fbpx

אחת ולתמיד: זריקות הרדמה לפני השתלת שיער – כמה זה כואב?

לקבלת ייעוץ אישי מחן - מומחה להשתלות שיער וטיפולי אסתטיקה, השאירו פרטים עכשיו!

בתאריך 4.4.18 עברתי השתלת שיער בטורקיה. הגעתי להשתלה מפוצץ בסימני שאלה וחשבתי לעצמי שהיה עוזר לי מאוד אם מישהו שכבר עשה את כל התהליך היה יכול לספר לי מול מה אני עומד. ולכן, החלטתי להרים את הכפפה, ולפתוח בלוג שמדבר על הכל. בלי חרטות, בלי מכירות בלי כלום. ישר ולעניין. בפוסט הזה אני אדבר על הנושא שאנשים הכי חוששים ממנו – זריקות ההרדמה שעוברים במהלך הניתוח.

מתלבט? צריך עזרה? דבר אליי.

הוידאו צולם 10 ימים לאחר ההשתלה בטורקיה

מהו התהליך של זריקות ההרדמה

אז קודם כל לפני שנכנסתי לחדר הניתוח קיבלתי כדור שאמור טיפה לטשטש אותי, בא נאמר שהיה עדיף אם היו מביאים לי איזה ג'וינט במקום. לא הרגשתי את הכדור בכלל.  הזריקות מגיעות ממש בתחילת הטיפול. אני זוכר שנשכבתי על מיטה (שמזכירה מאוד מיטת מסאז'ים), העבירו לי מטלית לכה על הראש ולאחר מכן הרגשתי ספריי קור מאוד קר שבא בעצם (לדעתי) טיפה לעמעם את האיזור שבו עושים את ההרדמה.

חשוב לציין שניתוח מתחלק ל2 או 3 איזורים – יש את האיזור התורם (לרוב בגב הראש או בזקן), ויש את האיזור שאליו משתילים את זקיקי השיער החדשים (לרוב בקדמת הראש או בכיפה (של הראש יסוטים!) ). כך או כך הטיפול מתחיל בגב הראש. מה שקורה זה שבעצם הרופא מסביר לכם באנגלית צולעת שמתחילים בזריקות, אתה אומר Yes (גם Ok יתפוס) והוא מתחיל להזריק. הרעיון הוא שהוא מקיף בעצם בזריקות (ברווחים של נגיד סנטימטר אחד מזריקה לזריקה) את האיזור ממנו לוקחים שיער. לאחר שכל האיזור הוקף, הוא מוודא שאתם בסדר, ומתחיל לעשות זריקות בתוך האיזור. את הזריקות האלו כבר לא מרגישים בכלל בכלל.

כמו מה זריקת הרדמה מרגישה

קודם כל לא כל הזריקות באותה עוצמה. יש כאלו שממש לא הרגשתי, ויש 2-3 שהרגשתי יותר חזק. בגדול – זה מרגיש כאילו צובטים אתכם באותו איזור חזק, ברמה שאם חבר היה צובט אתכם הייתם אומרים לו "דיי אחי אתה מגזים". כאילו לא גורם לכם להשתולל או משהו כזה, אבל זה גם לא משהו שהייתי עושה בשביל הכיף שלי. הכאב נסבל בהחלט, ובהמשך הפוסט אתייחס גם לטיפים והמלצות שלי איך להקטין את רמת הכאב.

 

מזרק

דעתי האישית

אני חושב שבנאדם שרוצה שיער ומה שמונע ממנו זה הפחד מזריקות – אז הוא לא מספיק רוצה לעשות השתלת שיער וכדאי שגם לא יעשה. אני באופן אישי שמעתי ממישהו שעשה לפני את ההשתלה שהוא סבל מאוד. הוא דיי "הפחיד" אותי מהתהליך אבל זה לא היה פחד של לעשות או לא לעשות את ההשתלה, אני באתי בגישה שלא משנה מה – אני את ההשתלה הזו עושה. פשוט אמרתי לעצמי: "איזה באסה, זה יכאב קצת" אבל לעולם לא נתתי למחשבה הזו להעלות בי ספקות אם אני עושה או לא. 

יותר מזה – אני הגעתי לטורקיה בדיוק שחבר שלי יום לפני עשה את הניתוח. איך שהגעתי למלון פגשתי אותו והוא סיפר לי שבגלל שפסח + הוא אוכל כשר – הוא כמעט לא מצא מה לאכול ולכן הוא הלך לישון רעב, הגוף שלו לא עמד בזה ובלילה הוא נפל על הפרצוף ופינו אותו באמבולנס. גם כאן – זה ביאס אותי שזה קרה לו אבל זה לרגע אחד לא גרם לי לערער על ההחלטה. כי אני רציתי ואני עדיין רוצה שיער!

לכן, אם אתם מרגישים שאתם חוששים מהזריקות וזו באמת הסיבה (ולא סתם תירוץ שאתם ממציאים לעצמכם בשביל לא להוציא את הכסף) – אל תלכו על זה. תחכו שמספיק תרצו את זה. כי מי שמספיק רוצה – הרצון גובר על ה"פחד" הזה.

כמה זמן הזריקות אורכות

זה פרט מאוד חשוב! חבר, הטיפול שלי ארך 4 שעות ו10 דקות. אם הייתי מחלק את הטיפול לשלבים זה הלך ככה:

דקה הרדמות. שעה וחצי טיפול, דקה הרדמות, שעה וחצי טיפול, דקה הרדמות, שעה וקצת טיפול. הזמן שבו עושים את ההרדמות כל כך זניח שזה משהו שחייבים לקחת בחשבון. רוב הטיפול המוחלט – לא מרגישים בכלל את הטיפול ברמה של אפשר להירדם. אני התעוררתי מספר פעם במהלך הטיפול אחרי שהתעפצתי (כן אחי, עשיתי צבא).

כמה זריקות הרדמה בכל איזור

בכל איזור עושים כ15 זריקות שמרגישים. לי באופן אישי אמרו שרק את ה2-3 זריקות הראשונות בכל איזור מרגישים ואת השאר כבר לא. לא רוצה להגיד שזה שקר, אני פשוט אגיד שעליי זה לא עבד. אני הרגשתי את כל הזריקות בכאב סביר וסביל (כפי שכבר כתבתי – זה לא נורא, זה בקטנה).

יש עוד הרבה מאוד זריקות שמזריקים במהלך הניתוח אבל אותן בכלל לא מרגישים, אפילו לא טיפה. (שהגוף אשכרה מוציא החוצה אחרי הטיפול – זו הסיבה שהתחבושת שמקבלים אחרי הטיפול סביב הראש – מתמלאת בנוזלים חומים כאלו שיוצאים על הכרית כשישנים).

זריקה לאף
לא משנה מה - תגיד תודה אחי, יש אנשים כמו שאתה רואה שעושים זריקות באף...

מתלבט? צריך עזרה? דבר אליי.

טיפים והמלצות

  • במהלך הזריקות - להכניס אוויר פנימה. זה יקל עליך מאוד. נסה גם לנשום בקצב אחיד ומוסדר.
  • לא להיכנס לפאניקה. זה כולה כאב קטן שעובר מאוד מהר. רוב האנשים שכואב להם זה לרוב כי הם מכניסים את עצמם ללחץ, הראש מקשה את עצמו ואז המזרק לא עובר חלק.
  • תגיע נקי, שים דורדורנט. יש צוות רפואי של 6 אנשים שעומדים לעבוד על הראש שלך במשמרות של כ3. אל תגרום להם לרצות לסיים כמה שיותר מהר כי אתה לא הגייני במיוחד.
  • הזריקות הן סה"כ 3 דקות מכל הטיפול!!! ככל שתהיה יותר מאופק, ותתן לרופאים לעשות את העבודה - זה גם ייגמר יותר מהר וגם ייצא יותר מדויק ומוצלח.
  • אם עשית טיפול שיניים - כנראה שכבר עברת הרדמה יותר כואבת. אין ספק שרוב הזריקות הקדמה שבטיפולי שיניים - כואבות יותר מההרדמות האלו. המחט מאוד דקה וזו רק צרימה קטנה, לא יותר מזה.
  • אל תהיה פוסי אחי, אנשים עשו את זה לפניך וכנראה שם יעשו את זה עוד אנשים אחריך.
  • תמיד תזכור למה אתה עושה את זה ומה המטרה הסופית, ולא מה כואב לך כרגע.
זריקה

אז איפה החלק הקשה בכל הסיפור?

ההחלמה!!! חבר, 5 ימים לאחר ההשתלה – קשה להירדם, הראש מאוד מגרד (ואל תגרד לא משנה מה. מי שנשבר הוא פוסי), הגוף על אנטיביוטיקה כבר מיום ההשתלה, וכו'. קח חופש מהעבודה לפחות לשבוע שאחרי ההשתלה! זה Must.

לסיכום

זריקות ההרדמה זה לא משהו שהייתי רוצה לעבור בשעות הפנאי שלי, אבל וואלה בשביל כזו מטרה ובכזו רמה סבירה של כאב – שווה כל זריקה. הזריקות לא כל כך כואבות, בטח למי שמצליח להישאר רגוע. אז גבר – אל תהיה ילדה קטנה, תעשה את זה כמו גיבור ותתחדש ברעמה חדשה.

בהצלחה כפרה.

לקבלת שיחה חוזרת מחן - מומחה להשתלות שיער, השאירו פרטים עכשיו!
אחוז המתקרחים בקרב גברים
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

נתחיל מהבשורות הטובות: מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה מצא כי קרחת יכולה להיתפס כסימן לסמכותיות, בגרות ודומיננטיות אצל גברים. למרות זאת, רוב הגברים מעידים כי השיער

כמה עולה השתלת שיער בטורקיה
כמה עולה השתלת שיער בטורקיה

אז ככה, בטורקיה יש המון המון מכונים שעושים השתלות שיער. זה מתחיל במחיר של החל מ5000 שקלים ואין לי מושג לאיזה מחיר זה מגיע. אני