6 דרכים לשיקום במרכז גמילה

במרכזי הגמילה השונים שפזורים בחלקי הארץ ישנם דרכים שונות להתמודד עם תהליך השיקום של אותם אנשים המכורים לסוגים שונים של צרכים המפריעים להם להתמודד עם האיזון הנדרש מהם והרצון לקיים שגרה בריאה ונכונה

לחייהם.

לפניכם כמה מדרכי השיקום המוצעים במרכזי הגמילה לאלו מכם הסובלים מהתמכרויות שונות המקשים על ניהול אורח חיים בריא, מצמיח ונכון. להתחלה נכונה לדרך חדשה דרוש כוח רצון רב ויכולת להבין ולהכיר בחולשה כי אני נתון לכוח שגדול ממני ואין באפשרותי לעשות זאת לבד, ולכן לדעת לבקש את העזרה והתמסר לתהליך כי אחרת כל הדרכים המוצגים לא יהיו אפקטיביים.

 

1.ניקוי פיזי של הגוף

הפעולה הראשונה שבה נוקטים כאשר מטופל כזה או אחר מגיע לתוך מרכז גמילה היא לנקות אותו ואת גופו מחומרי ההתמכרות שצרך לפני שהגיע. אלו יכולים להיות חומרים מסוימים כמו: אלכוהול, סמים ותרופות שונות שמחייב תהליך של ניקוי הגוף מאותם רעלנים שליוו אותו במהלך חייו וגרמו לו לתלות פיזית שהובילה לתלות נפשית. רק לאחר שמסיימים את תהליך הניקוי הפיזי אפשר להתחיל ניקוי נפשי, ריגשי ומנטלי.

 

  1. למצוא את תמצית הבעיה ולטפל בה

במהלך תהליך השיקום ידוע למטפלים בהתמכרויות, כי לאדם שמגיע לתלות נפשית בסם כלשהו יש בעיות וקשיים בחייו שתרמו להגעה שלו למצב הזה ולרצון שלו לברוח מצרות היום יום הובילו אותו לבריחה תמידית מחייו מתוך הפחד להתמודד עם הבעיה האמיתית שמלווה אותו ולכן אחד ממרכיבי השיקום האמיתיים הוא למצוא את שורש הבעיה. לזהות ולטפל בה ובעיקר להסיר ממנה את הבושה שעוטפת אותה וגורמת בכך לסלידה של המטופל משיקום אמיתי.

 

3.רכישת כלים

בתהליך השיקום לומד המטופל לרכוש כלים שונים ובריאים יותר ממה שהכיר  על מנת להתמודד עם משברים שונים בחייו ויחליף את המנגנון החלש שאתו היה רגיל לעבוד במנגנון בריא ומעמיק יותר שיוביל אותו לתוצאות רצויות ונכונות. סדנאות שבהן יציג המטופל את הסיבות למצב שאליו נקלע, יענה על שאלות קשות ובעיקר יתמודד ללא יכולת לברוח כאשר קשה לו.

 

  1. 4. יצירת תשתית

במקביל לעבודת השיקום מול המטופל תידרש גם משפחתו וסביבתו הקרובה לתמוך בו ולחזק אותו על מנת שיבין כי יש לו סיכוי והזדמנות לתקן ולקבל את סליחת האנשים הקרובים אליו על פגיעות שנגרמו כאשר הסם או ההתמכרות הייתה מרכז חייו. המטופל יהיה חייב לקבל תמיכה של מעגל משפחתי תומך וחזק על מנת לצלוח את התהליך וזאת יחד עם צוות מטפלים שיהיה סביבו ויטפל בו, אנשים ממקצועות שונים, סביבה בריאה ואנשים שיעמדו לטובתו ברגעים קשים ויהוו עבורו כוח אדיר, על מנת לשרוד ולתקן את דרכיו שוב.

 

  1. 5. טיפולים תומכים

במהלך שהותו של המטופל במרכז יתקיימו טיפולים אלטרנטיביים אשר יעזרו לו ולתהליך שהוא עובר בדרכים שונות ומגוונות כמו הקלה במצבים פיזיים שאליו הגוף נקלע מתוך צורך לשימוש בסם ועד היכולת שתתפתח אצלו להקנות רוגע ושקט נפשי, להפיג מתחים, להתמודד עם כעסים וכו'.

 

  1. 6. תהליך שיקומי לאורך הדרך

תהליך מורכב שיתרחש במספר מישורים ויכלול בתוכו את המטופל ואת משפחתו וסביבתו וזאת גם לאחר ימי השיקום מוסד הגמילה שבהן ימשיך לנהל קשר שוטף עם אנשי הצוות של המרכז שילוו אותו לאורך כל התהליך, יעזרו לו בכניסה למעגל העבודה ובניהול אורח חיים שגרתי ובריא שיוביל אותו לדרך נכונה ובריאה.

 

קוקאין

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
לפני ואחרי ניתוח השתלת שיער
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה בשנים האחרונות לאחד הטרדנים החזקים והמוצלחים בעולם ולישראלים בפרט. אלפי מטופלים מכל העולם מגיעים לטורקיה בכדי לעבור השתלת שיער תודות למעצמת השיער העולמית שהתפתחה שם. מבחינתנו הישראלים, שידועים כבעלי נטיית התקרחות, זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם רוצים להנות משיער מלא – הגעתם למקום הנכון.

צפו בסרטון כדי לדעת יותר
טיפולי זקיקי שיער
נגן וידאו
איך זה עובד?
01
יוצרים איתנו קשר

ניתן ליצור קשר בטלפון 077-997-0271 או בהשארת פרטים לחזרה.

02
אבחון מקצועי

אתם תצטרכו לשלוח לנו תמונות מחמישה זוויות שונות, ואנו נאבחן אותם על ידי גורם מקצועי.

03
יוצאים לדרך

לאחר שיהיה לנו את כל הפרטים אתם תקבלו הצעת מחיר הכוללת הכל החל מבית מלון לשהייה בטורקיה, טיסות וכל מה שצריך. ולאחר שאתם מאשר אנו יוצאים לדרך.

שיהיה בהצלחה!

5 דברים שחובה לסדר לפני חתונה

מזל טוב! החלטתם למסד את הקשר ולחגוג עם החברים והמשפחה את החלטתכם להתחייב אחד לשנייה לעד. חתונה היא אירוע של כיף ואהבה גדולה מהקרובים אליכם