השתלת שיניים – למי זה מתאים?

השתלת שיניים היא הליך רפואי במסגרתו מושתלות שיניים מלאכותיות במקום שיניים אחרות שחסרות או שיש להוציאן בשל היותן פגומות. לתהליך זה יש יתרונות רבים ושונים שקשורים לרמת החיים של המטופלים ולמראה שלהם. בכתבה נסביר בקצרה על השתלת שיניים ועל המצבים שבהם השתלת שיניים מתאימה. 

 

מה זה השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא הליך ברפואת שיניים שנעשה לשם החלפתה של שן פגועה והרוסה בשן מלאכותית חדשה לחלוטין. השתלות שיניים פותחו עוד בשנות ה-40 של המאה ה-20 באירופה. מאז ההליך עבר שיפורים רבים והוצגו פיתוחים טכנולוגיים שונים ששיפרו את היעילות, התוצאה האסתטית וחוסר הנוחות והכאבים שנוצרים כתוצאה מההליך. כיום כמעט כל מרפאת שיניים מציעה טיפול של השתלות שיניים, והמתקדמות ביניהן מציעות גם שיטות חדשניות בתחום.

 

הסבר קצר על ההליך הרפואי של השתלת שיניים

חשוב להבין שהשתלת שיניים היא ניתוח שנעשה על ידי רופא שיניים מומחה. במהלך הניתוח הרופא עוקר את השן החולה ואת בסיס השן שמתחתיה. לאחר מכן הוא מנקה את האזור בצורה יסודית ומחבר לעצם הלסת שתל שעשוי בדרך כלל מטיטניום. הוא מנקה את האזור ותופר אותו במידת הצורך. לאחר מכן ישנה תקופת המתנה, בה הרקמות סביב השן מחלימות מההליך הכירורגי.

לאחר תקופת ההמתנה מחוברת לשתל כיפה שעשויה מברזל ועליה מתקינים את הכתר שהוא שן מלאכותית שעשויה מחרסינה. הליך רפואי זה מאפשר להחליף שיניים בצורה טובה בהרבה לעומת שימוש בשיניים תותבות. השיניים המלאכותיות בהשתלת שיניים מרגישות כמו שיניים רגילות גם בתחושה בפה וגם ביכולות האכילה והדיבור של המטופל.

 

סוגי השתלות שיניים שקיימים היום

בדרך כלל השתלת שיניים היא השתלה סטנדרטית שנעשית באמצעות שתלי בורג רגילים שמתחברים אל עצם הלסת. במקרה של השתלת שיניים עליונות, קורה לעיתים שהסינוס שנמצא מעל הלסת, זקוק להרמה לפני ההשתלה של השן בכדי למנוע בעיות ודלקות בעתיד.

מי שלא מעוניין בהרמת סינוס יכול להשתמש בשתלים זיגומטיים. שתלים אלה מתחברים לעצם הלחי מעל הלסת, ובכך מונעים את הצורך בהרמה. למצבים שיש בהם מחסור בעצם, אפשר להשתיל את השיניים באמצעות שתלי דיסק.

 

למי מתאימה השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא הליך רפואי שמתאים לאנשים שחסרות להם שיניים בנקודות שונות בפה. איבוד של שן או שיניים יכול לקרות כתוצאה ממחלה של השן או מפציעה באזור הפנים. השתלת שיניים מאפשרת למי שסובל מחוסר בשיניים, לחזור לחיים תקינים וליהנות ממראה שיניים בריא.

 

השתלת שיניים, התאמה טיפולית – סיכום

השתלת שיניים היא הליך כירורגי שנעשה על ידי רופא שיניים מומחה. הליך זה הומצא עוד במאה ה-20 במהלך שנות ה-40. במהלך הטיפול מסירים את השן ואת הבסיס שלה. במקום השן מחברים שתל ועליו שן מלאכותית מחרסינה. השתלת שיניים היא הליך שמתאים לאנשים שחסרות להם שיניים מסיבה זאת או אחרת.

השתלות שיניים

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

טורקיה או ישראל? כך תבחרו השתלת שיער

נשירת שיער היא בעיה שכיחה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים, כולל גנטיקה, גיל, שינויים הורמונליים ומצבים רפואיים. בעוד שקיימים