מהי דיאטת קטו ועל מה היא מבוססת

מי מאתנו לא מכיר את הסיטואציה שבה הוא עומד מול המראה ולא ממש מתחבר אל מה שהוא רואה. זה נכון, כולנו יודעים שהשנים חולפות ושאנחנו לא נשארים צעירים לנצח, אך האם זה אומר שאנחנו חייבים להשמין ולהשלים עם זה? ניסיתם כבר אינספור דיאטות ועוד לא הצלחתם לחזור למשקל הרצוי שלכם? הגיע הזמן שתכירו את דיאטת קטו, כי לא במקרה רבים כל כך ממליצים עליה.

 

נפרדים מהפחמימות לטובת שומנים

אם גם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, אוהבים פחמימות כמו לחם, בורקסים ועוד הרבה מאכלים אחרים מהסגנון הזה, כדאי שתעצרו לרגע. הפחמימות משפיעות על גופנו בצורה לא מאוד בריאה ולמעשה, מחקרים רבים מראים שמי שרוצה לרדת במשקל צריך להפחית בפחמימות. מה שמיוחד באופציה כמו דיאטת קיטו, זו העובדה שהיא ממליצה על הפחתה משמעותית ביותר בפחמימות לטובת שומנים. לכן, אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שעד לא מזמן חשבנו ששומן הוא האויב, כדאי שתדעו שזה כלל לא מדויק.

 

איך זה עובד?

הדיאטה הזאת, שהפכה להיות מאוד מקובלת ומוכרת בעולם כולו, למעשה מבוססת על החלפת הפחמימות בשומן. ההפחתה של הפחמימות למעשה מכניסה את הגוף למצב מטאבולי שונה ממה שהוא רגיל, העונה לשם "קטוזיס". כשהמצב הזה מתרחש הגוף הופך להיות מאוד יעיל בכל מה שנוגע לשריפת שומן לצורך הפקת אנרגיה. בנוסף, תזונה בסגנון הזה מפחיתה בצורה משמעותית את רמות הסוכר בדם ולכן יש לה, מעבר להורדה במשקל, עוד הרבה מאוד יתרונות בריאותיים. כדאי לדעת שיש מספר גרסאות שונות של הדיאטה הזאת, והן:

  • תזונה קטוגנית רגילה
  • דיאטה קטוגרית מחזורית
  • תזונה קטוגנית ממוקדת
  • תזונה קטוגנית עתירת חלבון

לכן, אם אתם חושבים להתחיל בדיאטה כזאת, רצוי מאוד לבחור את המסלול המתאים לכם ביותר. זכרו: רצוי לבחור מסלול שבאמת תוכלו להחזיר בו מעמד לאורך זמן רב כי רק כך ניתן יהיה ליצור את השינוי.

 

אל תשכחו לשלב גם פעילות גופנית

אומנם זה נכון שהדיאטה שהצגנו כאן לפניכם בהחלט יכולה לעזור לכם לעשות את השינוי שעליו אתם חולמים, אך בפועל אנחנו רואים שצריך גם להקפיד על עוד כמה עקרונות. ממש כפי שקורה בכל דיאטה אחרת, גם כאן יש משמעות לעוד שני דברים חשובים והם: פעילות גופנית ושתיית מים מרובה. כל אלה תורמים לקצב חילוף החומרים ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שאם תשלבו בין תזונה נכונה, שתיה ופעילות גופנית, התוצאות לא תאחרנה להגיע. זה לא משנה אם אתם חושבים על הדיאטה הזאת כי אתם רוצים לרדת במשקל או כי אתכם במצב טרום-סכרתי. מה שבטוח זה שההתמדה ובחירת המסלול הנכון ביותר עבורכם באופן אישי זה מה שיגדיל את הסיכוי שתצליחו לעמוד במשימה וביעדים שאתם מציבים לעצמכם.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
אילו תכשירים טובים לשיער מתולתל

השיער הוא אחד האלמנטים שמשפיעים במידה הרבה ביותר על המראה החיצוני. שמירה על טיפוחו תגרום לכל אישה ואיש להיראות זוהרים ומלאי חיים. אם יש לכם

נשירת שיער אצל נשים

למרות שרובנו רגילים לחשוב בהקשר של נשירת שיער על גברים, בפועל זה כלל לא מדויק. יש הרבה מאוד נשים שסובלות מנשירת שיער בשלבים שונים בחייהן