זו. מה שכנראה אתם