עיסוי משולב: על היתרונות והאופן בו הוא משתלב בחיים

מכוני ספא ​​ועיסוי רבים מציעים עיסוי משולב ( Combination Massage ). עיסוי משולב כשמו כן הוא – עיסוי אשר משלב סגנונות שונים ומגוונים של טיפולי ספא על מנת למקסם את רמת ההרפיה, ההנאה והרגיעה של המטופל. במסגרת טיפול של מסאג' משולב תוכלו להנות מטעימה ממגוון של סוגי עיסוי פופולאריים ואהובים – החל מעיסוי שבדי קלאסי, דרך עיסוי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, עיסוי באבנים חמות, שיאצו ועוד מבחר סגנונות טיפול הידועים כמומלצים, נעימים וממריצים.
במאמר זה נספר לכם מה קורה בזמן טיפול של עיסוי משולב, נדון ביתרונות הרבים של טיפול ספא מסוג זה, נסביר עבור מי מומלץ העיסוי המשולב, נסקור את הטכניקות בהן עושים מטפלים שימוש במסגרת העיסוים המשולבים ונגלה לכם איך להפיק את המירב מחויית העיסוי המשולב. המשיכו לקרוא כדי לגלות, למי העיסוי המשולב הכי מתאים והאם מסאג' מסוג זה הוא מה שאתם באמת זקוקים לו.

מה זה בעצם עיסוי משולב?

עיסוי משולב הוא עיסוי המשלב יותר מסגנון אחד של מסאז' או טכניקת עיסוי. טיפול של מסאג' משולב יכול לשלב טכניקות של עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, טיפול בנקודות טריגר ועיסוי באבנים חמות. לכן הוא נקרא "עיסוי משולב" – שכן טיפול זה מציע מפגש מפנק של טכניקות עיסוי שונות שמקורן במפגש של מזרח ומערב. מדובר בשילוב בין סגנונות של עיסויים, מגע וכלים טיפוליים שמקורם במגוון של תרבויות, כאשר במסגרת הטיפול משלבים המטפלים רכיבים אשר מפעילים את חוש הריח וחוש השמיעה בגופו של המטופל (למשל – עיסוי עם שמנים ארומטיים, קטורת ריחנית, מוסיקת ספא נעימה ועוד). שילובים אלה משמשים להתאמת העיסוי להעדפות האישיות ולצרכים הספציפיים של כל מטופל ומטופל.

למה ניתן לצפות במהלך עיסוי משולב?

במהלך עיסוי משולב, לרוב ישכב המטופל ללא בגדים (עם חלק תחתון בלבד) על מיטת הטיפולים, כשהוא מכוסה במגבות או בסדין. המטפל בעיסוי משולב בדרך כלל שואל את המטופל בתחילת הטיפול  באילו חלקים בגוף ברצונו להתמקד – אך זה בהחלט לגיטימי לבחור עיסוי לכל חלקי הגוף. מבלי להתמקד רק באזור מסוים במהלך הטיפול. המטפל בעיסוי משולב משתמש במומחיותו כדי לשלב בטיפול טכניקות עיסוי מגוונות שמקורן בסוגי טיפולים שונים. זאת במטרה להציע את המענה הטוב ביותר לצרכים הספציפיים שלך כמטופל / ת. השימוש בשילוב של טכניקות טיפוליות שונות נועד בסופו של דבר לסייע בהפחתה של הלחץ והמתח בגופך, ולספק גם הקלה בכאב במידת הצורך. עיסוי משולב ימשך בדרך כלל פרק זמן שבין 45 דקות לבין שעה וחצי, בהתאם להעדפת המטופל והתקציב שלו.

מהם היתרונות מהם תוכלו להנות בטיפול של מסאז' משולב?
האם אתם נמנים על האנשים שמתקשים לבחור בין מגוון האופציות המפתות המוצעות בתפריט הטיפולים של הספא אליו הגעתם, או לא בטוחים מהו סוג הטיפול שיתן את המענה הטוב ביותר לצרכים שלכם? בדיוק לשם כך הומצאו העיסויים המשולבים! טיפול המסאז' המשולב הוא פתרון שיאפשר לכם ליהנות מכל העולמות בבת אחת ולהבין מה היא טכניקת העיסוי המועדפת עליך והכל במסגרת טיפול חד פעמי.

עיסוי משולב הוא גם בחירה מצוינת עבור אנשים שאין להם נסיון רב עם טיפולי ספא או מסאז'ים. טיפול משולב יכול לעזור לך לגלות אם יש סגנונות עיסוי וטכניקות מגע שאתם מתחברים אליהם יותר או פחות ולבחור בצורה מושכלת יותר את סוג העיסוי המתאים לכם בפעם הבאה שתגיעו לספא.

בנוסף, ישנה טענה כי שילובים מסוימים של טכניקות עיסוי, מגבירים את השפעות הריפוי של העיסוי. לדוגמא, עיסוי שוודי בשילוב אבנים חמות תורם להמרצה של זרימת הדם וחילוף החומרים בגופו של המטופל, ביעילות רבה יותר מאשר שימוש בסגנון עיסוי אחד בלבד.

האם ניתן לדעת אילו סגנונות עיסוי יכלול המסאג' המשולב שלי?

במרבית המקרים, כאשר מדובר בעיסוי משולב, מכלול הטכניקות בו יעשה שימוש המעסה שיטפל בכם, נתון יהיה לשיקול דעתו או דעתה. בעיסוי משולב מטפלים גם בקבוצות השרירים הגדולות בגופכם וגם בקבוצות השרירים הקטנות יותר בעזרת שימוש בטכניקות שונות של הפעלת לחץ על נקודות טריגר, שפשופים או חיכוך:

טכניקת החיכוך ( באנגלית: friction )

פעולת החיכוך (מוכר גם בתור "פריקשן ") הינה טיפול על ידי הפעלת לחץ בתנועה מעגלית המבוצעת לאורכו או לרוחבו של שריר נוקשה או כואב (או טריגר פוינט) כדי להרפות את הרקמה ולשחרר מתחים.

טיפול בלחיצות

מבוצע על ידי הפעלה של לחץ קבוע ומתמשך לרוב באמצעות אצבעות המטפל על נקודה ממוקדת בגופו של המטופל בה הוא סובל מכאב, נוקשות או תחושת תפיסות.

שפשוף 

טכניקת השפשוף מופעלת על ידי שפשוף של שרירי המטופל בתנועות ארוכות של משיכה המתבצעות עם כיוון זרימת הדם אל לבו של המטופל. השפשוף מסייע לחימום השרירים והרקמות בגופו של המטופל ותורם להמרצה של מחזור הדם.

הטכניקות שמנינו לעיל מהוות את הבסיס למרבית סוגי העיסויים המודרניים.
עם זאת, התאמת אופי העיסוי שלכם והכלים בהם יעשה המטפל שימוש במסגרת הטיפול, אמורים להיות מותאמים להעדפותיך כמטופל ולצרכיך האישיים. לכן אל תתביישו לפנות למטפל או למטפלת שלכם לפני העיסוי ולהסביר להם מה היא מטרת העיסוי מבחינתכם – למשל, אם העיסוי נועד להרפיה ורגיעה או לטיפול בכאבי שרירים והקלה במתח. במהלך העיסוי, חשוב שתרגישו חופשי לומר לאדם שמטפל בכם אם יש סגנון מגע מסוים או טכניקה שאתם אוהבים יותר או פחות. לאלו מכם אשר מעדיפים ללכת על בטוח, קיימת כמובן האפשרות לפנות למכון היופי / הספא או הקליניקה בה בחרתם מראש, ולברר מה הם סגנונות העיסוי שנכללים בדרך כלל בעיסוי המשולב אצלם.

כיצד מתכוננים לטיפול של עיסוי משולב?

כמו בכל טיפול ספא וטיפולי מסאז' בפרט, חשוב להמנע מצריכת מזון מוגזמת בסמוך לזמן הטיפול שלכם כדי שלא תגיעו אליו עם תחושות של כבדות ואי נוחות. טיפול ספא משולב הוא חוויה נפלאה ומרעננת אך יש לקחת בחשבון כי זהו עיסוי אשר גורם להמרצה של זרם הדם ולכן אם חסרים לכם נוזלים אתם עשויים לצאת ממנו כשאתם מסוחררים או על סף הקאה. לכן אנו ממליצים כי כשעתיים לפני העיסוי המשולב תמנעו מאכילה אך לשתות מים ניתן ואפילו מומלץ על מנת שלא תגיעו לטיפול מיובשים או מותשים.

עיסויים משולבים – למי הם הכי מומלצים ומתאימים?

אם אתם בין הגילאים 20 עד שישים ומעונינים בחוויה שמשרה נינוחות ורגיעה ותאפשר לכם לפרוק את המתח והלחץ היומיומי שאתם שרוים בו, או להקל על מתח שרירי או עומס על המפרקים בגופכם – עיסוי משולב הוא בהחלט הפתרון האופטימלי עבורכם. מסאג' משולב מסייע גם להמריץ את זרימת הדם, לזרז פינוי של רעלים מגופכם, ולהפיג כאבים אשר מלוים אתכם בשגרה, כמו כאבי צוואר, כתפיים וראש.

מאסז'

כיצד אוכל להפיק את המירב מחויית העיסוי המשולב שלי?

כדי להנות מעיסוי משולב אין צורך להגיע עם כאבים או בעיות ספציפיות המחייבות טיפול. טיפול של מסאז' משולב הוא חוויה נפלאה, מרגיעה ומשחררת שמתאימה לכל אדם – בין אם מדובר במטופל שמעוניין לשחרר שרירים תפוסים ובין אם אתם מעונינים לשחרר מעצמכם את טרדות היומיום ולהתמסר לטיפול מפנק גם עבור הנפש.

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!