פוליטיקלי קורקט: 3 סוגי מגדרים שכדאי להכיר

כמה סוגי מגדרים יש, וכיצד עלינו לפנות לאדם שזהותו המגדרית מבחינתו היא "הם"? כן, יש דבר כזה, והאמת שבימינו הסיטואציות האלה עשויות להיות די מבלבלות. אם גם אתם מעט מבולבלים מסוגי המגדרים שקיימים בימינו, ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא הזה – המשיכו לקרוא. 

 

כמה מילים על פוליטיקלי קורקט בימינו

יש מי שיגידו כי האמריקאים המציאו את ה-"פוליטיקלי קורקט", ובאותה נשימה, ייתכן שיגידו גם כי אין קשר בין ישראלים לבין פוליטיקלי קורקט. ככה או ככה, אנחנו חיים בעידן ה-"ME TOO", בעידן של ריבוי מגדרים, ובעידן בו המון היבטים שונים של החיים התעצבו והשתנו במרוצת השנים. בפועל, אין באמת תשובה חד משמעית לשאלה כמה סוגי מגדרים יש.

הסיבה לכך היא, שמגדרים מהווים ספקטרום רחב ומגוון, וכל אדם יכול לחוות את המגדר שלו באופן שונה. בעוד כי במדינות רבות בעולם נהוג לחשוב על "מגדר" בהקשר של גבר ואישה בלבד, תפיסה זו הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות. הלכה למעשה, יותר ויותר אנשים מזהים את עצמם כבעלי זהות מגדרית שאינה בהכרח משהו בינארי כמו "גבר או אישה".

כמה מילים על פוליטיקלי קורקט בימינו

3 סוגי המגדרים (הנוספים) שקיימים היום

אז, כולנו יודעים ומכירים מהם 2 המגדרים שכולנו חיינו על פיהם במשך אלפי שנים, כמובן – גבר ואישה. עם זאת, אם אתם שואלים מה זה קוויר או מי נחשב "אג'נדר", כנראה שעדיין לא יצא לכם להכיר את המגדרים הנוספים שנוצרו בעידן הנוכחי. אם כך, ריכזנו עבורכם את כולם כאן בשורות הבאות:

  1. טרנסג'נדר: טרנסג'נדר הוא אדם שאימץ זהות מגדרית שונה מאשר הזהות אשר נקבעה לו בלידה.
  2. אג'נדר: ישנם אנשים אשר אינם מזדהים עם שום מגדר, אם כי זהו טרנד אשר התפתח רק ממש בשנים האחרונות בעיקר בארה"ב. אנשים אלו בד"כ מבקשים שאנשים אחרים יפנו אליהם בשם התואר: "הם" (ולא "הוא" או "היא").
  3. ביג'נדר: ביג'נדר הוא אדם המזדהה עם שני מגדרים, כלומר גבר ואישה גם יחד, או לחילופין, 2 מגדרים אחרים.

חשוב לציין שמה שריכזנו כאן לעיל, מהווה רשימה חלקית. בפועל, ישנם עוד סוגים שונים של מגדרים, ולכו תדעו כיצד עוד אנשים יחליטו או ירצו לאפיין את עצמם בהמשך השנים.

 

לסיכום, כמה מילים על כבוד הדדי בחברה שלנו

בסופו של דבר, אנשים עשויים לא פעם להיפגע כתוצאה מכך שמישהו אחר פונה אליהם בשם תואר כזה או אחר. בין אם אתם מחפשים קשרים חברתיים או אהבה באמצעות https://www.meflartetim.co.il או בכל דרך אחרת, זכרו תמיד לכבד את האנשים הנמצאים מולכם.

כפי שהייתם רוצים שיכבדו אתכם ואת האופן שבו אתם מעוניינים להגדיר את עצמכם, עשו בדיוק כך כאשר אתם עומדים מול אנשים חדשים. לסיכום, מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך, ולהיפך – התנהג לסביבה כפי שהיית רוצה שיתנהגו אליך.

פוליטיקלי קורקט 3 סוגי מגדרים שכדאי להכיר

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

איך לבחור עדשות מגע המתאימות לכם

עדשות מגע הן חלופה פופולרית למשקפי ראייה, המספקות תיקון ראייה ללא הטרחה של מסגרות. בין אם אתם שוקלים עדשות מגע בפעם הראשונה או מחפשים לעבור