עדשות מגע

אחד הפתרונות היעילים עבור אנשים הסובלים מבעיות כמו קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה הוא שימוש בעדשות מגע.

העדשות נוחות לשימוש ולהחלפה, מתקנות בקלות בעיות ראייה שונות וחוסכות את הצורך בניתוח או בהרכבת משקפיים.

איזה סוגי עדשות קיימים ומה חשוב לדעת לפני שמשתמשים בהן?

על כך בכתבה הבאה.

 

איזה עדשות מגע קיימות ומה ההבדל ביניהן?

עדשות מגע נבדלות ביניהן על פי אופי הבעיה שהן נועדו לפתור וסוג החומר ממנו הן עשויות. העדשות הנפוצות ביותר הן עדשות כדוריות עבור קוצר ראייה או רוחק ראייה והן דומות בתפקודן למשקפיים. כלומר, העדשה בנויה באופן שמתקן את שבירת האור בעין ומחדד את התמונה הנקלטת בה. בנוסף לעדשות אלו, ישנן גם עדשות המיועדות לבעיות ראייה מורכבות יותר. עדשות לא כדוריות מסוגלות לסייע לאנשים הסובלים מפגיעה בראייה הנובעת מאסטיגמציה, כלומר צילינדר. עדשות אלו כוללות שני צירים בעלי מספר שונה ובכך מאפשרות תיקון של הצילינדר. בדומה למשקפיים, ישנן גם עדשות מסוג מולטיפוקל המיועדות עבור מי שסובל הן מקוצר ראייה והן מרוחק ראייה ונדרש לתיקון שונה עבור כל מרחק. בנוסף לאלו, ישנן גם עדשות סקלרליות המיועדות עבור אנשים הסובלים מקורטוקונוס, כלומר שינוי הצורה של הקרנית. מידע נוסף על עדשות סקלרליות ניתן למצוא באתר https://www.optica-carmit.co.il.

 

החומרים מהן עשויות עדשות מגע

בנוסף לסוג הבעיה אותן פותרות העדשות, ישנם גם סוגים שונים של חומרים מהן מורכבות עדשות המגע. ההבדל בין החומרים מתבטא בעיקר במידת הקשיחות של העדשות, דבר המשפיע על היכולת שלהן לתקן בעיות ראייה וכן על נוחות ההרכבה. הסוג הנפוץ ביותר של עדשות המגע הוא עדשות העשויות מהידרוג׳ל או שילוב של הידרוג׳ל וסיליקון. מדובר בעדשות רכות ומאוד נוחות לשימוש כיוון שהן מקבלות את צורת הקרנית. החיסרון בעדשות אלו הוא שהן מקשות על מעבר חמצן לעין, ועל כן מומלץ להחליפן בתדירות גבוהה. סוג נוסף של עדשות הוא עדשות העשויות פלסטיק מיוחד המכונה GP. מדובר בעדשות אשר היתרון המרכזי שלהן הוא יכולת העברת החמצן לעין, ועל כן ניתן להשתמש בהן לזמן ממושך ללא דאגה. כמו כן, כיוון שהן קשות, הן מאפשרות תיקון ראייה טוב יותר וחדות ראייה גבוהה יותר. החיסרון בהן הוא שהן מעט פחות נוחות להרכבה ודרוש זמן להתרגל אליהן. הסוג המתקדם ביותר של העדשות הוא העדשות מהסוג ההיברידי. מדובר בעדשות ג׳ל המשלבות בתוכן עדשות פלסטיק, והן נהנות מהיתרונות של כל העולמות. הן גם נוחות מאוד להרכבה וגם יעילות בהעברת חמצן ובתיקון ראייה ועל כן ניתן להשתמש בהן לזמן ממושך.

 

איך בוחרים עדשות מגע מתאימות?

השיקול החשוב ביותר בבחירת עדשות הוא כמובן היכולת שלהן לתקן את הבעיה לשמה הן מורכבות. עדשה שלא מספקת ראייה חדה – אינה יעילה ועל כן מיותרת. כמו כן, חשוב שהעדשה תהיה נוחה לעין ומותאמת לצורתה. בנוסף, ניתן לשקול שימוש בעדשות על פי אורך הזמן לו הן מותאמות – יום, שבועיים, חודש, שלושה חודשים או יותר מזה. עם זאת, חשוב לזכור שגם עדשות המיועדות לזמן ארוך, מומלץ להחליף בתדירות גבוהה על מנת למנוע זיהומים.

 

קופסה לעדשות

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
סיבות להחליף את הגבס לגבס קל

כל אחד רוצה לחיות באיכות החיים הגבוהה ביותר שיש. איכות החיים נקבעת על פי פרמטרים רבים, אך אין ספק כי המשתנה החשוב ביותר בה הוא