עוקצים שיש להיזהר מהם כאשר נוסעים להשתלת שיער בטורקיה

עקיצות יש בכל העולם, גם בישראל! ולרוב, מי שמכין את העקיצה – מחפש תיירים, וברגע שיש לך סימן שעשית השתלה (תחבושת, סרט שחור על הראש…) סיכוי גבוהה שאתה לא מקומי וזה בעצם מסמן אותך כמטרה לטרף.

הסיפור שלי הוא כזה: ביום שלאחר ההשתלה, יצאתי עם חבר שלי קובי שבא ללוות אותי לאיזור כיכר הטקסים. חיפשנו איפה אפשר לשבת בכיף שלנו, ראינו מועדון שנקרא "gentelmans club", נכנסנו אליו.

המועדון היה מלא בבחורות שספק רקדו ספק עבדו אבל נגיד. התיישבנו, הגיע מלצר לבוש בחליפה יוקרתית, מילא לנו את השולחן בפירות, נרגילה, בירות וכו' כיד המלך.

לאחר כ10 דקות פשוט הצטרפו אלינו באלגנטיות 2 בחורות שוות, כל אחד ליד אחד מאיתנו והחלו לפתח איתנו שיחה, לצחוק על דברים, לספר לנו על טורקיה ועל החיים שלהן וכו'. עכשיו זה לא שאני לא מכיר את הקונספט הזה שבחורה באה אליך ואתה צריך לשלם לה על משקה, אבל מה שקרה שם – היה חשוד מאוד. כל כ10 דקות הגיע המלצר ושאל את הבחורות אם הן רוצות עוד כוס שתיה. (רצוי לציין שהכוס הייתה קטנה מאוד, היה בה לימון ולדעתי מים). בקיצור, 3 פעמים המלצר החליף להן את הכוס, זה היה בשבילי מספיק זמן לוודא שהבחורות לא באמת בעניין והן סתם נמצאות שם בשביל לבזבז לנו את הכסף, אז החלטנו לבקש חשבון.

כשביקשתי חשבון – במקום לקבל חשבון קיבלתי עוד החלפת כוסות לבחורות. לאחר מכן הגיע החשבון. החשבון עמד על 1720 לירות טורקיות (כ1600 ש"ח) בעבור: 2 בירות, פירות, נרגילה ו4 סבבים של שתיה לבחורות שלנו. מסתבר שכל סבב הכולל כוס 100 מ"ל לכל בחורה עולה לנו 300 לירות טורקיות.

במעמד הגשת החשבונית שאנו צריכים לשלם אנחנו גם קולטים פתאום שעומדים מולנו 5 אנשים מאוד גדולי מימדים עם חליפות, כנראה מתורגלים מאוד בסיטואציה. קובי ואני הבנו מהר מאוד שאין מנוס, התחלנו לספור כמה מזומן יש עלינו, היה לנו כ1000. הבאנו להם את המזומן, הם ביקשו את השאר באשראי. נתתי להם את הכרטיס שלי וטענתי שאני לא יודע מה הקוד הסודי (בחו"ל בשביל לסלוק אשראי צריך את הקוד הסודי). קובי הבין לבד שגם הוא צריך לשלוף את האשראי ולהגיד שהוא לא יודע את הקוד, וככה יצאנו במינוס 1000 לירות.

מתלבט? צריך עזרה? דבר אליי.

גניבות טורקיה
אל תיענה לאף הצעה של זרים ברחובות טורקיה! במיוחד לא לשאלה "מה השעה" או "you speak english"

איך להימנע מעוקצים בטורקיה

הכלל הוא פשוט מאוד: לא עונים לאף אחד שמציע לכם משהו באמצע הרחוב. אף אחד לא באמת רוצה שתרגישו טוב יותר, אם כבר להפך. יגשו אליכם אנשים, ישאלו אם אתם דוברי אנגלית, במטרה להכניס אתכם למקומות כמו המקום שאנחנו היינו בו.

את האמת שאני חושב שזה קרה לנו כי לא היינו מוכנים לזה. לא ידענו שיש כל כך הרבה עוקצים מסוגים שונים בטורקיה. שמעתי על דברים הזויים לחלוטים של אנשים שגיהצו להם עשרות אלפי שקלים בדרכים כאלו ואחרות.

דעתי האישית היא שטורקיה זה לא יעד לחופשה לישראלים, לפחות לא כרגע. זה לא שאין שם מה לעשות – ההפך הוא הנכון! אך אין הרגשה של בטחון לדבר בעברית בקול רם, או להציג את עצמך כישראלי. אנחנו הצגנו את עצמנו כפולנים כל הזמן ולדעתי זו הייתה החלטה נבונה.

אגב, כל האיזורים המרכזיים הקרובים למלונות שבהם שוהים – חילוניים. זה לא שאתם תרגישו דעא"ש בכל מקום, זה פשוט אווירה כללית כזו של חוסר אהדה לישראלים. במרפאה עצמה או בתוך המלון אין את ההרגשה הזו, אך ברחובות – יש.

צאו בשלום, תחזרו בשלום, ובשביל לצאת לחופשה אמיתית יש את תאילנד, יוון, ברזיל ועוד מגוון רחב של יעדים בכל העולם!

יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים עכשיו!
כמה השתלות שיער צריך לעשות

אז כמה השתלות שיער צריך לעבור, השתלה אחת? 2 השתלות? 3 השתלות?! יש קליניקות שדוגלות בטיפול אחד, ויש כאלו שדוגלות במספר השתלות.   באילו מקרים

אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

נתחיל מהבשורות הטובות: מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה מצא כי קרחת יכולה להיתפס כסימן לסמכותיות, בגרות ודומיננטיות אצל גברים. למרות זאת, רוב הגברים מעידים כי השיער