נהיגה בפסילה עקב מצב בריאותי

לעיתים נהגים עולים על רכבם ויוצאים לנסיעה למרות שהם יודעים שמצבם הבריאותי רעוע ועלול לסכן אותם. למקרה שחשבת כי מדובר במצב בריאותי שקשור למעבר בין עונות או משהו קליל שכזה, אז דע כי אין הכוונה לנהג מצונן או שנדבק בווירוס עונתי, אלא, הכוונה למחלה כרונית. כזו שעלולה לגרום לנהג להגיע, לא עלינו, למצב של לתאונה.

דוגמאות למחלות כרוניות שעשויה לסכן את חיי הנהג והסובבים אותו

נהג שסובל מאפילפסיה עלול לחוות התקף במהלך הנסיעה. לאלו שלא מכירים את התקפי האפילפסיה, חשוב שתדעו שמדובר בהתקפים שבמהלכם האדם אינו מסוגל לשלוט על גופו. הגוף כולו רוטט, לעיתים מאבדים שליטה על הסוגרים וישנם מצבים בהם האדם עלול להגיע לאיבוד הכרה.
במידה ואחד או יותר מהמצבים הללו קורים בעת נהיגה, הנהג מסכן את חייו ואת חיי הנהגים והולכי הרגל שנמצאים בסביבו באותם רגעים.

נהג שסובל ממחלת לב כלשהי עלול גם כן להוות סכנה על הכביש. קרו לא פעם תאונות בעקבות התקפי לב או לא עלינו, דום לב שאירעו בעת נהיגה. במצבים אלה, הנהגים אינם מסוגלים לתפקד בהתאם והם עשויים לגרום לתאונה מסוכנת.

נמצאת כלא כשיר לנהיגה בעקבות מצב בריאותי ורישיונך נפסל?

בין אם אתה סובל מאחת המחלות שצוינו לעיל ובין אם מדובר במחלה אחרת, סביר להניח שתיאלץ לבקר בקרוב במשרדי המרב"ד, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
מכון זה שייך למשרד הרישוי והתפקיד שלו הוא לקבל אנשים כמוך ולבדוק האם תוכל לקבל את רישיונך בחזרה.

 

זומנתי למרב"ד, מה עכשיו?

תכין את עצמך קודם כל להמתנה ארוכה מאוד. נהגים רבים ממתינים מספר שבועות ולפעמים כמה חודשים כדי לדרוך במשרדי המרב"ד. אם חשבת לנסות לעקוף את התור ולהגיע באחד מימי השבוע ללא זימון, דע שחבל על הניסיון, הפקידים במקום יישלחו אותך חזרה לביתך ויבקשו ממך להגיע בתאריך שנקבע עבורך מראש.
כשתגיע למשרדי המרב"ד בתאריך שתואם לך, אתה תעבור מספר בדיקות בהתאם לצורך.
אם המצב הבריאותי שלך קשור לפן נפשי, סביר להניח שתעבור מבדק פסיכולוגי או מבדק פסיכומטרי.
במידה ומדובר במצב בריאותי שקשור לנכות כלשהי, כנראה שתעבור בדיקת אינדיקטור. זוהי בדיקה שבוחנת את היכולת שלך לעשות שימוש באביזרים שונים שיכולים לסייע לך בעת הנהיגה. מנגנון נהיגה חשמלי ותפוח הגה הם חלק מהאביזרים הללו.
ישנה גם אפשרות לעבור בדיקה כללית אצל רופא, במהלכה ייבדקו ערכים כמו לחץ דם, רפלקסים וכדומה.

במידה והנך מעוניין לדעת פרטים נוספים אודות הביקור העתידי שלך במשרדי המרב"ד, ניתן ליצור קשר עם משרד עורכי דין יערית אוליאל בכדי לתאם שיחת ייעוץ ולשמוע מה צפוי לך בביקורך.
דע כי ייתכן ותתבקש להביא עמך את כל המסמכים הרפואיים שקשורים לסיבה בעקבותיה נדרשת להגיע למשרדי המרב"ד.

בריאות

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

איך להילחם בדימוי עצמי נמוך

הדימוי העצמי שלנו מכליל בתוכו את מגוון התכונות והדימויים אותם אנחנו משייכים לעצמנו. אנשים רבים מתמודדים עם דימוי עצמי נמוך המהווה המגביל ומהווה חסם בחיים,

3 טיפולים אלטרנטיביים ששווה להכיר

אם הנכם סובלים מכאבים כלשהם בגוף, וודאי כבר פניתם לרפואה הקונבנציונלית (קרי, רופא המשפחה שלכם) במטרה למצוא פתרון ומזור לכאבכם. עם זאת, גם הרפואה הקונבנציונלית