כמה כסף נוכל לחסוך אם נקבל פטור ממס הכנסה?

במדינת ישראל, מס הכנסה הוא מס דיפרנציאלי, מה שאומר שהשיעור שלו אינו קבוע. ככל שהמשכורת שלכם גבוהה יותר, כך אחוז המס שאותו תהיו מחויבים לשלם גבוה יותר. כדי להתמודד עם העובדה שאחוז ניכר מהמשכורת שלכם הולך למדינה, יש מקרים שבהם אפשר לקבל זכאות מהמס הזה. כאן נספר לכם כמה יכול לחסוך לכם לקבל פטור כזה.

 

פטור ממס

פטור ממס הכנסה הוא אחד מסוגי הפטורים שקיימים במדינת ישראל על תשלומי מס. למרות החומרה הרבה שבה מתייחס החוק אל מי שלא משלמים מיסים, במקרים רבים החוק הולך לקראתנו ומאפשר לנו לקבל פטור משתלום מס בשל עילות שונות. המטרה של הפטורים היא להקל על אוכלוסיות שונות, ולאפשר להן להגדיל את ההכנסה שלהם בצורה משמעותית בלי לעבוד עוד שעות.

פטור ממס הכנסה

כמה אפשר לחסוך

כאמור, כדי לדעת כמה תחסכו אם תקבלו את הפטור ממס אתם צריכים לדעת מה גובה המשכורת שלכם. המדינה מפרסמת מידי פעם את אחוז המס שיש לשלם על כל משכורת, וביחס למשכורת שלכם תוכלו לדעת כמה כסף אתם חוסכים בעזרת הפטור. יחד עם זאת, חשוב להבין שזה שמגיע לכם פטור עדיין לא אומר שאתם מחזיקים בו באופן מעשי, ויש עוד צעד שצריך לעשות.

 

קבלת הפטור

כדי לקבל את הפטור ממס הכנסה, עליכם לעמוד באחד מהקריטריונים שמזכים אתכם לקבל אותו. באתר של רשות המיסים תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של הפטורים. חשוב להבין שגם אם אתם עונים על אחד מהתנאים לקבלת הפטור, עדיין אתם צריכים לנהל מול רשויות המס הליך שבו תבקשו לקבל את הפטור, ויכול גם לחלוף לא מעט זמן בין הגשת הבקשה לבין קבלת האישור.

 

החזר רטרואקטיבי

כאשר אנחנו מחשבים את גובה הרווח שלנו מקבל הפטור, כדאי לדעת שהפטור ניתן באופן רטרואקטיבי לתקופה של עד 7 שנים. המשמעות המעשית של זה היא שאם הסיבה שבגינה קיבלתם את הפטור מתשלום קיימת מזה כמה שנים, אתם מקבלים החזר על כל תשלומי מס ההכנסה שלכם מאז שהגיעה לכם הזכאות. זה אומר שתקבלו בבת אחת סכום כסף גדול, ביחס להכנסה שלכם.

פטור ממס הכנסה

סיוע מקצועי

אם אתם מרגישים שהבקשה שלכם לא מתקדמת, או שאתם לא מצליחים להתמודד מול רשויות המס, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי בתחום. הייעוץ יאפשר לכם לקבל את הפטור מהר יותר, ויחסוך להם התנהלות ביורוקרטית.

 

לסיכום

קבלת פטור ממס הכנסה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. ככל שהמשכורת שלכם גבוהה יותר, כך המשמעות של הפטור גדולה יותר. עם זאת, קבלת הפטור היא לא דבר קל, וכדי שתהיו זכאים אליו עליכם להגיש לרשויות המס את כל המסמכים הרלוונטיים לעניין. חשוב לציין שבמידה וקיבלתם פטור כדאי לבדוק האם מגיע לכם החזר מס באופן רטרואקטיבית, דבר שיכול להגיע לסכומים גבוהים.

פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!