מאיזה דרגת נכות נוכל לקבל פטור ממס הכנסה?

מתעניינים בקבלת פטור ממס הכנסה? אנשים רבים שנקלעים למצבים רפואיים שונים, כמו נכויות כתוצאה מפציעות או מחלות שונות, מבקשים לממש את הזכויות שהם יכולים לקבל מהמדינה, על מנת שההתמודדות שלהם עם המצב הבריאותי שלהם תהיה קלה ונוחה יותר.

כדי לקבל את הפטור ממס ההכנסה אתם לא צריכים להיות רק בעלי לקות מסוימת, אלא גם לגבות אותה באחוזי נכות המעניקים פטור ממס הכנסה.

 

קבלת פטור ממס הכנסה – רק מדרגות נכות מסוימות

פציעות ומחלות שונות עשויות להסב לנו נזקים שונים. הנזקים יכולים להשפיע עלינו בתחומים רבים – בכל הקשור לתעסוקה, משפחה, איכות חיים ותחביבים, אנחנו עשויים להינזק בצורה משמעותית כתוצאה מהשלכות של פציעות ומחלות. אחד הנזקים שניתן לקבל כתוצאה מפציעה או מחלה הוא מצב של נכות, קבועה או זמנית.

בין אם מדובר על פציעה כתוצאה מתאונת דרכים או כתוצאה מתאונת עבודה, על מחלה פתאומית או מחלה שמדרדרת, אדם עשוי להפוך לנכה מבלי שתהיה לו אפשרות למנוע זאת.

המדינה מבינה שנכות מובילה למצב קשה מאוד מבחינת הנפגע, ולכן היא מציעה כל מיני זכויות שונות לנכים. פטור ממס הכנסה לנכה היא אחת הזכויות שמוצעות לאנשים שמגיעים למצבים קשים מאוד של נכות. מי שרוצה לקבל פטור ממס הכנסה, יכול לקבל את הפטור רק אם יש לו דרגת נכות גבוהה במיוחד. גובה דרגת הנכות המקנה את הפטור ממס הכנסה תלוי במספר מצבים.

פטור ממס הכנסה

דרגות נכות לקבלת פטור ממס הכנסה

החל מינואר 2021, נקבעו כללים חדשים לקבלת פטור ממס הכנסה לנכים בעלי דרגות נכות גבוהות. באופן כללי, מי שנקבעו לו 90% נכות כתוצאה למשל מפציעה או מחלה, עשוי להיות זכאי לקבלת פטור ממס הכנסה. אם בוצע חישוב משוקלל של כמה ליקויים שונים, שעשויים להיגרם לאדם אחד, מגיש הבקשה לקבלת הפטור יוכל לקבל אותו אם נקבעו לו 90% נכות או יותר, כשאחד הליקויים עומד על 40% נכות או יותר.

מי שהנכות שלו נגרמה כתוצאה משירות צבאי, או כתוצאה מפגיעה בפעולת איבה, עשוי להיות זכאי גם כן לקבלת פטור ממס הכנסה. על מנת שהם יוכלו לקבל פטור ממס הכנסה, הם צריכים להיות בעלי 100% נכות כתוצאה מליקוי אחד, או בעלי 90% נכות כתוצאה מחישוב כולל של מספר ליקויים.

 

לא להתבלבל אם מה שהיה בעבר

חשוב לשים לב לעדכון מ-2021. לפני 2021, כדי לקבל פטור ממס הכנסה לאדם נכה, היה צורך לעמוד ברף אחר שנקבע. החישוב שבוצע לפני שנת 2021 בוצע בצורה גורפת לכל מגישי הבקשה.

מגיש בקשה שרצה לקבל פטור ממס הכנסה לפני 2021 היה צריך להיות בעל 100% נכות כתוצאה מליקוי אחד, או 90% נכות כתוצאה משילוב של מספר ליקויים, כך שייתכן שמי שלא היה זכאי לפני 2021 יהיה זכאי כיום.

פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

6 דברים שחשוב לעשות לפני שאתה מתחתן

החתונה היא צעד משמעותי בחייו של אדם, המביא עמו שינויים רבים ברמה האישית, המשפחתית והכלכלית. לפני שאתה צולל אל תוך ים האהבה וההתחייבות, חשוב לקחת