המדריך המלא לבחירת קלנועית

הקלנועית נחשבת לאחת מצורות ההתניידות הבולטות והפופולריות בקרב בעלי מוגבלויות פיזיות שונות ובקרב קשישים. בחירתה של קלנועית הופכת להכרחית בלא מעט מצבים, אך לא מדובר בבחירה פשוטה, שכן בשוק קיים מגוון רחב של דגמים.

במאמר זה נבחן מספר משתנים חשובים שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע לבחירת קלנועית, כך שבסופו של יום תוכלו לבצע את הבחירה האידיאלית ביותר עבורכם או עבור היקרים לכם.

 

דעו את הצרכים שלכם

בחירה של קלנועית חייבת לכלול קודם כל את הצרכים שלכם, הנובעים מהמקום שבו ייעשה בעתיד השימוש בקלנועית. קיימים דגמים הנחשבים לאידיאליים לנסיעה באזורים כפריים יחד עם דגמים בסגנון "עירוני", וגם כאלו המיועדים לשימוש במרחב הביתי.

מרחקי הנסיעה אף הם מהווים פרמטר חשוב. מצבר הקלנועית מאפשר בדרך כלל נסיעה למרחקים סבירים ללא טעינה, לכן חשוב להכיר את הצרכים שלכם ואת דפוסי השימוש שתעשו בקלנועית.

קלנועית המיועדת לשימוש במרחב הכפרי צריכה להיות בעלת מצבר המאפשר גמיעה של מרחקים ארוכים. לעומת זאת, קלנועית המיועדת לשימוש במרחב העירוני – בו הכול נמצא לרוב במרחק נגיעה – מצוידת לרוב במצבר בסיסי.

 

גודל הקלנועית

הקלנועית מגיעה במגוון גדלים וצורות, ואף הם צריכים להתאים למסלול – אם מדובר בנסיעה בתנאים שאינם מישוריים, מומלץ לבחור בקלנועית בעלת גלגלים רחבים המעניקים יציבות מוגברת. בבניין רב קומות יש להתחשב בגודלם של פתחי המעבר, ובמצבים אלו לרוב נעדיף לבחור בקלנועית מתקפלת.

אם הקלנועית אמורה לשמש מספר אנשים יחד – יש לבחור בקלנועית בגודל המתאים. במקרה של זוג מבוגרים, למשל, בחירה בקלנועית בעלת שני מושבים היא מתבקשת, אך במצבים בהם נעשה שימוש בקלנועית רק ע"י אדם אחד, ניתן בהחלט להסתפק בקלנועית בעלת מושב אחד, שהנה זולה יותר.

קלנועית

לפני שאתם שולפים את הארנק

דעו כי הקלנועית היא איננה כלי תחבורה זול, אך קיימות מספר דרכים אשר באמצעותן תוכלו להוזיל את רכישתה בצורה משמעותית. מספר גופים מציעים סבסוד עבור קלנועיות עבור אוכלוסיות הזכאיות להן – נכי צה"ל, ניצולי שואה, ועוד.

סבסוד עשוי להפוך את רכישת הקלנועית למשימה פשוטה בהרבה מבחינה כלכלית. כמובן שניתן לרכוש גם קלנועית יד שנייה, הזולה בהרבה ממחירי השוק הרגילים, ואף ניתן להשכיר קלנועית מחברות מסוימות לפרקי זמן מוגדרים.

 

לסיכום

בטרם תבצעו רכישה של קלנועית – חשוב שתדעו מהם הצרכים של בעל הקלנועית העתידי, כמה אנשים עתידים לעשות שימוש בקלנועית, ומהם תנאי השטח בהם הקלנועית צריכה לנוע. שאלת התקציב אף היא מהווה משקל, אך בעזרת סבסודים המוצעים ע"י הגופים השונים תוכלו לרכוש קלנועית במחיר ידידותי בהרבה.

הקפידו להתייעץ עם המומחים בתחום הקלנועיות – ואל תתפשרו על בחירה שהנה פחות ממדוייקת ובטוחה בצורה מקסימלית עבור היקרים והיקרות לכם. הקלנועית משדרגת בצורה ניכרת את איכות החיים, והנה כלי תחבורה חשוב בעבור כל הזקוקים לה.

קלנועית

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!