המתכון להצלחה: תכונות האופי שחשוב שילדיכם יכירו

ישנם פרמטרים רבים אשר יכולים לנבא הצלחה של צעיר בעתיד.

אינטליגנציה, ניסיון, ציונים בלימודים, רכישת השכלה גבוהה – כל אלו ידועים ומיוחסת להם השפעה רבה על סיכויי ההצלחה שלנו בעתיד.

אך מה לגבי תכונות האופי שלנו? תופתעו: פיתוח תכונות אופי ומערכת ערכים משפיע באופן משמעותי על התפתחות הילד ועל סיכוייו להצליח.

אז איך עושים את זה נכון ומאיפה מתחילים?

 

פיתוח תכונות אופי

מחקרים מראים שהאישיות שגיבשנו כילדים, ככל הנראה תלווה אותנו גם במהלך חיינו הבוגרים. כהורה, ניתן לגבש בקלות רשימת תכונות אופי חיוביות לילדים, ומומלץ להשקיע בפיתוח אופי, ולא רק אינטליגנציה, כבר מגיל קטן. בעזרת מערכת חזקה של תכונות אופי, לילד יש פוטנציאל לצמוח ולהתפתח בקלות, ואף להרוויח לעצמו הזדמנויות חדשות בתחומי חיים רבים בעתיד.

 

אופי או אינטליגנציה – למה לא גם וגם?

השקעה באינטליגנציה וב – IQ של הילד יכולות להניב פרי, אך התועלת שברכישת תכונות אופי טובות וחזקות יכולה לנתב את הילד להצלחה ולהפיק יותר תועלת בטווח הרחוק.

למעשה, הסוד טמון בשילוב – אינטליגנציה יכולה לסייע לתלמיד ללמוד כראוי למבחן, אך ההבנה כיצד להתמודד עם כישלון תקל עליו במידה ולא יצליח. תכונות האופי הן למעשה כלים משלימים למידע אותו צובר הילד לאורך חייו, והן מסייעות לו לנתב את המידע בצורה נכונה.

 

איך עושים את זה?

אמנם ילדינו יכולים להתעצב במסגרות החינוכיות הפורמליות והלא פורמליות, אך להורים ישנה ההשפעה המשמעותית ביותר על עיצוב אופיו של הילד, בעיקר בשנותיו הראשונות. לרוב, ניתן לטפח את התכונות הרצויות בעזרת שיח מנחה של ההורה והדגשת הזדמנויות בהן אפשר להשתמש בתכונה הרצויה. למשל, לימוד שליטה עצמית בעזרת מתן הזדמנות לילד לבחור רק ממתק אחד מתוך כמה.

פרקי הזמן האידיאליים לטיפוח תכונות אופי טובות הם עד הגעת הילד לגיל 3, ובמהלך גיל ההתבגרות שלו – אולם ניתן להשפיע ולעצב אותן בכל גיל.

 

תכונות הזהב

ישנן עשרות תכונות אופי טובות, אך מחקרים מצאו כי 7 מהן הן יוצרות שילוב חזק, המשמעותי לסיכויי ההצלחה של הילד בעתיד:

  1. שליטה עצמית
  2. דבקות במטרה
  3. התלהבות
  4. אינטליגנציה חברתית
  5. הכרת תודה
  6. אופטימיות
  7. סקרנות

 

כל אחת מן התכונות הנ"ל יכולה להתפתח בקרב הילד גם באופן טבעי, אך ניתן לנסות ולעצב אותה גם בעזרת הכוונה חיצונית. נוסף לתכונות אלו, ניתן לחשוף את הילד גם למעלות כמו ביטחון / הערכה עצמיים, דימוי עצמי חיובי ומודעות עצמית גבוהה – ובאותה נשימה לדון עמם בתכונות שליליות ובטיפול בהן, דוגמת דחיינות, התנהגות פרפקציוניסטית או מאפיינים קיצוניים אחרים.

 

לסיכום

חלק חשוב ובלתי נפרד מהתפתחותו המוצלת של הילד טמון ברכישת תכונות אופי חיוביות – זהו דבר שניתן, כהורים, ללמד את הילד, אך גם לרכוש מצד הילד במסגרות חינוכיות ובסביבתו הקרובה במהלך חייו. ישנן תכונות אופי רבות שניתן לפתח ולהיחשף אליהן, אך חשוב לשים לב בין היתר להתמודדות עם התכונות השליליות שהילד עשוי לאמץ – ואיך כדאי לשפר אותן בעזרת התכונות הטובות.

 

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

המסכה של סונוביה

יש הרבה דברים חשובים בחיים כמו הזוגיות שלנו, הקריירה שלנו, הילדים שלנו, אורח החיים שלנו ורמת החיים שלנו. אך כל הדברים הללו מתגמדים אל מול