תפקיד הרופאים בקביעת זכאות לפטור ממס הכנסה בישראל

לצערנו המצב הכלכלי של רבים במדינת ישראל לא טוב. יוקר המחיה לא מפסיק לעלות, המחירים מזנקים, ואף נקודת אור לא נראית באופק. כל זה מגיע על רקע משבר הקורונה, שהרבה מאוד ישראלים עדיין לא התאוששו ממנו.

באופן טבעי, מי שהכי סובל מהעניין אלו השכבות החלשות מבחינה חברתית, ואנשים שעד עכשיו עוד הצליחו איכשהו להסתדר, נמצאים במצב קשה מאוד. אם גם אתם נמצאים במצב לא פשוט, חשוב שתדעו שיש אנשים שזכאים לקבל פטור מתשלום מס הכנסה. מדובר על הנחה משמעותית שיכולה לחסוך לא מעט כסף, ואם מגיע לכם לקבל אותה, כדאי לנצל את העניין.

 

פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא מס שמוטל על כל אזרחי המדינה. כדי למלא את הקופה הציבורית, המדינה לוקחת לעצמה אחוז מסוים מהמשכורת של כל אחד מאיתנו. מדיניות מס ההכנסה בישראל היא פרוגרסיבית, מה שאומר שככל שאדם מסוים מרוויח יותר כסף, הוא גם צריך לשלם יותר מס הכנסה.

אבל כפי שהסבירו לנו המומחים של חברת בשביל הזכויות שעוסקים בתחום, יש יחידים שמקבלים מהמדינה הטבה גדולה – פטור מתשלום מס הכנסה. לרוב מדובר על אנשים עם מחלות או מוגבלויות שונות, ומכיוון שמצבם הכלכלי בדרך כלל לא ממש טוב, המדינה מוותרת להם על מס ההכנסה.

פטור ממס הכנסה

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

באופן כללי, נכות של 100 אחוז, או נכות של כמה בעיות שמגיעות יחד לנכות של 90 אחוז, מזכות בפטור ממס הכנסה באופן אוטומטי.

אבל חשוב לדעת שלא מדובר על סוף פסוק, גם מי שלא עומד בתבחינים הללו יכול להגיש תביעה פרטנית לביטוח לאומי ולמס הכנסה על מנת לקבל פטור ממס הכנסה. התביעה הזו תדרוש ממנו לעבור תהליך בירוקרטי מסוים, להגיש מסמכים ואישורים רפואיים שונים, ולהגיע לוועדה רפואית.

פטור ממס הכנסה

תפקיד הרופאים בקביעת הזכאות לפטור ממס הכנסה

למעשה הרופאים הם דמויות מפתח בקביעת הזכאות לפטור ממס הכנסה. הרופאים של וועדת הפטור הם אלו שאומרים את המילה האחרונה בעניין, ומחליטים האם אדם מסוים זכאי לקבל את הפטור או שהוא לא זכאי. מי שלא עומד בתבחינים הראשוניים, ומעוניין להגיש תביעה ייעודית, גם כן חייב להיעזר בשירותיהם של רופאים.

אותו אדם יצטרך להוכיח שהוא זכאי לפטור ושיש לו בעיות רפואיות משמעותיות, כך שהוא יהיה חייב לעבור שלל בדיקות ולהביא אישורים ומסמכים מהרופאים שלו, שיהוו עדות לכך שמגיע לו לקבל את הפטור ממס הכנסה. לסיכום, הרופאים הם דמויות מפתח בקביעת הזכאות לפטור ממס הכנסה, והקביעה המקצועית שלהם היא לרוב המילה האחרונה שנאמרת.

 

סיכום

אם אתם מעוניינים להשיג פטור מתשלום מס הכנסה עקב מגבלה רפואית אך חוששים מהתמודדות בירוקרטית ארוכה, חשוב שתדעו: יש חברות שונות שיסייעו לכם בתהליך. תקבלו ליווי מקצועי ואדיב והם יטפלו עבורכם בכל הבעיות והעניינים.

פטור ממס הכנסה

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

מהי ההגדרה של צרכים מיוחדים?

בחברה שלנו, חיוני להבטיח שלכל אדם, ללא קשר ליכולותיו, יהיו הזדמנויות שוות לשגשג ולממש את מלוא הפוטנציאל שלו. כדי לתמוך במטרה זו, הוקמו ארגונים ומוסדות