חולה במחלה כרונית? אולי מגיע לך פטור ממס הכנסה

מחלה כרונית היא מחלה שמלווה את המתמודדים איתה לאורך זמן רב. מי שלוקים במחלות כרוניות, ניצבים מול אתגרים קשים למדי במספר תחומי חיים, לרבות התחום הכלכלי. בהתאם, מדינת ישראל קבעה כי קיימים מצבים רפואיים אשר במסגרתם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה, וזאת כדי להקל על המצב המורכב ממילא. אם כך, אילו מחלות כרוניות מזכות בפטור ממס הכנסה? אולי גם לכם מגיע – התשובות בהמשך.

 

מס הכנסה – מה זה בכלל?

מס הכנסה הוא סכום כספי הנגבה מאזרחי המדינה לשם מימון הוצאות ממשלתיות. בין ההוצאות ניתן למנות תשתיות, כבישים, שכר של עובדי מדינה ועוד. כמו כן, גובה מס ההכנסה נגבה כתלות ברמת השכר של אזרח נתון כן מדיניות המיסים הספציפית של כל מדינה. במדינת ישראל נגבה פחות מיסוי מאוכלוסיות מסוימות, בהקשר של מחלות כרוניות, ישנן מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה כך שהמדינה מנסה להקל על הלוקים במחלות הללו עד כמה שניתן.

חולה במחלה כרונית אולי מגיע לך פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה מהווה מצב בו נקבע כי אזרח מסוים פטור מתשלומי מיסים ישירים. כמו כן, הפטור יכול להיות קבוע או זמני, וכן הוא יכול להיות חלקי או מלא. חשוב להבהיר, במקרה שניתן פטור ממס הכנסה הפטור קיים ללא קשר לרמת ההכנסה, כך שגם אם אזרח שקיבל פטור מרוויח הרבה מאוד כסף הוא לא חייב בתשלומי מיסים.

 

מחלות כרוניות ופטור ממס

כאמור, במסגרת הניסיונות של המדינה להקל על הלוקים המחלות כרוניות, המחוקק קבע כי חלק מהמחלות מזכות בפטור ממס הכנסה. לשם כך, נדרש הליך בירוקרטי קצת מול הגופים האמונים שבסופו מתקבל הפטור במידה והתנאים הנדרשים מקבלים מענה מתאים. כמו כן, כדי לקבל פטור, ישנם מספר תנאים ספציפיים לרבות סוג המחלה ולעיתים גם רמת חומרתה.

חולה במחלה כרונית אולי מגיע לך פטור ממס הכנסה

כל מחלה ארוכה היא מחלה כרונית?

מחלה כרונית היא מצב בריאותי ארוך טווח, המתאר מצב בו המחלה מתקיימת לאורך זמן. כלומר, המשמעות היא שהמחלה לא נעלמת עם זמן או טיפול, ועשויה ללוות את החולה לתקופות ממושכות או לכל החיים. כמו כן, מחלות כרוניות יכולות להיות פיזיות או נפשיות ויכולות לכלול מגוון רחב של תסמינים ותופעות לוואי. למשל, דלקת מעיים כרונית, ניוון כליות כרוני, אסטמה כרונית, סוכרת ודלקת פרקים הן רק חלק מהדוגמאות למחלות הפיזיות המוכרות שעשויות להיות כרוניות.

 

לסיכום – אולי גם לכם מגיע פטור ממס

התמודדות עם מחלה כרונית היא התמודדות קשה, מסובכת וכמעט תמיד ארוכה למדי. ההשלכות של מחלה כרונית נוגעות בתחומי חיים רבים בניהן התחום הרפואי והכלכלי. בהיבט הכלכלי, כדי להביא להקלה כלשהי במצב הקשה, בחלק מהמקרים ניתן לקל פטור ממס הכנסה, דבר שיכול לשנות את התמונה עבור המתמודדים עם מחלות כרוניות. אם אתם מתמודדים עם מחלה כרונית, אולי גם לכם מגיע פטור ממס הכנסה, בדקו זאת בהקדם האפשרי. בהצלחה!

חולה במחלה כרונית אולי מגיע לך פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

כל הטיפולים האסתטיים במקום אחד!

עולם הטיפולים האסתטיים חולל מהפכה באופן שבו אנשים מטפלים בעורם ושומרים על מראה צעיר. טיפולי בוטוקס וחומצה היאלורונית הפכו יותר ויותר פופולריים עם השנים בשל

איך משתילים שיער?

בתקופה האחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הגברים שמבצעים הליך של השתלת שיער. בתור מתקרחים לעתיד (זה אצלנו בגנים) העניין גרם לנו לסקרנות רבה והחלטנו