כיצד פטור ממס הכנסה משפיע על מדרגות הכנסה שונות

פטור ממס הכנסה הוא הטבה משמעותית, שמטרתה היא להקל על הנטל הכלכלי עבור אנשים ספציפיים. על מנת לממש את הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה, יש לעמוד במספר קריטריונים, אשר אחד מהם הוא מדרגות ההכנסה. מה זה אומר בדיוק וכיצד ניתן לדעת האם מגיע לנו פטור ממס הכנסה? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם

 

פטור ממס הכנסה – אינטרס כלכלי וחברתי

חובת התשלום למס הכנסה היא חובה המוכרת היטב לכולנו, אך ישנן אוכלוסיות מסוימות, לגביהן קבעה המדינה כי הן יכולות לקבל פטור ממס הכנסה. בין אוכלוסיות היעד נמצאים בעלי הכנסה נמוכה, אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, אוכלוסיות חלשות (דוגמת משפחות חד הוריות וקשישים) ועוד. בסופו של דבר, אוכלוסיות אלו מתמודדות עם מציאות חיים מאתגרת והמדינה, להם קיים אינטרס כלכלי וחברתי לעזור לאוכלוסיות אלו, מעניקה להם הטבת פטור ממס הכנסה במטרה להקל עליהם את הנטל הכלכלי.

פטור ממס הכנסה

מהן מדרגות מס הכנסה?

שיטת המיסוי בישראל היא פרוגרסיבית, כלומר, בהתאם לגובה ההכנסה של כל אזרח. כך, בעלי הכנסה גבוהה יידרשו לשלם מס הכנסה בשיעור גבוה יותר, כאשר מדרגות מס הכנסה קובעות את שיעור אחוזי המס בו יחויבו בעלי טווח הכנסה מסוים, כפי שנקבע על ידי רשות המיסים מידי שנה.

 

כיצד פטור ממס הכנסה משפיע על מדרגות הכנסה שונות

הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה אינה ניתנת באופן אוטומטי והיא מותנית בעמידה במספר קריטריונים. בין הקריטריונים הללו נמצאת עמידה במדרגות מס הכנסה. נכון להיום, הזכאות לקבלת פטור ממס הכנסה על פי חוק מותנית בתקרת הכנסה שנתית מיגיעה אישית עד לסך של  כ – 406,000 ₪ לשנה.

במידה ומדובר בהכנסה הונית (ריביות, דיבידנדים, הכנסות מרכוש וכדומה), הרי שתקרת ההכנסה השנתית לקבלת פטור ממס הכנסה עומדת נכון להיום על סך של כ – 73,000 ₪. חשוב לציין כי, את כלל ההכנסות, מיגיעה אישית והכנסות הוניות, יש לחשב באופן שנתי ולא חודשי.

 

כיצד ניתן לדעת האם מגיע לי פטור ממס הכנסה ובאיזה שיעור?

השפעת פטור ממס הכנסה על מדרגות ההכנסה וחישוב מדויק של שיעור הפטור, יכולים להיות משימה מאתגרת למדי ובשל כך, ישנן שתי דרכים מומלצות שיכולות בהחלט לעזור לכם להגיע לתוצאות מדויקות:

פטור ממס הכנסה

מחשבונים מקוונים

ניתן למצוא כיום ברחבי האינטרנט מגוון מחשבונים וסימולטורים מקוונים, אשר יסייעו לכם להגיע לתוצאות מדויקות.

 

חברה מקצועית

חברה מקצועית ומנוסה בתחום היא ללא ספק הפתרון המומלץ ביותר להגיע לתוצאות המדויקות ביותר בהתאמה מלאה למצבכם האישי ודרגת ההכנסה שלכם.

 

לסיכום

אחד הנתונים המשפיעים על קבלת פטור ממס הכנסה הוא תקרת ההכנסה השנתית של מבקש הפטור, לגביה קיימת הבחנה בין הכנסה כתוצאה מיגיעה אישית לבין הכנסה הונית (הכנסות מרכוש, ריביות, דיבידנדים ועוד). על מנת להבין האם מגיע לכם פטור ממס הכנסה ובאיזה שיעור, מומלץ לפנות לשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, לקבלת תוצאות מדויקות ביותר.

פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!