מי זכאי לקבל קנאביס רפואי

קנאביס רפואי, מוגדר בארץ כחוקי לכל מי שנושא אישור לשימוש בקנאביס רפואי, עקב מחלות שונות ותופעות שהביאו את המדינה לאשר לו שימוש תדיר בקנאביס רפואי.

נכון להיום, ישנם מספר קריטריונים שונים המזכים בקנאביס רפואי.

כדי לקבל אישור ולהיות זכאי לקנאביס רפואי באופן חוקי ומוכר במדינה, יש צורך להגיש בקשה דרך הרופא, יחד עם הגשת מסמכים שונים שמגבים את הבקשה ומסבירים על התופעה והמחלה בה לוקה המועמד.

לפניכם הכל על מי זכאי לקבל קנאביס רפואי.

 

מה הוא קנאביס רפואי?

לעומת שוק הקנאביס הלא חוקי בארץ ובעולם, שמוכר קנאביס שמיוצר ומעובד בכל מיני מעבדות לא חוקיות בכל העולם – קנאביס רפואי הוא למעשה פרחי קנאביס או תמציות קנאביס, שמיוצרות תחת רישיון משרד הבריאות הישראלי ותחת פיקוח מתמיד שלו. כך שמדובר בקנאביס שהנו מפוקח וטרי בלבד. מלבד הפיקוח והרישיון של משרד הבריאות, אין הבדל בין הקנאביס הרפואי לשאר פרחי הקנאביס שמסתובבים באופן בלתי חוקי בשוק. קנאביס רפואי יכול להינתן כמרשם לחולים או לוקים בתסמונות מסוימות, תחת אישור רופא וועדה מיוחדת בישראל. כך עם המרשם והאישור הנכון, ניתן לקנות קנאביס רפואי בירושלים, באופן שהנו מפוקח ומאושר על ידי המדינה.

 

מי זכאי לקנאביס רפואי בישראל?

בכל הנוגע למי זכאי ומי מקבל אישור לצריכת קנאביס רפואי, משרד הבריאות פרסם מספר קריטריונים המדייקים אילו מחלות ותסמונות מזכות את המטופלים בקנאביס רפואי. לכל מחלה, מפרט משרד הבריאות גם קריטריונים ספציפיים שעשויים לזכות את החולה ברישיון לקנאביס רפואי. בין המחלות והתסמונות השונות שעשויות לפי משרד הבריאות, לזכות את החולה ברישיון לקנאביס רפואי הינן:

 • חולי סרטן
 • חולי קרוהן וקוליטיס
 • חולי פרקינסון
 • חולי איידס
 • טרשת נפוצה
 • אוטיזם
 • תסמונת טורט
 • אפילפסיה
 • פוסט טראומה
 • כאבים שונים

 

איך משיגים אישור וזכאות לקנאביס רפואי?

לא כל מי שחולה באחת מהמחלות המצוינות על ידי משרד הבריאות זכאי אוטומטית באישור וזכאות לאחזקת וצריכות קנאביס רפואי, ולכל מחלה ומחלה המפורטת, יש תנאים ספציפיים. לרוב, רק לאחר טיפולים ותרופות קונבנציונליות, ורק במידה ואינן משפרות את הכאב והתגובה – יאושר שימוש בקנאביס רפואי. במידה ואתם מעוניינים בקנאביס רפואי ועומדים בקריטריונים המתאימים, יש צורך להגיש בקשה לזכאות לשימוש בקנאביס רפואי, באמצעות רופא מומחה בתחום המחלה והתופעה הפרטנית. הבקשה המוגשת על ידי הרופא צריכה לכלול:

 • טופס בקשה דיגיטלית שעל הרופא המטפל המומחה שלכם למלא, עם הפרטים של מגיש הבקשה
 • תצהיר על ניפוק תרופות שונות במהלך השנה האחרונה
 • סיכום רפואי על המטופל ומצבו, סיכומי טיפול מכל המומחים האחרונים.

לאחר הגשת הבקשה לשימוש בקנאביס רפואי באמצעות הרופא המטפל המומחה שלכם, הועדה הרפואית של יחידת קנאביס רפואי דנה בבקשתכם, ומאשרת או דוחה את הבקשה, בתגובה שנשלחת למייל שמילאתם עמו את הבקשה. הרישיון והמרשמים שיינתנו לכם במידה ואושר הרישיון שלכם, יהיו למשך חודשיים.

 

צמח

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

5  סגולות של שמן קנאביס על גוף האדם

בשנים האחרונות מדובר רבות על השימוש בשמן קנאביס כטיפול במחלות ובמכאובים. סביר להניח שאתם יודעים שלשמן קנאביס יש לא מעט סגולות על גוף האדם שקשורות