מה הקשר בין פלטפוס לכאבי ברכיים

הפלטפוס הוא לקות אורטופדית מולדת, המאופיינת בכך שהאדם נולד עם כפות רגליים שטוחות.

פלטפוס עלול לגרום כאבים בברכיים, בקרסוליים, בשוקיים ובגב ולכן יש לטפל בתופעה.

המאמר יציג את הקשר בין הפלטפוס לכאבי ברכיים.

 

כיצד נוצר הפלטפוס?

תינוקות רבים נולדים עם כפות רגליים הנראות שטוחות מכיוון שיש להם שכבה שומנית שנוצרת עוד בהיותם ברחם. לרוב התינוקות השכבה השומנית נושרת בסביבות גיל 3 ולכן אין צורך לטפל בכך והם גם לא יסבלו מפלטפוס לכשיתבגרו. ביחד עם זאת, ישנם אנשים שנותרים עם פלטפוס גם כמבוגרים. לכן, כדי לאבחן ולטפל בתופעה יש לחכות עד גיל 12-15 אלא אם כן ילדים אלו מרבים למעוד ויש להם קשיים חברתיים. הפלטפוס נוצר כאשר הרצועה האורכית הפלנטרית שמחברת בין העקב לאצבעות קורסת. זוהי יכולה להיות קריסה גמישה או קריסה קשיחה ולכן מבדילים בין הלוקים בפלטפוס גמיש לפלטפוס קשיח.

 

איך מבדילים בין הפלטפוס הגמיש לקשיח?

כשמדובר על הפלטפוס הגמיש כפות הרגליים נראות שטוחות רק כאשר מהלכים או עומדים. בזמן מנוחה הקשת תיראה נורמלית ללא קריסה. לעומת זאת, בפלטפוס קשיח כפות הרגליים שטוחות הן בעמידה והליכה והן במנוחה. לפיכך, אנשים הלוקים בפלטפוס גמיש יוכלו לתפקד טוב יותר מאלו הלוקים בפלטפוס קשיח. הם גם יסבלו פחות מכאבים בכפות הרגליים ובאיברים אחרים בגוף.

 

מה הקשר בין הפלטפוס לכאבי ברכיים?

כתוצאה מהפלטפוס יש לחץ מסיבי על הרצועה הפלנטרית בקשת של כפות הרגליים שגורמת לעומס משקל עליהן ולחוסר יציבות. ככל שיש יותר עומס חשים בכאבים כמו כאבי ברכיים, כאבי גב, כאבים בקרסוליים ובשוקיים. המשקל של הגוף במצב כזה לא מתחלק באופן שווה על שתי כפות הרגליים ולכן הגוף יוצא מאיזון. כדי למנוע כאבים בכפות הרגליים ובאיברים אחרים יש לטפל בפלטפוס, למרות שלא ניתן לרפא אותו לחלוטין.

 

איך מטפלים בפלטפוס?

הדרך היעילה ביותר לטפל בפלטפוס היא באמצעות מדרסים אורטופדיים. מדרסים המותאמים למטופל נבנים לאחר אבחון מקיף של כפות הרגליים, מילוי שאלון והפניה מאורתופד. ישנן מספר שיטות מדידה באמצעותן מתאימים את המדרסים. השיטות היעילות ביותר הן תבנית גבס או סריקה ממוחשבת. בשיטת הגבס מגבסים את כפות הרגליים בצורה מדויקת בהתאם לקימורים ולזוויות שלהן. לאחר שהגבס מתייבש התבנית משמשת את הטכנאי לבניית המדרסים. גם באמצעות סריקה ממוחשבת ניתן להגיע לתוצאות מדויקות ולבנות מדרסים. שיטות נוספות הן תבנית ספוג או הטבעת כפות הרגליים בחומרים אחרים, אך הן פחות יעילות. את המדרסים מכינים מחומרים קשיחים וחזקים כמו קרבון גרפיט כדי שיעניקו תמיכה אופטימלית לכפות הרגליים. התפקוד של המטופל משתפר מאוד באמצעות המדרסים וכך גם הכאבים. ישנם מקרים קיצוניים בהם ניתן לעבור ניתוח בו משקמים את הרצועה האורכית של הקשת ומתקנים את המנח של המטופל.

 

טיפול רפואי

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

אלופציה אראטה – התקרחות פתאומית

כולנו רגילים להסתובב עם שיער על הראש ובאיברים אחרים, אך לא אחת קורה שפתאום, בבת אחת, אנחנו סובלים מהתקרחות משמעותית שאי אפשר להתעלם ממנה. מצב

המדריך המלא לניתוחים פלסטיים

תחושת השלמות עם המראה החיצוני היא חיונית לבניית ערך עצמי, ולהתמודדות עם שינויי הזמן. היום, המראה החיצוני הוא כבר לא גזרת גורל, וניתן לשנות אותו,