איך להתמודד עם התמכרות לגראס?

התמכרות לגראס, בדומה להתמכרויות אחרות גורמת לנו להאמין שיש דרך אחת להרגיש חוויית חופש אמיתית – עישון גראס.

ההתמכרות משעבדת אותנו ליצר ההרס העצמי המאמלל אותנו, ושאינו שבע מפגיעה בנו.

מדוע אנחנו מגיעים למצב של התמכרות לגראס, כיצד התמכרות לגראס משפיעה על מצב הרוח שלנו וכיצד ניתן לטפל בהתמכרות לגראס?

כל זאת ועוד בכתבה לפניכם.

 

הקשר בין התמכרות לגראס ודיכאון

התמכרות לגראס ותחושת דיכאון מתמשכת הם ביצה ותרנגולת – שזורים זה בזה, לא ברור מתי אחד מתחיל והשני נגמר ומי בא קודם.

תחושת הדיכאון והריקנות גורמת לנו הרבה פעמים לרצות לברוח, להפסיק את התחושה הלא נעימה בגוף ובנפש. גראס נראה כמו פתרון קל שעונה על הצורך הזה, ולעיתים הגראס אכן מספק את התחושה כאילו הדיכאון והריקנות נעלמו. הבעיה היא שבלי לשים לב אנחנו מפתחים התמכרות לסם, ואותו הסם שהתחלנו לעשן כדי להפסיק את הדיכאון דווקא מגביר אותו, וגורם לנו להאמין שבלעדיו יהיה עוד יותר גרוע.

 

כיצד ניתן לטפל בהתמכרות לגראס?

כשמנסים להפסיק לעשן, מגלים במהרה שלא מדובר במשימה קלה. החיים נראים משעממים הרבה יותר ללא הסם, וקשה יותר למצוא סיבות לקום בבוקר. מציאות זו מגבירה את תחושות הדיכאון והריקנות ומגבירה את התלות בסם.

לטיפול בהתמכרות ישנם שלושה שלבים בסיסיים, שמומלץ מאוד ליישם:

 

הבנה:

הבנה אמיתית שקיימים בתוכנו חללים ריקים, שהם תהליך של חיפוש מתמיד אחר רגשות שכבר קיימים בתוכנו – וזה בסדר. ההבנה הזו תחלחל כאשר נחווה באופן ישיר את העובדה שהעולם שם בפנינו אשליות המפתות אותנו באריזה יפה ומעטה של משמעות, אך למעשה הן ריקות מתוכן. ההבנה הזו תתחיל תהליך של חופש אמיתי.

 

חשיפה:

חשיפת הרגש העומד מאחורי ההתמכרות שלנו לסם. לחשוף את התחושות האמיתיות שגרמו לנו לעשן מלכתחילה, ולהבחין בין הרגש האמיתי לבין האשליה שפיתח הסם. כך האנרגיה שהושקעה בחיפוש המתמיד אחרי הסיפוק הרגעי תהפוך לשמחה קבועה ומהותית.

 

שחרור אמיתי:

כעת הגיע הזמן לשחרר את הפוטנציאל הגלום בנו, ולטבול במעיין החיים שהתגלה בתוכנו. זה הזמן להפנים שהחופש שהשגנו הוא לא רק חופש מההתמכרות – הוא החופש להיות אנחנו. החופש להשתתף בחוויית החיים ולא לברוח ממנה, החופש להשקיע במערכות יחסים, בקריירה ובעצמנו.

 

טיפול בתנועה כריפוי התמכרות לסמים

אחת משיטות הטיפול בהתמכרות לסמים היא טיפול בתנועה. טיפול בתנועה היא שיטת טיפול המשלבת טכניקות תנועה, במטרה להכיר בכך שהגוף והנפש הם אחד ומקיימים בניהם יחסי גומלין. לפי שיטת הטיפול בתנועה, תנועת הגוף משקפת את האישיות הפנימית ושינוי בתנועה עשוי להוביל שינוי בתפקודה של הנפש.

 

שליו שמעוני – מטפלת מוסמכת בתנועה

שליו שמעוני היא מטפלת מוסמכת בתנועה, המוכרת על ידי משרד הבריאות. לשליו 14 שנות ניסיון בטיפול, וכן תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בן-גוריון ותואר שני באומנות מאוניברסיטת חיפה. הטיפול בתנועה של שליו מסייע כנגד התמכרות לגראס וסמים אחרים, וכן כנגד בעיות דימוי עצמי נמוך ומסייע להתחבר לאני הפנימי ולגלות את תחושת החופש האמיתי.

 

גראס רפואי

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

מתי כדאי לעשות בדיקת PCR מהירה?

אנשים רבים מתבלבלים בין בדיקות הקורונה הביתיות לבין בדיקות PCR. לאחרונה שמענו על מקרה של אדם שהגיע אל שדה התעופה עם בדיקה ביתית שביצע והוא