מהן המחלות שצריכים להתחסן אליהן לפני טיסה לחו"ל

במהלך שהייה בחו"ל, נחשפים מטיילים למחלות שונות וקיים עבורם סיכון להידבקות.

הסיכון להידבק במחלות באזור מסוים בעולם, עולה במיוחד כאשר רמת התברואה במקום השהות – ירודה, תנאי השהות קשים ומשך השהות ארוך יותר.

 

סוגי החיסונים

חיסונים במובן הרחב, מהווים חלק מרפואה מונעת, שמטרתה לשמור על בריאות האדם ולהרחיק ממנו מחלות. לפני טיסה לחו"ל, ההמלצה היא לקבל ייעוץ וחיסונים מתאימים עבור כל הנוסעים לארצות המזרח הרחוק, לדרום או מרכז אמריקה, אפריקה, מרכז אסיה, איי האוקיינוס השקט ולכל האזורים שמאופיינים ברמת היגיינה נמוכה ובמערכת רפואה לא מפותחת או לא נגישה. לפיכך, ישנן כמה מחלות שכנגדן יש להתחסן, בטרם נסיעה לחו"ל:

 1. צהבת נגיפית A
 2. צהבת נגיפית B
 3. שיתוק ילדים
 4. טטנוס
 5. שעלת
 6. קדחת צהובה
 7. קדחת מח יפנית
 8. חצבת, אדמת וחזרת
 9. דלקת קרום המוח
 10. שפעת
 11. כלבת
 12. מלריה

 

לאילו סוגי נסיעות יש צורך בחיסונים?

בין אם מדובר נסיעת עסקים ובין אם מדובר בטיולי טבע או בטיול תרמילאים, יש לקבל את החיסונים נגד מחלות אפשריות בחו"ל. חבילת חיסונים נקבעת על פי יעד הטיסה, המערכת הרפואית הקיימת באותו היעד וכיו"ב. גם מטיילים שמגיעים לחו"ל כקבוצה אחת מאורגנת, צריכים להתחסן, בין אם מדובר בתנאי נסיעה טובים ובין אם פחות.

 

מטרת קבלת ייעוץ לפני נסיעה לחו"ל

ההמלצה היא לפנות לקבלת ייעוץ מרופא המתמחה במחלות שונות, בטרם הטיסה. בזמן הייעוץ, הרופא אמור להעניק עבורכם מידע מפורט בנוגע למחלות זיהומיות ובנוגע לחיסונים שמטרתם להילחם במחלות.

 

עלויות החיסונים

ככלל, מחירי החיסונים עשויים להשתנות בין קופת חולים אחת לשנייה, אך לרוב, התשלום הנדרש בעבור החיסונים לפני טיסה לחו"ל כולל גם קבלת ייעוץ מרופא מומחה. בנוסף, ישנם מקרים בהם יש למטופל ביטוח בריאות אשר עשוי לסבסד את עלויות החיסונים והייעוץ, בהתאם לכיסויים הקיימים בו.

 

זמן קבלת חיסונים בטרם הנסיעה לחו"ל

ההמלצה היא להתחסן לפני נסיעה לחו"ל – כחודשיים או שלושה מראש. בעניין זה, יש לקחת בחשבון, כי ייתכנו מצבים שחיסון מסוים מצריך כמה הזרקות כדי שיהיה אפקטיבי. מסיבות אלה, יש להיערך מראש, מבחינת קבלת החיסונים הנדרשים, בטרם הטיסה לחו"ל. תאמה של החיסונים למטופל תלויה בגילו, מסלול הנסיעה שלו, משך הנסיעה ולמצב בריאותו. את הפרמטרים הללו לוקח הרופא בזמן הייעוץ שהוא מעניק ובהתאם לכך, הוא יכול לבנות תכנית חיסונים מותאמת אישית עבור המטופל.

מידע חיוני נוסף לגבי חיסונים ניתן לקבל באתר של vaccines.sanofi.co.il, בו תוכלו לקרוא פירוט המחלות הקיימות והחיסונים הניתנים כנגדן, לקבל מידע על מרפאות מטיילים, טיפים יעילים לגבי חיסונים ועוד.

 

מרפאות מטיילים

בערים שונות בארץ קיימות מרפאות מטיילים אשר פועלות מטעם משרד הבריאות. מרפאות אלה עומדות לרשותכם ובהן תוכלו לקבל חיסונים לפני נסיעה לחו"ל.

 

מזרק

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

אילו תכשירים טובים לשיער מתולתל

השיער הוא אחד האלמנטים שמשפיעים במידה הרבה ביותר על המראה החיצוני. שמירה על טיפוחו תגרום לכל אישה ואיש להיראות זוהרים ומלאי חיים. אם יש לכם