עיסוי באבנים חמות – על הטכניקה, החוויה והתועלות של הטיפול

עיסוי באבנים חמות (הידוע גם בשם "עיסוי אינדיאני באבנים חמות") הוא סוג של טיפול בעיסוי הכולל שימוש באבנים חלקות ומחוממות (כגון חלוקי נחל, אבני בזלת או שיש). במהלך טיפול של עיסוי בעזרת אבנים חמות, המטפל בעיסוי מציב את האבנים החמות על גבי נקודות ספציפיות בגופו של המטופל, ויכול גם להניע את האבנים לאורך האזור המטופל תוך מתן העיסוי.

החום המקומי ומשקל האבנים מחממים ומרגיעים את השרירים, ומאפשרים למעסה להפעיל לחץ עמוק יותר על אותם אזורים מבלי לגרום למטופלים לאי נוחות. אז אם אתם מחפשים טיפול עמוק ומשחרר שנועד להפחית מתחים בגוף ובנפש שלכם ולהביא אתכם למצב של רגיעה ואיזון, אין דבר טוב יותר מאשר עיסוי באבנים חמות.

עיסוי האבן החם, הפופולרי ביכולתו להרגיע את הנפש ואת הגוף, עושה שימוש בחומרים טבעיים כמו שילוב של שמנים עדינים ואבנים טבעיות במטרה להקל על מתח השרירים בגופכם, לשפר את זרימת הדם שלכם ולקדם את תחושת הנינוחות והרווחה הכללית. אין ספק כי עם עיסוי מפנק באבנים חמות, האושר מעולם לא היה קרוב יותר…


על ההיסטוריה של עיסויים באמצעות אבנים חמות והאופן בו הם הגיעו לעולם

עיסוי באבנים חמות הוא שיטה עתיקת יומין שאנשי רפואה, מסאז'יסטים ומטפלים מתחום הרפואה המשלימה, עושים בה שימוש כבר מזה אלפי שנים. שיטת העיסוי בעזרת אבנים חמות כשמה כן היא: מתודה טיפולית אשר כוללת שימוש באבנים שטוחות ומחוממות (כדוגמת אבני בזלת, אבני שיש או חלוקי נחל), שהמטפל בעיסוי שלך מציב על נקודות מפתח בכל גופך. מספרים כי האזורים המיוחדים הללו הם נקודות ששולטות על זרימת האנרגיה של גופך וכאשר אזורים אלו מטופלים הם יכולים לסייע באיזון מחדש של גוף ונפש. מי לא היה רוצה לחוות את היתרונות המרפאים של טיפול עיסוי עמוק ומפנק שכזה, וגם לאזן את הצ'י שלו על הדרך?

 

דברים שטוב לדעת לפני שמזמינים טיפול של מסאז' בעזרת אבנים חמות

אז מה קורה במהלך עיסוי באבנים חמות? רק דברים טובים! עיסוי באבנים חמות הוא בסך הכל סוג של טיפול בעיסוי, אשר משמש כדי לעזור לכם להירגע ולהקל על שרירים מתוחים ורקמות רכות פגומות בגופכם. במהלך עיסוי באבנים חמות, מניחים אבנים חלקות, שטוחות ומחוממות על חלקים ספציפיים בגוף של המטופל או המטופלת. האבנים בדרך כלל עשויות בזלת, סוג של סלע וולקני השומר על חום. בעוד שעיסוי באבנים חמות מעט מורכב יותר מעיסוי כתפיים בשיטות הסטנדרטיות כמו מסאג' שוודי, התהליך עצמו הוא למעשה די פשוט. הטיפול בעיסוי אבנים חמות מתרחש בחדר פרטי, שם המטפל שלך יחמם אבנים שנבחרו בקפידה לטמפרטורה נוחה ונעימה. עבור כל מי שחושש מחימום יתר, אל חשש! האבנים יתחממו לחום נעים ונסבל לחלוטין, שרק ישפר את חוויית הטיפול שלכם ויועיל לשחרור מתחים.


למה עושים שימוש דווקא באבנים חמות כחלק מטיפולי העיסוי האינדיאני?

סימן ההיכר של עיסוי אבנים חמות הוא השימוש ב… אבנים מחוממות. מפתיע, נכון? אוקיי, צחוק בצד – דווקא יש לזה סיבות מוצדקות. בדרך כלל משתמשים בסלעי נחל בזלת מכיוון שהם חלקים (מזרם הנהר) ושומרים על חום היטב. כהכנה לטיפול, המטפל בעיסוי מחמם את האבנים בתנור אבן מקצועי עד שהן נמצאות בטווח טמפרטורות מדויק, שנע בדרך כלל בין 43 ועד 54 מעלות צלזיוס.
בעוד שמטפלים בעיסויים מסוג זה משתמשים לעיתים קרובות באנטומיה בכדי להנחות את מיקום האבנים, ישנם מטפלים בעיסוי אבנים חמות אשר יניחו את האבנים דווקא על נקודות שנחשבות כצמתים של איזון אנרגטי בין הנפש והגוף. בעיסוי אבנים חמות בדרך כלל נעשה שימוש בטכניקות של עיסוי שוודי במהלך הטיפול, אשר עשויות לכלול בין היתר תנועות לטיפה ארוכות (באנגלית:  Strokes),
לישה ( Kneading ) וגלגול ( Rolling ).

אילו אנשים עשויים להפיק תועלת מטיפול של עיסוי באבנים חמות?

כל מי שחווה מתח וכאבים, נדודי שינה או לחץ שרירים עשוי להפיק תועלת מעיסוי באבנים חמות.
עם זאת, אם אתם סובלים ממצב רפואי כרוני הגורם לכאב, דברו עם הרופא המטפל שלכם בכדי לבדוק אם עיסוי באבנים חמות הוא אכן אפשרות טיפולית טובה עבורכם.

על מגוון היתרונות הבריאותיים והתועלות לנפש של טיפולי עיסוי באבנים חמות

בדרך כלל כל סוגי העיסויים השונים נופלים תחת הקטגוריה של הרפואה האלטרנטיבית.
עיסוי הפכו לא זה מכבר לטיפול משלים פופולרי ומקובל ביותר עבור טיפולי בסוגים רבים של בעיות רפואיות. מספר מחקרים ראשוניים העלו כי עיסוי, באופן כללי, עשוי להועיל לאנשים הסובלים ממצבים הכוללים דיכאון טרום לידתי, תסמונות של כאב כרוני כמו דלקת פרקים או פיברומיאלגיה, יתר לחץ דם, מצבים אוטואימוניים (בעיות שקשורות למערכת החיסונית) ומצבים הקשורים להזדקנות, כולל פרקינסון ודמנציה. הנה כמה יתרונות שמיוחסים לעיסויים בכלל ורלוונטיים גם לעיסוי באבנים חמות באופן ספציפי:

עיסוי אבנים חמות מסייע בהפגת מתחים וכאבים בשרירים

חום הוא אלמנט אשר מעסים ואנשי רפואה עושים בו שימוש כבר מימים ימימה על מנת להקל על מתח שרירי וכאבים בשרירים.

הגברת זרימת הדם

ידוע כי החום עוזר להגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע ובכך מזרז את הריפוי של אזור זה.
השימוש בחום כחלק מן הטיפול, עשוי גם להפחית התכווצויות שרירים ולהגדיל את הגמישות ואת טווח התנועה של המטופל. לעומת זאת, טיפול בקור עוזר להקל על הדלקת. בהתאם לסימפטומים שלך, אבנים חמות וקרות לסירוגין במהלך העיסוי שלך עשויות להיות מועילות. חום האבנים מרפה את השרירים, ומאפשר למעסה שלך לעבוד עמוק יותר תוך שימוש בלחץ קל יותר.

מסאז' בעזרת אבנים מחוממות מפחית מתח וחרדה

לעתים קרובות מטפלים משתמשים בעיסוי אבן חמה כדי להקל על מצבים של חרדות, דכאון, מתחים וכדומה. גם האיגוד האמריקאי לטיפול בעיסוי כבר הצהיר באופן רשמי כי טיפול בעיסוי באבן חמה יכול להיות יעיל עבור הקלה על מתחים. קיימים גם מחקרים התומכים בפרסומים אלו: למשל, מחקר משנת 2001 הראה כי עיסוי בן עשר דקות שיפר את התגובות הקרדיווסקולריות של המטופל. ישנו גם מחקר משנת 1997 אשר מצא כי עיסוי אינדיאני באבנים חמות למשך פרק זמן בן 15 דקות הפחית משמעותית את הלחץ של המטופל בהשוואה למנוחה בת 15 דקות ללא עיסוי. מחקר אחר שנערך בשנת 2015, מצא כי אנשים שעברו ניתוחים של כריתת גידולים סרטניים בחלל הבטן, סבלו מפחות כאבים, מתח וחרדה לאחר שקיבלו עיסוי אחרי הניתוח.

טיפולי עיסוי באבן חמה תורמים לשיפור איכות השינה

במסגרת מאמר מחקרי משנת 2006 הוצגה טענה לפיה העיסוי באבן חמה עשוי להוות אלטרנטיבה יעילה לכדורי שינה אצל מבוגרים עם נדודי שינה. המחקר הראה כי עיסוי כזה בגב עזר לקידום של הרפיה ושינה. מחקר משנת 2001 הראה כי תינוקות עם בעיות שינה שקיבלו עיסוי של 15 דקות על ידי הוריהם, הצליחו להרדם מהר יותר. הם גם היו ערניים יותר, פעילים וחיוביים עם ההתעוררות. כלומר, באופן כללי – עיסוי לסוגיו השונים נחשב ככלי תרפויטי שמסייע למטופלים ליהנות משינה משקמת ומרעננת יותר, אם הסיבות לכך עדיין אינן ברורות לחלוטין.

עיסוי אינדיאני באבנים חמות עשוי לעזור בהפגת תסמיני מחלות אוטואימוניות


עיסוי באבנים חמות עשוי להקל על מצבים של כאב כרוני כמו פיברומיאלגיה לדוגמא. פיברומיאלגיה היא מצב הגורם לכאב כרוני באזורים שונים בגוף. על פי מחקר שנערך ב – 2002, אנשים עם פיברומיאלגיה שקיבלו עיסוי של 30 דקות ישנו יותר זמן, סבלו מפחות נקודות טריגר וחלה בגופם ירידה גם ברמות החומר המעורב בהעברת אותות כאב למערכת העצבים, בהשוואה לאנשים עם בעיה זו שקיבלו טיפולי הרפיה מסוגים אחרים. עם זאת יש צורך במחקר נוסף לפני שהעיסוי באבנים חמות יהפוך רשמית לאבן דרך סטנדרטית בטיפול בפיברומיאלגיה. בנוסף לכך, מחקר אשר נערך בשנת 2013, מצא כי אנשים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית עשויים להפיק תועלת מעיסוי ברמת לחץ בינונית, כמו עיסוי באבנים חמות. המשתתפים במחקר חוו פחות כאב, כוח אחיזה גדול יותר וטווח תנועה משופר לאחר חודש של טיפול בעיסוי.

מסאז' עשוי לסייע בהפחתת תסמינים של סרטן

מחקר גדול אשר ארך כשלוש שנים ופורסם בכתב העת Journal of Pain and Symptom Management בדק כיצד עיסוי מסוגים שונים השפיע על כאבים, עייפות, לחץ וחרדה, בחילה ודיכאון בקרב 1,290 אנשים עם סרטן.
המחקר הראה, למשל, כי עיסויים, בעיקר עיסוי שוודי, תרמו לשיפור של תסמיני הסרטן, אפילו אצל אלה שסבלו מתסמינים משמעותיים. החוקרים מאמינים כי השימוש המנחם במגע אנושי מילא תפקיד. כאשר מדובר בעיסוי עם אבנים חמות, הרי שקיים שילוב בין טכניקות עיסוי הלקוחות משיטת המסאז' השוודי לבין טכניקת העיסוי האינדיאני ויש להניח כי התועלות עבור המטופל יהיו רבות אף יותר.

עיסוי אבנים חמות עשוי לשפר את תפקוד המערכת האוטואימונית שלכם

עיסוי לסוגיו עשוי לחזק את מערכת החיסון של המטופל. על פי מחקר שנערך ב – 2010, הוכח כי לטיפול של עיסוי שבדי היתה השפעה חיובית על המערכת החיסונית של המטופל. דגימות דם שנלקחו מנבדקים לפני העיסוי ואחריו הראו ירידה ברמות החומר ארגינין – ווסופרסין, הורמון המסייע בוויסות לחץ הדם ואגירת נוזלים בגוף האדם.

שיפור בויסות החום בגוף המטופל 

לעתים קרובות אנשים מתארים את עיסוי האבן החם כטיפול מנחם אשר משרה עליהם תחושה של רגיעה עמוקה. החום מרגיע במיוחד עבור אנשים הנוטים לסבול מקור.

 

עיסוי באבנים חמות – האם זה כואב?

האבנים החמות הן אבנים חלקות ואורכן בדרך כלל כמה סנטימטרים. כאמור, המטפל בשיטת עיסוי זו ידאג לחמם עבורכם את האבנים באמצעות מחמם אבן עיסוי חשמלי מקצועי כך שניתן יהיה לשלוט בטמפרטורה..חום האבנים נועד בסך הכל להיות נעים ומרגיע, ולאפשר למעסה לעבוד על רקמות עמוקות במידת הצורך. אולם אם האבנים חמות מדי לתחושתכם או גורמות לכם לתחושה של אי נוחות, חשוב שתקפידו ליידע את המטפל בעיסוי באופן מיידי. אבנים חמות מדי עלולות לגרום לכוויות! בשורה התחתונה – כמו בכל עיסוי, טיפול של מסאז' לא אמור להכאיב אז כדאי שתגידו למעסה שלכם אם אתם מרגישים כאב. בזמן הטיפול.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול שלך בעיסוי אינדיאני באבן חמה?


כאשר תשכבו בביגוד מינימלי על שולחן הטיפולים בחדר העיסוי בספא או הקליניקה שבחרתם, המטפל או המטפלת שלכם ידאגו למרוח שמן עיסוי קל וריחני על עורכם (שמן לבנדר וזרעי ענבים הם המועדפים שלנו!), לפני שיניחו מגבת שנועדה לחצוץ בין גופכם לבין האבנים החמות.  במהלך העיסוי המטפל יניח אבנים חמות בנקודות ספציפיות על הגוף שלכם. בעוד שהנקודות עשויות להשתנות בהתאם לאזורי מתח השרירים והיסטוריית הבריאות של כל מטופל או מטופלת, האבנים בדרך כלל ממוקמות באזורים הבאים:

 • לאורך שני צידי עמוד השדרה
 • בכפות הידיים
 • על הרגליים
 • על שטח הבטן
 • על אזור הרגליים
 • ניתן להניח אבנים קטנות גם בין אצבעות הרגליים או על המצח של המטופל.

לאחר שהאבנים מונחות על גופכם, ייתכן שיחלפו מספר דקות עד שהחום יחדור לסדין או המגבת שהמטפל הניח על גופכם, כך שתוכלו להבחין אם האבנים חמות מדי.

כשהוא אוחז באבנים בשתי ידיו, המטפל יעשה שימוש בתנועות גלישה כדי להזיז את האבנים לאורך השרירים בגופכם. המטפל משתמש בטכניקות עיסוי שבדיות על הגב, ברגליים, בצוואר ובכתפיים בזמן שהאבנים נחות במקום או לאחר שהוסרו. אורכו של עיסוי אבן חמה אופייני הוא בין 30 ל 90 דקות.

 

לאחר שתחושו רגועים לחלוטין והתרגלתם לתחושה החמה של האבנים, המטפל שלכם יחליק את האבנים בעדינות על גופכם ויעצור מדי פעם כדי להניח אותן על אזורים שונים ברגליים ובגב שלכם. מרגע שעצמתם את העיניים, תרגישו שהלחצים היומיומיים שאתם חווים פשוט נעלמים מאליהם. אנחנו מרגישים שלווים יותר רק מלחשוב על זה!

טיפול מסאג' בשילוב אבנים חמות – האם זה מתאים לי?

טיפול בעיסוי אבן חמה הוא פתרון נהדר אם אתם מרגישים מותשים ושחוקים מטרדות היום יום של החיים. זהו עיסוי עמוק, שמביא לתחושה של רגיעה עמוקה במיוחד, ועם טיפול טיפוסי שנמשך בין 30 90 דקות (לבחירת המטופל – בהתאם לזמן והתקציב שעומדים לרשותכם), גם פגישה אחת תשאיר אתכם רעננים, מרוצים ונמרצים יותר ממה שהייתם לפני הטיפול. יתרה מכך, עיסוי באבנים חמות נחשב כמועיל לטיפול בכל מיני פגיעות, מתחים וכאבים בשרירים – ואף יכול להועיל לאנשים הסובלים מטרשת נפוצה או פיברומיאלגיה. מי ידע שעיסוי יכול להיות פתרון כה גאוני?


היכן ממקמים את האבנים על גוף המטופל בעיסוי אבן חמה?

ניתן להציב את חלוקי הנחל החמים על מיקומים שונים בגוף של המטופל בעיסוי אבנים חמות, למשל:
לאורך עמוד השדרה שלך / על הבטן שלך / על החזה שלך / על הפנים שלך / על כפות הידיים / על כפות הרגליים והבהונות שלך. מטפלים בעיסוי באבנים חמות עשויים גם להשתמש באבנים מחוממות בזמן שהם מעסים את גופך בטכניקות עיסוי שוודיות, ולשלב את האבנים כחלק מתנועות של לטיפות ארוכות, תנועות מעגליות, רטט, הקשה, לישה ועוד טכניקות אופייניות מעולם המסאג'ים השוודיים.

זה אולי ישמע לכם מפתיע אך לפעמים משתמשים גם באבנים קרות במהלך עיסוי באבנים חמות למיקסום התועלות מהטיפול. ניתן להשתמש באבנים קרות לאחר אבנים חמות לטובת הרגעה של כלי הדם המורחבים ולהרגעת העור שהתחמם.

מה עליכם לעשות על מנת להפיק את המרב מעיסוי האבנים החמות שלכם?

כדי שתוכלו להנות מחוויה מאזנת, מפנקת, משחררת ואפקטיבית של עיסוי באבנים חמות, אנו ממליצים לכם להקפיד לעשות שימוש בטיפים שלפניכם:

בחירת המטפל

הקפידו לבחור מטפל מוסמך שמורשה לעסוק בעיסוי באבנים חמות.

מילוי ההצהרה הרפואית

היו יסודיים בעת מילוי טופס ההצהרה הרפואית לפני כניסתכם לטיפול אבנים חמות בקליניקה או בספא.

צריכת מזון

אל תאכלו לפני העיסוי שלכם! רצוי מאוד להמנע מאכילה מרובה בין שעתיים או שלוש לפחות לפני שאתם מגיעים לטיפולי ספא. חבל שתסבלו מתחושות של כבדות, נפיחות או בחילה.

צריכת נוזלים

טיפולי עיסוי יכולים להשאיר אתכם מיובשים קלות, לכן חשוב להישאר רוויים על ידי שתיית מים לפני העיסוי ואחריו. (אם כי לפני הטיפול עדיף לכם להמנע מהעמסת נוזלים).

תקשורת פתוחה

חשוב ביותר ליידע את המטפל שלכם אם האבנים חמות מדי לטעמכם או שהלחץ שמופעל על גופכם במהלך הטיפול מרגיש לכם עז מדי.

לאיזה אנשים ובאילו מצבים אסור לעבור עיסוי באבן חמה?

העיסוי באבנים חמות בדרך כלל נחשב לבטוח עבור סוגים שונים של מטופלים, למרות שלדברי מכוני הבריאות הלאומיים, היו דיווחים נדירים על תופעות לוואי חמורות, כמו קרישי דם, פגיעה עצבית או שבר בעצמות. לפיכך מן הראוי לציין כי בעוד שבדרך כלל עיסוי באבנים חמות נחשב לבטוח כאשר הוא מתבצע על ידי מטפל בעיסוי שהוא מיומן ומורשה, עיסוי מסוג זה לא בהכרח מתאים לכל אחד.

למשל, נשים בהריון וכן ילדים צריכים להימנע לחלוטין מעיסוי באבנים חמות. בנוסף, אנו ממליצים בחום להתייעץ עם הרופא הקבוע שלכם (רופא המשפחה או רופא מומחה שמלווה אתכם ומכיר היטב את ההיסטוריה הרפואית שלכם) במידה ויש לכם בעיה רפואית, כגון לחץ דם גבוה, סוכרת, מחלות לב, דליות, מיגרנות, מחלות אוטואימוניות, ירידה ברגישות לכאב, סרטן, אפילפסיה, גידולים, או שתלים מתכתיים, או במידה והינכם מטופלים בתרופות שגורמות לדילול הדם.

כמו כן, אם עברתם ניתוח כלשהו לאחרונה או שיש לכם פצעים פתוחים, פציעות טריות או אזורים מודלקים בעור, עליכם לבדוק עם הרופא שלכם אם עיסוי באבנים חמות בכלל מתאים למצבכם הנוכחי.

כאמור, כאשר עיסוי אבנים חמות מבוצע על ידי מטפל מיומן, עיסוי כזה הוא בדרך כלל בטוח ומומלץ.
כדי שיהיה לכם נוח יותר לעקוב אחר סוגי המצבים בהם יש להימנע ממסאג' כזה או שדורשים התיעצות מקדימה עם הרופא שלכם – ריכזנו להלן רשימה:

 • הריון
 • הפרעת דימום או נטילת מדללי דם
 • כוויות בעור של המטופל
 • פצעים פתוחים
 • היסטוריה של קרישי דם
 • התאוששות מניתוח בששת השבועות האחרונים
 • שבר או אוסטאופורוזיס קשה
 • ספירת טסיות דם נמוכות (תרומבוציטופניה)
 • סוכרת

רשימה זו היא רשימת חלקית ביותר של מקרים שמחייבים התיעצות רפואית מוקדמת לפני טיפולי עיסוי. הרשימה כמובן אינה כוללת את כל סוגי המצבים האפשריים ולכן אנו חוזרים ומחדדים כי בכל מקרה בו יש ספק – אין ספק! גם אם אתם מרגישים טוב יחסית, לכו על בטוח והתיעצו עם רופא שמכיר אתכם לפני שאתם קובעים כל טיפול שהוא.

סיכונים ואזהרות לגבי עיסוי באבנים חמות

כדי למנוע כוויות במהלך טיפול מסאג' שכולל שימוש באבנים חמות, תמיד צריך להיות מחסום, כגון מגבת או סדין, בין אבני העיסוי החמות לעור שלך. חשוב לבדוק מראש עם המטפל שלך או לבקש לראות כיצד הם מחממים את האבנים. יש להשתמש במחמם אבני עיסוי מקצועי, ולעולם לא לעשות שימוש באבנים שחוממו באמצעות מיקרוגל, סיר לבישול איטי, פלטה או תנור.

נקודה נוספת שרצינו לחדד היא כי באופן כללי עיסוי לפני הלידה עשוי לעזור בהפגת מתחים ולהקל על תסמיני הריון לא נוחים.עם זאת, מרבית המטפלים אינם משתמשים באבנים חמות על נשים הרות.
אם את בהריון, עליך לקבל עיסוי רק באישור הרופא שלך, ולעבוד עם מטפל שמוסמך ספציפית לביצוע עיסוי טרום לידתי.

על החשיבות של תיאום ציפיות לפני עיסוי באמצעות אבנים חמות

מחקרים מראים כי עיסוי באבנים חמות עשוי להיות דרך מועילה להפחתת מתח וחרדה, לקידום הרפיה ולהקל על כאבים ומתח שרירים. יש צורך במחקר נוסף בכדי לגלות בדיוק מדוע לטיפול בעיסוי השפעה כה עוצמתית. יכול להיות שזה קשור למגע אנושי. עבור אנשים רבים המגע מציע תחושה של חיבור וביטחון. עם זאת דבר אחד ודאי – עיסויים באבן חמה עשויים להועיל למגוון מצבים רפואיים ונסיבות.

עיסוי באבנים חמות הוא שיטת טיפול שממשיכה להתפתח, כאשר קליניקות טיפול ומרכזי ספא רבים מציעים גרסאות משלהם לעיסוי מסוג זה. בין אם אתם מנסים טיפול ספא בפעם הראשונה או שאתם רואים בעצמכם שועלי מסאז'ים ותיקים ומעוניינים לנסות עיסוי אבנים חמות כדי לגוון את רפרטואר הטיפולים שלכם, חשוב שתדאגו לדבר עם המעסה שלכם (והמקום בו הוא עורך את הטיפולים) ותוודאו שהעיסוי באבן חמה אצלם אכן מתאים למצבכם הרפואי, עונה על ציפיותיכם מעיסויים ויכול לתת מענה לצרכים הפרטניים שלכם.

חשוב להבין כי בעוד שאנשים רבים מוצאים את החום של אבני הטיפול מרגיע מאוד ומועיל לנפש, לגוף ולרוח – עבורכם זה לא בהכרח יתאים! אתם רוצים גם לוודא שמדובר בסוג הנכון של עבודת הגוף עבורכם – במיוחד אם אתם סובלים ממצב בריאותי קיים או פציעה. כדי להבטיח שתהיה לך חוויה חיובית של עיסוי באבנים חמות, חשוב להשתמש רק בשירותיו של מעסה שעבר הכשרה לעבודה עם אבנים חמות.

טיפול אבנים חמות

מה מרגישים לאחר טיפול ספא שמשולב בו עיסוי בעזרת אבנים חמות?

אתם עלולים להרגיש כאבים במהלך העיסוי שלכם או ביום שאחרי הטיפול. זה יכול להיות בגלל מניפולציה עמוקה של רקמות ולחץ שהמטפל או המטפלת בעיסוי מפעילים על אזורים רגישים בגוף שלכם. עם זאת חשוב לנו לחדד את הנקודה הבאה פעם נוספת: אתם לא אמורים להרגיש כאב תוך כדי הטיפול שלכם בעיסוי אבנים חמות! אם אינך חשים בנוח או חווים כאבים במהלך העיסוי שלכם, עליכם ליידע את המטפל שלכם באופן מיידי. טיפול בעיסוי אבן נועד כאמור להיות פינוק נהדר ודרך למילוי מצברים אם אתם מרגישים שחוקים משגרת היום יום שלכם.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!