מה הם זמני ההחלמה מניתוחי החזה השונים?

ניתוח חזה הוא הליך שכיח שנשים רבות עוברות מסיבות שונות. בין אם מדובר בהגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה, זמן ההחלמה הוא שיקול חשוב. לכל סוג של ניתוח זמן החלמה משלו, וחשוב להבין למה לצפות לפני, במהלך ואחרי ההליך. במאמר זה נדון בזמני ההחלמה מניתוחי השד השונים, לרבות הגדלת חזה, הרמת חזהa, הקטנת חזה ושחזור חזה.

 

זמן ההתאוששות מניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה, המכונה גם ניתוח השתלת חזה, היא הליך להגדלת גודל, צורה ו/או מלאות השדיים. זמן ההחלמה להגדלת חזה משתנה, אך בדרך כלל לוקח כשבוע עד שבועיים להתאושש מההליך. במהלך הימים הראשונים, המטופלים עשויים לחוות כאב ונפיחות, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות נגד כאבים שנקבעו על ידי המנתח. חשוב ללבוש חזיית דחיסה מיוחדת לתמיכה בשדיים ולהימנע מכל הרמה כבדה או פעילות מאומצת למשך שבועיים לפחות.

הגדלת חזה

זמן ההתאוששות מניתוח הרמת חזה

הרמת חזה, הידועה גם בשם מסטופקסי, היא הליך שמעלה ומהדק חזה נפול. זמן ההחלמה להרמת חזה משתנה, אך בדרך כלל לוקח כשבועיים עד ארבעה שבועות להתאושש מההליך. במהלך השבוע הראשון, חולים עלולים לחוות כאב ונפיחות, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות כאב שנקבעו על ידי המנתח.

חשוב ללבוש חזיית דחיסה מיוחדת לתמיכה בשדיים ולהימנע מכל הרמה כבדה או פעילות מאומצת למשך שבועיים לפחות. תפרים יוסרו לאחר שבוע ועל המטופלים להימנע ממקלחת במשך 24-48 השעות הראשונות לאחר הניתוח.

 

זמן ההתאוששות מניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה, הידועה גם בשם הקטנת ממופיסטיה, היא הליך שמקטין את גודל השדיים. זמן ההחלמה להקטנת חזה משתנה, אך בדרך כלל לוקח בערך ארבעה עד שישה שבועות להתאושש מההליך. במהלך השבוע הראשון, חולים עלולים לחוות כאב ונפיחות, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות כאב שנקבעו על ידי המנתח.

חשוב ללבוש חזיית דחיסה מיוחדת לתמיכה בשדיים ולהימנע מכל הרמה כבדה או פעילות מאומצת למשך ארבעה שבועות לפחות. תפרים יוסרו לאחר שבוע ועל המטופלים להימנע ממקלחת במשך 24-48 השעות הראשונות לאחר הניתוח.

הגדלת חזה

זמן התאוששות מניתוח שחזור שד

שחזור שד הוא הליך הבונה מחדש את צורת השד לאחר כריתת שד. זמן ההחלמה לשחזור השד משתנה בהתאם לסוג ההליך המבוצע. לדוגמה, זמן ההתאוששות לשחזור שד באמצעות מרחיבי רקמה הוא בדרך כלל ארוך יותר מזמן ההחלמה לשחזור שד באמצעות שתל שד.

מטופלים עשויים לחוות כאב ונפיחות, אשר ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות כאב שנקבעו על ידי המנתח. חשוב ללבוש חזיית דחיסה מיוחדת כדי לתמוך בשד המשוחזר ולהימנע מכל הרמה כבדה או פעילות מאומצת במשך שישה שבועות לפחות.

 

לסיכום

זמן ההחלמה מניתוח שד יכול להשתנות בהתאם לסוג ההליך המבוצע. זמן ההתאוששות של הגדלת חזה הוא בדרך כלל שבוע עד שבועיים, זמן ההתאוששות של הרמת חזה הוא בדרך כלל שבועיים עד ארבעה שבועות, זמן ההתאוששות להקטנת חזה הוא בדרך כלל ארבעה עד שישה שבועות, וזמן ההתאוששות לשחזור החזה יכול להשתנות בהתאם לסוג ההליך המבוצע. הבנת זמן ההחלמה והצעדים שעליך לנקוט כדי להבטיח החלמה חלקה היא חלק חשוב.

הגדלת חזה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!