המדריך המלא לניתוחים פלסטיים

תחושת השלמות עם המראה החיצוני היא חיונית לבניית ערך עצמי, ולהתמודדות עם שינויי הזמן. היום, המראה החיצוני הוא כבר לא גזרת גורל, וניתן לשנות אותו, ולהתאים אותו לתחושות האני הפנימי, ולרצונות האישיים של כל אחד ואחת. הדרך לעשות זאת היא באמצעות ניתוחים פלסטיים, ניתוחים אשר מטרתם היא שיקום ובנייה של המראה החיצוני.

מתי יש צורך דחוף בניתוחים פלסטיים?

ניתוחים פלסטיים נשמעים לרוב האנשים כפרוצדורה רפואית אלקטיבית, שניתן לעשותה בכל זמן מאחר ואין לה משמעות קלינית מיידית. לרוב, זהו אכן המצב, ורוב הניתוחים הפלסטיים נועדו לשפר את המראה החיצוני למטרות הנאה. עם זאת, יש פעמים בהם ניתוח פלסטי הוא דחוף ביותר. נפגעי שריפות למשל, דורשים עבודות שיקום מהירות ויעילות כדי שלא יסבלו מצלקות ומשינוי בלתי הפיך במראה החיצוני. בנוסף, כל פצע חודר באזור הפנים הדורש תפרים, מטופל בבתי החולים על ידי מנתחים פלסטיים, אשר יודעים כיצד לתפור באופן עדין, ולסגור גם את הרקמות התת עוריות כדי להעלים את סימני הפגיעה. ניתוחים פלסטיים הם דחופים לוו דווקא מסיבה רפואית, אלא כדי לשמור על שלמות הנפש של המטופל, אשר באופן טבעי עשויה להתערער משינוי מראה מהיר וקיצוני.

 

מה קובע את משך ההחלמה מהניתוח?

ניתוחים פלסטיים הם מגוונים, ומאחר וקיימים עשרות ומאות סוגים שונים של פרוצדורות הנכנסות להגדרה של ניתוח פלסטי, לא ניתן לקבוע חוקים למשך ההחלמה הכללי שיהיו רלוונטיים לכולם. עם זאת, עדיין יש מספר דברים אשר משפיעים באופן כללי על משך ההחלמה מהניתוחים הפלסטיים. קודם כל, גיל המטופל או המטופלת שעוברים את הפרוצדורה. יכולת הגוף להשתקם אחרי ניתוחים, מושפעת מהגיל, וממאפיינים בריאותיים נוספים. אנשים הסובלים מסכרת, או מבעיות כלי דם, עשויים בהחלט לדרוש משך החלמה ארוך יותר לפני חזרה מלאה לשגרה. בנוסף, גודל החתך ועומק הפרוצדורה, אשר קובעים את גודל הפצע שצריך להיסגר ולהשתקם לאחר הניתוח.

היכן כדאי לעבור את הפרוצדורה?

ניתוחים פלסטיים הם ניתוחים לכל דבר ועניין. יש נטייה לזלזל בסיכון שלהם ולחשוב שניתן לעבור ניתוח פלסטי בכול מקום, מאחר ולא מדובר בניתוח גדול. חשוב לזכור, כל ניתוח הדורש הרדמה מלאה, הוא ניתוח אשר יש בו סיכונים משמעותיים. לכן, המקום הטוב ביותר לעבור ניתוח פלסטי, הוא בבית חולים גדול, עם מגוון של אנשי צוות מיומנים משלל תחומים אשר יוכלו לבוא לעזרתכם אם יהיה בכך צורך חס וחלילה.

 

האם יש סיכונים?

הסיכונים בניתוח פלסטי קיימים, אך נעשים כל הזמן מאמצים לצמצם אותם. הסיכונים דומים לסיכונים של ניתוחים אחרים, כמו זיהום, הרפאות לא תקינה של הפצע, דימום ועוד. סיכונים ייחודיים לניתוחים הפלסטיים קיימים, וקשורים בחלקם לציוד אשר נעשה בו שימוש במסגרת הניתוח, כמו דלף משתלים המוחדרים לגוף, או לחץ שלהם על איברים חיוניים.

חדר ניתוח

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
סיבות להחליף את הגבס לגבס קל

כל אחד רוצה לחיות באיכות החיים הגבוהה ביותר שיש. איכות החיים נקבעת על פי פרמטרים רבים, אך אין ספק כי המשתנה החשוב ביותר בה הוא

סוגי פטרת ציפורניים

מתוך לא מעט תופעות שמהן כל אחד מאתנו עלול לסבול, ניתן לראות שפטרת בציפורניים היא תופעה יחסית נפוצה. למה זה קורה ואיך מזהים את המצב