קיבלתם פטור ממס הכנסה? כך תצטרכו להציג אותו

חייו של אדם בעל נכות יכולים להיות לא פשוטים. ישנו קושי של החברה להכיל ולקבל אנשים בעלי נכות. ישנם כמובן גם אתגרים פיזיים במרחב הציבורי והפרטי, משום שמקומות רבים אינם בנויים בהתאם לצרכים של אנשים בעלי מוגבלות. בנוסף לכל אלו, לא מעט מהליקויים הפיזיים והנפשיים דורשים גם טיפולים, שעולים לא מעט כסף.

תוסיפו לכך את העובדה שבעלי נכויות רבים מוצאים את עצמם מודרים משוק העבודה – ותקבלו מתכון לאסון. כדי להקל על המצב, מדינת ישראל מעניקה פטור ממס הכנסה בגין נכות. בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא מדריך קצר בנושא פטור ממס הכנסה.

איך מקבלים פטור ממס הכנסה

כדי לקבל פטור ממס הכנסה עליכם לקבל אישור מוועדה רפואית כי אתם זכאים ל-100 אחוזי נכות בגין ליקוי רפואי. אפשרות אחרת היא לקבל אישור מוועדה רפואית כי אתם זכאים לאחוזי נכות מצטברים של 90 אחוז בגין מספר ליקויים, כשלפחות אחד מהם יוצר אצלכם יותר מ-40 אחוזי נכות.

לפטור ממס הכנסה יהיו זכאים לא רק מי שזכאים לאחוזי נכות על פי חוק הביטוח הלאומי, אלא גם מי שהוגדרו כנכי צה"ל, נפגעי פעולות איבה, נפגעי גזזת, ניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים.

פטור ממס הכנסה

איך להציג פטור ממס הכנסה

כדי לקבל את הפטור יש לשלוח את פרוטוקול הוועדה הרפואית שמאשרת את קביעת אחוזי הנכות בטופס מקוון או בצירוף לדו"ח השנתי בסוף השנה. במידה וקיבלתם אישור פטור ממס הכנסה, יש להציג אותו רק פעם אחת – מיד עם קבלתו – למעסיק שלכם. במידה ואתם עובדים בתור עצמאיים, יהיה עליכם להציג את הפטור בסוף כל שנה יחד עם הדו"ח השנתי.

 

איך לקבל החזר מס על מס הכנסה

אם הייתם זכאים לפטור ממס הכנסה, וגיליתם זאת רק לאחר זמן – אתם עדיין יכולים לקבל את הכסף שלכם בחזרה. כדי לקבל את הכסף ששילמתם ללא סיבה, יהיה עליכם למלא טופס בקשה לקבלת החזר רטרואקטיבי. לבקשה יש לצרף טופס 135 (אם אתם שכירים), ואת פרוטוקול הוועדה הרפואית שקבעה לכם את אחוזי הנכות.

 

סיכום

לסיכום, פטור ממס הכנסה לבעלי נכות מגיע לכם בזכות – ולא בחסד. אל תהססו למצות את הזכות שלכם, ולהקל מעט מהעול הכלכלי שמוטל עליכם (כמו על כולם). פטור ממס הכנסה יכול להגיע לשווי של עד מאות אלפי שקלים בכל שנה, כך שגם אם לא מיציתם את הזכות הזו בזמן – כדאי לכם לנסות לדרוש החזר רטרואקטיבי.

ניתן להגיש בקשה לקבלת אישור פטור ממס הכנסה באופן עצמאי, או על ידי פנייה לחברה המתמחה במיצוי זכויות ועבודה מול רשויות החוק והמס. פנייה עצמאית אמנם זולה יותר, אך דורשת הרבה יותר תשומת לב וטרחה. חברה המתמחה במיצוי זכויות תקל עליכם את התהליך, תפשט אותו ותשיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר.

איך מקבלים פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

מהי ההגדרה של צרכים מיוחדים?

בחברה שלנו, חיוני להבטיח שלכל אדם, ללא קשר ליכולותיו, יהיו הזדמנויות שוות לשגשג ולממש את מלוא הפוטנציאל שלו. כדי לתמוך במטרה זו, הוקמו ארגונים ומוסדות

למה השתלת שיער בטורקיה עדיפה?

כשחושבים על טיפול קוסמטי בטורקיה הדבר הראשון שעולה לראש זה טיפולי השתלת שיער. השתלת שיער אפשרית באמצעות הליכים שונים, חלקם יעילים יותר מאחרים. במאמר הבא