מה הקשר בין אנדומטריוזיס ונשירת שיער?

אנדומטריוזיס היא אחת מהמחלות הנפוצות ביותר בענף הגניקולוגיה. הרפואה מוצאת קשר ישיר בין שלל תופעות – להתפתחות המחלה הנשית. אחד מהתסמינים הבולטים הינה תופעה של נשירת שיער כתגובה הורמונלית וכתגובה לחסר הדם אותו מייצרת המחלה. סובלת מכאבי מחזור חריפים מהנורמה, מריבוי דימום ווסתי או מנשירת שיער? ייתכן ואת שייכת ל-10% מכלל הנשים הסובלות מאנדומטריוזיס. קראי על הקשר בין אנדומטריוזיס ונשירת שיער ואיך ניתן לטפל בתופעה.

 

מחלת האנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא מחלה כרונית דלקתית התוקפת נשים בשנות הפריון. התפתחות המחלה הינה תלוית אסטרוגן -הורמון שבמקרים מסוימים גורם להתפתחות וגדילה חוץ רחמית של תאים דמויי תאי רירית הרחם. תאים אלו עשויים להתפתח בחצוצרות, בשחלות, בחלל הבטן ובאגן.

בזמן הדימום הווסתי יפרישו גם תאים אלו דם ובהעדר תעלת ניקוז של הנוזלים החוצה יהווה הדם אמצעי הדבקה של התאים העודפים עם איברים שונים סמוכים. הדימום עלול להוביל להתפתחות של ציסטות והיווצרות רקמת צלקת סביב לרקמת האנדומטריום (שמה של רקמת תאים דמויי רירית הרחם).

 

מהם תסמיני האנדומטריוזיס?

קיימים מספר תסמינים בולטים שבאמצעותם ניתן לאבחן את המחלה כדוגמת: דימום וסתי רב, כאבי מחזור חריפים מאוד בעוצמתם, כאבים המקרינים לגב התחתון ולרגליים, הפרעות בתפקוד מערכת העיכול, תכיפות וכאבים בעת מתן שתן, עייפות מתמשכת, תחושת דכדוך ודיכאון, כאבים כרוניים עמומים באזור האגן וכן נשירת שיער. בנוסף, הרפואה רואה קשר בין אנדומטריוזיס ואי פוריות.

 

מדוע נשירת שיער מהווה תסמין לאנדומטריוזיס?

מחלת האנדומטריוזיס משבשת את המערכת ההורמונלית התקינה בגוף האישה. כתגובה לחוסר האיזון ההורמונלי עלולה להיווצר תופעה של נשירת שיער. ברפואה הסינית מסבירים את הקשר בין התופעה למחלה כתוצאה ישירה של חוסר הדם הנוצר במהלך הדימום המרובה. נשירת שיער אם כן הינה השלכה למצב הקיצון הפיזיולוגי של איבוד כמות דם רבה מדי חודש.

 

אבחון מחלת אנדומטריוזיס

גניקולוג או רופא משפחה יפנה את האישה למומחה אנדומטריוזיס במטרה לאבן את המחלה באופן מדויק. חלק מהאבחון יתבסס על מידע אותו תספק האישה לגבי תסמינים שונים מהם היא סובלת. החלק השני יכלול בדיקות גופניות יסודיות לרבות בדיקת אולטרסאונד להערכת מצב האגן. לפי מידת הצורך תיעשה בדיקת MRI של האגן.

ההערכה הבסיסית לגבי הימצאות המחלה תיעשה על פי שלבי בדיקה אלו, אולם כדי לדייק בדיאגנוזה יערוך הרופא בדיקת לפרוסקופיה במהלכה יוחדר סיב אופטי דרך הטבור לצילום חלל הבטן. במידה ונצפו נגעים חשודים ניתן להסירם ולשלוח למעבדה פתולוגית לאבחון סופי. במידה וטיפול שמרני בשילוב רפואה טבעית מסייע בהקלה על תסמיני המחלה לעיתים לא יהיה צורך לגשת להליך הבדיקה הכירורגי.

 

אנדומטריוזיס ונשירת שיער

הרפואה הטבעית מציעה טיפולים הוליסטיים להתמודדות עם המחלה. שיטות שונות רואות ערך בחיזוק מערכות הגוף באמצעים שונים כמו: דיקור סיני, שינוי תזונתי והורדת מתחים ככלים לריפוי המחלה. ניתן להשתמש בשיטות ריפוי טבעיות כשיטות משלימות לרפואה הקונבנציונלית.

אנדומטריוזיס

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

כמה זקיקים כדאי להשתיל בטיפול אחד

ניגש ישר לעניין – תלוי בציפיות: עבודה מושלמת או עבודה שנראית בסדר. עבודה מושלמת: קו שיער נמוך, מפרצים קטנים ומחמיאים, איזור אחורי בעל כיסוי של

אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

נתחיל מהבשורות הטובות: מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה מצא כי קרחת יכולה להיתפס כסימן לסמכותיות, בגרות ודומיננטיות אצל גברים. למרות זאת, רוב הגברים מעידים כי השיער

כמה השתלות שיער צריך לעשות

אז כמה השתלות שיער צריך לעבור, השתלה אחת? 2 השתלות? 3 השתלות?! יש קליניקות שדוגלות בטיפול אחד, ויש כאלו שדוגלות במספר השתלות.   באילו מקרים