יתרונות וחסרונות של ריצה על הליכון

המצאת ההליכון סללה מחדש את הדרך שבה רבים מאיתנו מתאמנים.

בכל שעה ביום, בכל מזג אוויר, אימון על הליכון הוא תמיד אופציה זמינה ונוחה. רבים אשר נהנים מהפרטיות והגמישות שהאימון בהליכון ביתי מאפשר כלל לא מבינים איך היה אפשר להתאמן עד עכשיו.

אחרים חושבים כי כל הטעם בספורט הוא לצאת החוצה וריצה על הליכון יוצרת תחושה קלסטרופובית ועצובה, כמו אוגר שרץ על גלגל.

אז מה היא האמת? מה כל כך טוב בריצה על הליכון ומה כל כך רע?

 

נוחות ושמירה על הגוף

ריצה על הליכון מאפשרת בקרה טובה יותר גם על האימון עצמו וגם על סביבת האימון. בעזרת ההליכון קל יותר לעקוב ולקבוע את המשתנים השונים של האימון. מעולם לא היה כל כך פשוט ונוח לקבוע את קצב הריצה, מידת השיפוע ולתכנן מראש את האינטרוולים השונים. כשמנסים להיכנס לכושר תוכניות האימונים השונות מאפשרות לקבוע את מטרת האימון ומאפשרות להגיע לתוצאות מדידות ביעלות גבוהה יותר. מעבר לכך שמזג האוויר לא מהווה מגבלה, בעת ריצה בהליכון ניתן לקבוע במדויק את הטמפרטורה הרצויה ולדאוג לסביבת אימון אופטימלית ומותאמת אישית. בנוסף, בהליכונים טובים כדוגמת הליכונים של VO2, רצועות הריצה מאפשרות הפחתה של העומס מהמפרקים שלכם ובכך מסייעות לכם לשמור על גופכם ולהימנע מפציעות. על מנת להנות מיתרון מובהק זה שיש להליכונים להציע, בעת בלאי, החליפו רצועה להליכון VO2 רק אצל חברות מקצועיות שמספקות חלקי חילוף מקוריים.

 

פחות שרירים מופעלים וקצת משעמם

בעת ריצה על סוגים שונים של משטחים על מגוון משתנה של טופוגרפיה השרירים והמפרקים שלנו עובדים כל העת כדי להתאים לתנאי הדרך המשתנים. האימון הנלווה הזה עוזר מאוד לשפר מיומנויות כמו קאורדינציה ויכולות שמירה על שיווי המשקל. כאשר עוברים לרוץ על משטח אחיד, כמו ריצה על הליכון למשל, כמות השרירים שמושפעים מהאימון היא קטנה יותר. כמו כן, כשרצים על הליכון  מכיוון שמסלול הריצה עצמו נע על ידי מנוע, העוצמה שבה עלינו להפעיל את השרירים כדי לדחוף את עצמנו קדימה למעשה פוחתת. עוד אספקט שעלול להפריע בעת ריצה על הליכון הוא המונוטוניות שבריצה שכזו. גם עם הפלייליסט המרגש ביותר או תכנית הטלוויזיה המותחת ביותר, יש אנשים שריצה באותו מקום במשך כל האימון פשוט משעממת אותם.

 

אז מה השורה התחתונה?

האם ריצה על הליכון היא הבחירה המוצלחת או שבכלל עדיף להימנע ולדבוק בריצה באוויר הפתוח? למעשה אין תשובה אחת נכונה ואין צורך ממשי לבחור. אנשים שאוהבים לרוץ על הליכון ימשיכו לעשות זאת וישלימו את אימוני השרירים שלהם באמצעים אחרים. מי שמעדיף לרוץ בחוץ יוכל לשלב אימוני הליכון מפעם לפעם כדי להתאים את האימונים שלהם ללוח זמנים עמוס במיוחד או בכדי להימנע מתנאי מזג אוויר קשים שלא מאפשרים לצאת החוצה.

אישה רצה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
מדרסים מומלצים ב 2020

מה באמת צריך לדעת כל מי שרוצה לקנות מדרסים חדשים בשנת 2020? והאם המדרסים של ימינו באמת יכולים לתת את התמיכה שלה אנחנו זקוקים? כל

סקירת סדרת מוצרי קמדיס לעור KAMEDIS

קמדיס היא חברה ישראלית אשר משווקת סדרות שונות של מוצרים דרמטולוגים מחומרים טבעיים המתאימים לבעיות עור שונות עבור אנשים אשר יש להם עור רגיש במיוחד.

אלופציה אראטה – התקרחות פתאומית

כולנו רגילים להסתובב עם שיער על הראש ובאיברים אחרים, אך לא אחת קורה שפתאום, בבת אחת, אנחנו סובלים מהתקרחות משמעותית שאי אפשר להתעלם ממנה. מצב