ההבדלים בין קורס עזרה ראשונה לקורס החייאה

מדובר בשני קורסים חשובים במיוחד לחיים ולהצלת חיים של בני אדם. הקורסים הללו נותנים לנו את היכולת בתור אנשים מן הישוב, אנשים פשוטים לבצע תפעול של אירועים שיש בהם סכנת חיים מוחשית לאנשים אחרים. הקורסים הללו יכולים לשמור ולהציל חיים ויש להם חשיבות מאוד גדולה בעולם הרפואה הדחופה. אבל מה ההבדל ביניהם? אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר.

 

קורס החייאה – מה זה בכלל?

אחד מן הקורסים החשובים ביותר שאדם יכול לעבור הוא קורס ההחייאה. מדובר בקורס שנותן כלים להצלת חיי אדם באופן ישיר. הקורס נותן את המידע הרלוונטי לתפעול אירועים מסכני חיים, איך צריך לתפקד במקרים כאלה ואיך אפשר באופן ישיר לבצע החייאה ולהציל חיים של אנשים אחרים. הקורס מלמד אותנו מה אסור לעשות במקרים הללו מסכני החיים ומה מותר ונותן לנו כלים להרגעה עצמית כדי לתפעל אירועים באופן יעיל ובטוח. הקורסים הללו נותנים לנו גם את הכלים להרגעה של אנשים ולהיות "המבוגר האחראי" עד להגעת כוחות ההצלה.

 

קורס עזרה ראשונה

קורס זה לעומת זאת מביא לנו כלים נוספים בכל מה שקשור לתפעול אירועים מסוג זה. הקורס הזה מלמד את האדם כיצד לתפעל את האירועים וחוץ ממקרי החייאה גם איך לטפל בכל מה שקשור לפציעות ולהנגיש את העזרה הראשונה במקרים אחרים ששונים ממתן החייאה. הקורס נותן כלים גם לביצוע חבישה, תפעול אירועים מסוגים שונים ורחבים יותר מקורס ההחייאה והוא בעל מספר שעות רב יותר מה שהופך את מקבלי הקורס למגישי עזרה ראשונה מקצועיים יותר מקורסי החייאה.

 

אז מה ההבדל?

ההבדלים מתחילים בזמן הקורסים. אם קורס עזרה ראשונה מתחיל במספר דו ספרתי של שעות פעילות, קורס החייאה יהיה לרוב בין 4 ל 6 שעות פעילות והתמקצעות שמתמקד בפעולות ההחייאה עצמן ולא במתן עזרה ראשונה במקרים שונים. לשניהם יש חשיבות רבה לעולם הרפואה הדחופה ואין קורסים חשובים יותר או פחות אלא היקף הלמידה בין שניהם הוא שונה. בנוסף, יש עוד הבדלים רבים בין השניים אבל כל ההבדלים מתמקדים בעיקר בהיקף השעות ובהיקף חומר הלימוד שיש בקורס עצמו.

אז כפי שאתם יכולים להבין מדובר בשני קורסים דומים אבל שונים בעלי היקף שעות שונה. לא ניתן להשוות בחשיבות של הקורסים מאחר ולכל אחד יש את התפקיד שלו. קורסי ההחייאה מונגשים יותר לקהל הרחב מאחר ומטרתם במקרים של סיכון חיים ישיר שאדם צריך החייאה שלאנשים יהיה את הידע המקצועי לתת את ידם ואת התפעול עד להגעה של גורם מוסמך. קורסי עזרה ראשונה הם שונים במהותם והם מתמקדים במקרים רבים יותר אשר לא כולם דורשים החייאה. לדוגמא, אצל המרכז לרפואה דחופה ניתן למצוא מגוון קורסי עזרה ראשונה מסוגים שונים.

תיק עזרה ראשונה בצבע אדום
תיק עזרה ראשונה בצבע אדום
יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

ליקוריץ המקורי – עד כמה הוא מקורי?

אין ספק שקיים קשר ישיר בין האוכל שאנחנו אוכלים לבריאותנו הכללית, ליתר דיוק למצב הבריאותי של עורקינו בגוף. מעבר לכך שהאוכל שאנחנו מזינים את הגוף