נכי צה"ל  – מהן הזכויות שמגיעות להם

אדם אשר במהלך שירותו חווה פגיעה אשר בעקבותיה הוגדר כנכה צה"ל, עשוי להיות זכאי למספר הטבות מול הרשויות השונות, לצד התגמול לו הוא זכאי מטעם משרד הביטחון.

ניצולן של הטבות אלו באופן מיטבי, עשוי לזכות את מי שמוגדר כנכה צה"ל בסכומי כסף משמעותיים  ולאורך זמן.

 

נכה צה"ל  – ההגדרה

המונח נכה צה"ל, מתייחס למי שמהלך שירותו הצבאי, בין אם במסגרת שירות סדיר ובין אם במסגרת שירות בצבא הקבע, חווה פגיעה אשר השפיעה על מידת תפקודו ברמה מסוימת. פגיעה זו עשויה להיות פגיעה פיזית באחד מאיברי הגוף והיא עשויה להיות גם פגיעה נפשית כתוצאה מפוסט טראומה עקב פעילות לוחמה.

 

קביעת דרגת הנכות

נכות שנגרמה במסגרת שירות צבאי, נקבעת על ידי וועדה רפואית מטעם משרד הביטחון וזאת על פי כללים ומבחנים אשר קביעתם הינה בסמכותו של שר הביטחון. קביעת הנכות נעשית בדרך של אחוזים כאשר כל דרגה מזכה בתגמול או מענק בגובה שונה, בהתאם לנקוב בחוק הנכים (תגמולים ושיקום).

 

זכאות להטבות במס הכנסה

פקודת מס הכנסה מאפשרת קבלת פטור ממס הכנסה לנכה שעומד בקריטריונים מסוימים, הנגזרים מדרגת נכותו ומשך הנכות על ציר הזמן. נכה צה"ל שנכותו הוגדרה על ידי וועדה רפואית של משרד הביטחון בשיעור של לפחות 90% זכאי לפטור ממס הכנסה בהתאם לתקופת נכותו.

זכאות לפטור עד לגובה הכנסה שנתית של 614,400 ₪ היא במקרה של נכות לתקופה של שנה או יותר. זכאות לפטור עד לגובה הכנסה שנתית של 73,560 ₪ היא במקרה של תקופת נכות שהינה פחות משנה אך לא קצרה מ- 185 יום. הטבה נוספת היא במתן נקודת זיכוי ממס הכנסה, למי שבן או בת זוגו הם נכי צה"ל בשיעור של 90% לפחות ואינם עובדים.

 

הטבות בחשבונות החשמל המים והארנונה

נכי צה"ל המקבלים תגמול מכוח נכותם על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), ואשר נכותם היא 50% לפחות, זכאים להטבה בדמות תשלום מופחת עבור שימוש חודשי במים עד לסך של 7 קוב, בעוד שאדם רגיל זכאי לתעריף מופחת עבור שימוש ב- 3.5 קוב מים בחודש בלבד.

כמו כן, נכה צה"ל אשר נכותו היא 50% לפחות, זכאי לתשלום מופחת של חשבון החשמל. ההפחתה היא בגובה 50% מתוך צריכה חודשית של 400 קילוואט. כמו כן, נכה צה"ל הזכאי לתגמול מכוח חוק הנכים (תגמולים ושיקום) אף בשל נכות הפחותה מ- 50%, זכאי להנחה בגובה 66% בתשלום הארנונה ברשות בה הוא מתגורר.

 

זכויות נכי צה"ל – חשוב להכיר

כפי שניתן לראות, מי שנקבעה לו דרגת נכות מטעם משרד הביטחון בשל פגיעה שנגרמה בשירותו הצבאי, זכאי לשלל הטבות. לצד זאת חשוב לזכור, כי חלק מההטבות ניתנות רק מדרגת נכות מסוימת. מודעות להטבות אלו היא המפתח לחיסכון כספי רב מדי חודש.

כיסא גלגלים

 

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!