מי יכול לקבל פטור ממס הכנסה?

לא לשלם מס – זה דבר שכל אזרח היה רוצה לעשות. למרות זאת, החוק מגביל אותנו בסנקציות מסוימות ומחייב אותנו לשלם מיסים לטובת המדינה. פטור ממס הכנסה יכול לאפשר לאנשים פשוט לא לשלם את המס הזה. הפטור הזה לא ניתן לכל אחד, אלא רק למי שעומד בתנאים שקובעת המדינה. במאמר הבא נסביר מי יכול לקבל את הפטור המיוחל הזה.

 

פטור ממס הכנסה

קבלת פטור ממס הכנסה היא לא דבר פשוט. מדובר בהליך בירוקרטי שצריך לעבור כדי לקבל את הפטור המדובר. פטור ממס הכנסה לא ניתן סתם ככה לכל אזרח שמבקש. המדינה מייצרת הכנסה משמעותית ממס ההכנסה. באמצעות ההכנסה שיוצרת המדינה כתוצאה ממס וזה וכתוצאה ממיסים שונים, היא מצליחה להעמיד תקציב, להפעיל את משרדי הממשלה ולספק מבחר של שירותים לרווחת האזרח. לכן, הפטור הזה לא ניתן באופן גורף, אלא רק לאנשים שעומדים בתנאי הזכאות הקבועים שמצוינים בחוק.

פטור ממס הכנסה פטור ממס הכנסה

תנאי זכאות קבועים

המדינה קובעת תנאי זכאות קבועים לקבלת הפטור המדובר. פטור ממס הכנסה ניתן לאנשים בעלי לקויות שונות, שמסיבות להם נכות חמורה. מכיוון שמעטים האנשים שמגיעים לרמת נכות כזאת, המדינה יכולה להעניק את הפטור מבלי שיהיה חשש לפגיעה משמעותית בהכנסה שלה תוצאה ממיסוי.

 

זכאות בעקבות לקות אחת

אדם שיש לו לקות אחת, המסיבה לו נכות חמורה, יכול להיות זכאי לקבלת פטור ממס הכנסה. החוק קובע שאדם עם 90% נכות, שנקבעו לו בעקבות לקות ספציפית, זכאי לקבל פטור ממס הכנסה, כל עוד הוא מגיש בקשה לרשות המיסים.

 

זכאות בעקבות מספר לקויות

ישנם לא מעט אנשים שנוצרות אצלם מספר לקויות בריאותיות שונות. הלקויות הללו יכולות להיווצר מסיבות מגוונות. אדם שיש לו מספר לקויות יכול לקבל פטור ממס הכנסה, אם סך אחוזי הנכות שיש לו בעקבות כל הלקויות ביחד עומד על 90%. כמו כן, חייב שלפחות לקות אחת תעמוד על 40% נכות או יותר.

פטור ממס הכנסה

מתמודדי נפש

החוק בישראל מכיר גם במחלות נפש כמחלות לכל דבר ועניין. לכן, וועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שמוסמכת לקבוע אחוזי נכות לאזרחים במדינה, יכולה לקבוע אחוזי נכות למתמודדי נפש בעקבות מחלת נפש ובכך להפוך אותם לזכאים לפטור.

 

חולים במחלות קשות

סיבה נוספת שבגינה אדם מסוים מפתח לקות משמעותית שגורמת לו לנכות חמורה, היא מחלה קשה. מחלה קשה שמחמירה יכולה לפגוע באופן משמעותי בתפקוד של אדם, עד למצב של נכות קשה. אם מצבו של החולה עונה על התנאים שבחוק, הוא יכול לקבל פטור גם כן.

 

נפגעי תאונות

נכויות רבות נוצרות בגלל תאונות דרכים ותאונות עבודה. תאונות אלו יכולות גם לגרום בסבירות גבוהה יותר להופעה של מספר לקויות שונות שגורמות לנכות. נפגעי תאונות יכולים לבקש פטור ממס הכנסה במצב רלוונטי.

פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!