מה היתרונות והחסרונות של מחולל חמצן נייד לעומת נייח?

אנשים שסובלים ממחלות נשימה מכירים את מחולל החמצן שמשפר את איכות החיים שלהם באופן ניכר. אלה תרים לא פעם אחר מידע שמאפשר להכיר בפיצ'רים חדשניים. עובדה זו הובילה אותנו לכתוב את המדריך הנוכחי שעולה לרשת כחלק מסדרת מדריכים רפואית שמציגה בכל פעם מכשיר אחר, במטרה לרכז את האינפורמציה הדרושה במקום אחד. הישארו כאן ותגלו הפעם את היתרונות והחסרונות שבאים לידי ביטוי במחוללי החמצן הביתיים והניידים. 

 

מחולל חמצן – מהו?

בחרנו לפתוח את המדריך בהצגת הסבר קצר אודות המכשיר שלשמו התכנסנו כאן היום. נציין שמדובר במכונת הנשמה מתקדמת שמתאימה למבוגרים, בני נוער וילדים שסובלים מהמחלות הבאות:

 • תסמונת דום נשימה בשינה
 • פיברוזיס ריאתי
 • CF
 • יתר לחץ דם ריאתי

המכשיר הומצא בתחילת שנות ה – 2,000 כדי להקל על הסובלים ממחלות נשימתיות. עד היום נערכים מחקרים ובדיקות מקיפות שמאפשרות לשכלל את מחוללי החמצן, כדי שאלה יהיו נוחים יותר לשימוש. בשורות הבאות נציג בפניכם את היתרונות והחסרונות שבאים לידי ביטוי בעת השימוש ב – 2 סוגי מחוללי החמצן שקיימים כיום בשוק:

 • מחולל חמצן נייד
 • מחולל חמצן נייח

מחולל חמצן

היתרונות של מחולל חמצן נייד

מחולל החמצן הנייד נחשב לפתרון מתקדם עבור מי שזקוק לתוספת חמצן באופן תדיר. שכן, ניתן לשאת מחולל חמצן נייד ממקום אחד לאחר. יש מי שלוקחים את המחולל באופן יום יומי משעות הבוקר ועד שעות הערב. כך שהוא נמצא בתיקם בשעות העבודה, ביציאה לקניות ובעת החזרה לבית. ניתן לראות שמדובר ביתרון משמעותי, אך הוא לא היחידי. שכן, מדובר במכשיר שעונה על הקריטריונים הבאים:

 • קל לנשיאה (שוקל 2 קילו לכל היותר)
 • מגיע עם תיק נשיאה ייעודי
 • לא מחייב חיבור לחשמל
 • ניתן להטעין אותו בקלות

 

היתרון והחסרונות של מחולל חמצן נייח

השימוש במחולל החמצן הנייח יאפשר לכם ליהנות מיתרון אחד בולט לעין – אספקת חמצן בעת הצורך. שכן, בניגוד למחולל החמצן הנייד, הוא מחייב חיבור לשקע חשמל (כך שלא ניתן לשאת אותו ממקום למקום). חשוב לציין שהשימוש במחולל חמצן מסוג זה היה נפוץ בעבר, טרם המצאת המחולל הנייד.

 

כך עובד המכשיר המתקדם

הפעולה שמתבצעת על ידי מחולל החמצן מזכירה את המזגן הביתי. שכן, הוא אוסף אוויר לתוכו, מבצע פעולת טיהור ומוציא את האוויר החוצה. הליך זה מתבצע תוך יישום הפעולות הבאות:

 

 1. איסוף האוויר מהסביבה הקיימת
 2. דחיסה של האוויר
 3. הסרה מלאה של החנקן (תוך שימוש במסנן ייעודי)
 4. התאמה של האוויר
 5. הזרמת חמצן נקי ומטוהר לצינורית

 

מילים אחרונות לסיום

מחוללי חמצן מקלים על חייהם של הסובלים מבעיות נשימה. כעת ברור לכם שאלה צריכים לבחור במחולל החמצן הנייד שנתפס כנוח יותר לשימוש, כך שעליכם רק להעביר את המידע האלה, כדי להעלות את המודעות לנושא החשוב.

מחולל חמצן נייח

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!